Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Мякой може ли да каже кога е по-добре да се разхвърля оборска тор- сега, есента, преди да прекопая, или напролет?
hidrazin - майстор
Ако е прясна, задължително есента.
:partyman:
kuger - майстор
Прясна или отлежала, предпочитам да я разхвърлям есента и после да преора мястото. Така ще е равномерно размесена из цялото място. Само на пролет като си помисля какви бурени ще съм си докарал с торта и ми се отщява.
kr1100 - майстор
ср окт 16, 2019 10:40 pmhidrazin написа:
Ако е прясна, задължително есента.
:partyman:
:2thumbs:
Ако е напролет не можеш да се отървеш от попови прасета.Пресен пример от тази пролет с мой съсед.
А и kuger- а е много прав за развъждане на буренака.
gnt69 - майстор
За да няма плевели само птича тор, сега разхвърляна, заорана и добре размешана.
чет окт 17, 2019 1:08 pmgnt69 написа:
За да няма плевели само птича тор, сега разхвърляна, заорана и добре размешана.
Потвърждавам с двете криле.
kuger - майстор
чет окт 17, 2019 2:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 17, 2019 1:08 pmgnt69 написа:
За да няма плевели само птича тор, сега разхвърляна, заорана и добре размешана.
Потвърждавам с двете криле.
А бре, ти покрай тия "трътки" да не хвана птичи грип?? :? :-D :-D
hidrazin - майстор
чет окт 17, 2019 12:09 pmkr1100 написа:
Ако е напролет не можеш да се отървеш от попови прасета.Пресен пример от тази пролет с мой съсед.
Угнил оборски тор винаги и само напролет. Просто почвата ми е силно пропусклива.
Ако го хвърля на есен, пролетта не остава много и нищо полезно от него. Всичко се отмива и потъва надолу.
Дори понякога практикувам да слагам торта в самите бразди или в дупката за домата по половин кофа.
С попови прасета никога и никакъв проблем - БИ-58 с леко сварено жито/кус-кус ги лекува перфектно.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Угнил е, или както му викаме, прегорял. Иначе тая година и без тор имах проблем с поповите прасета. А относно бурените, знам, че се пресява преди разхвърляне. Е, това важи за угнилия предполагам, щото пресния малко трудно ще се пресее.
чет окт 17, 2019 8:36 pmnautilus33 написа:
... А относно бурените, знам, че се пресява преди разхвърляне. Е, това важи за угнилия предполагам, щото пресния малко трудно ще се пресее.
И с пресяване ши са отсеят семенцата на бурените ли???
Нещо да не бъркаш?
Не виждам кой и с колко ситно сито, ши пресей един тон, да речем, при това успешно и с мерак. Аз не бих си помислил и за 100 кила- да го е.а в мангала, ма добър е.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: