• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
А бе да питам,много ябълки тази година,утре ще пръскам пак за ябълковия плодов червей с Децис,то не бяха първо ,второ ,трето .... поколение,мисля да е за последно или греша? :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет авг 10, 2018 11:58 pmgnt69 написа:
.... :partyman:
Ето снимки на бъркалката.
[....

Работна изглежда :-)


За опушената ракия - ми случва се, ама чак пък да хукнеш да я оправяш... редно е веднъж като загориш, сетне да внимаваш. И да не пиеш много кат си на казана... Ракия за разтривки си требе, та не е баш загуба
съб авг 11, 2018 5:18 pmiivanov написа:
Привет начинаещи спиртовари ! :partyman: Язе сега съм зъръчал да ми донесат 200 кила сини сливи . Тва ш'ми е варенето за сезона , колкото да се отчета .
Въййй, сами ли че си я цръцкаш, Иванов?!!
Дано я сколасаш, та да има що да ти завиждам не съвсем благородно!
vlax - майстор
А бе как ви се занимава с тези сливи,хамалогията е голяма,пък и не са евтини.
Купете си грозде,хем вино ще си направите и ракия ще си сварите. :-D
Virtex - майстор
Има ли зависимост от листната маса и добива на полезни зеленчуци/плодове ? Ако едно разстение се развие доста това дали "пречи" на оформянето на повече цветове и съответно продукция ?

Питам, защото едни тикви завзеха огромна част от мястото, но нямат почти нищо...1-2 тикви и това е. Та се чудя дали ако не се оставят толкова да се развиват ще "налеят" в плода ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 11, 2018 10:20 pmVirtex написа:
Има ли зависимост от листната маса и добива на полезни зеленчуци/плодове ? Ако едно разстение се развие доста това дали "пречи" на оформянето на повече цветове и съответно продукция ?

Питам, защото едни тикви завзеха огромна част от мястото, но нямат почти нищо...1-2 тикви и това е. Та се чудя дали ако не се оставят толкова да се развиват ще "налеят" в плода ?
А изобщо имат ли плод?
Тиквите, по принцип, си се листят
А пък моите не връзват...
gnt69 - майстор
нед авг 12, 2018 1:46 amn_a написа:
А изобщо имат ли плод?
Тиквите, по принцип, си се листят
А пък моите не връзват...
Е то каквото вързало вързало. Май вече е късно, и да върже сега май няма да има време да порасне и узрее.

Тая година е сбъркана, и аз посях цигулки пък излязоха вследствие на дъждовете контрабаси. Вярно не са много но са огромни. Така че не се коси ще ти подаря на есен контрабас. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 12, 2018 8:10 amgnt69 написа:
...пък излязоха вследствие на дъждовете контрабаси. Вярно не са много но са огромни. Така че не се коси ще ти подаря на есен контрабас. :partyman:
Ш'си издълбая кану :-)
Virtex - майстор
Почти нищо "вързало" няма...а са огромни като площ.

Някои беше споменал, че за дадено разстение се 'реже' листната маса, за да има какво да отива към цвета, но не се сещам за кое беше. Затова реших да попитам за тиквите.

И че е късно - късно е, но поне да се знае за другата година дали има някаква зависимост.
Колега оранжейнер ми е казвал, че се режат първите листа, ама това е за тиквичките.
Предполагам и за каките да е така.
Късах на скъсана тиквичка. То май наистина преминаха. Продължават да цъфтят, завръз йок.
Подариха ми три коренчета бомбички. Ще чакам втора реколта.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: