• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
Ами, да се отчета.
Домати още има тук-там и в оранжерията. Ромата стана на сушено в зехтин.
Капия и люти още има бол. Чорбаджийки червени бол, тикви джуджета също.
Краставици трета реколта в оранжерията.
Мисля да хвърля семе за салатки, да сея чесън и лук в оранжерията за зимъска.
Памида по асмата почти узря, чакам и гроздобера.
Сложих капани против оси по асмалъка.
Ами това е.
Най-важното сините сливи почти превряха, дано пуснат повечко :-D
Рапорт даден!! :-D :-D

Забравих: Оранжерийката е малка, ще трябва с правата лопата да обръщам, нещастен съм :shock: :shock:
preslav - майстор
При мен в градината остана живо само едно зеле - експериментално съм бучнал 30-тина корена. От дръвчетата постепенно се обират една праскова и една круша, за дюлята е рано. За лозе и асми ми се струва рано, макар че гроздето е зазряло. Има и няколко тикви за прибиране, ама май ще са след лозето. Струва ми се, че за оране е рано, по-точно е сухо и ще е голяма мъка - вероятно ще минавам всичко наведнъж след гроздобера. Общо взето след гроздобера ще са и другите неща, салати, лук за зелено, чесън. В неделя на казан с карашик материал от всякакви плодове, други години си играя да вадя гъстото и в казана да отива само течно, но се чудя дали тази година да не си спестя труда - ако някой има някакви за и против, да се произнася до утре, че после ще е късно.
Трифоне, сложи ли захар на хляба?
vlax - майстор
А бе то може да си спестиш труда,но да не ти излезе солено,ако нагориш казана. :-D
Аз градината временно съм я заеб@л,имам едни зимни ряпи да гледам.
Гроздето зелено,домати зелени,ябълки за бране останаха само на младите дръвчета,работа за 1 час.:partyman:
пет сеп 07, 2018 1:19 pmkuger написа:
Ами, да се .......
...ще трябва с правата лопата да обръщам, нещастен съм :shock: :shock:
Явно си спец. Ашколсун! .......на чист български.
Има ли някакъв зарзават, дето сега да се метне в градината, г-да градинари?
Пресли, цеди го бре!
kuger - майстор
пет сеп 07, 2018 7:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
Явно си спец. Ашколсун! .......на чист български........
[/quote]
Спец :? :shock:
Божее, почти нищо не знам, само това, че от доста време съм на село, гледам по хорските градини, питам и чета. После се мъча да приложа наученото.
kr1100 - майстор
вън има някой друг корен домат. Тиквите- цигулки и кръгли при последното преброяване са към 55 бр. объркват ме зелените още ,че не се виждат от листата. Навън краставиците оскубани. Остават 6 корена тиквички - цъфтят - да видим дали ще завържат.

Палиери-то е чорапирано и се бере по малко. От Афродита та остават 2 грозда чорапирани. Следва чорапиране на Молдовата и на Димята по няколко чукана. Следва чорапиране на късното черно грозде. За крушите и ябълките не можах да извърша последните пръскания.
Имам 5бр. -60л бидончета сок за варене.
След 10 ти ще окопая и засадя салатки за разсад. Ще ги поръся около тях с борна киселина на прах с/у мравките /помага и боракс , ама е мн. скъп/.
Домата вътре е със зелени листа има плод и цъфти. Краставицата и тя цъфти ,днес късах 2 бр. И домата и краставицата удариха тавана.
Ще видим тази година докога. Миналата година краставиците последно ги брах средата на октомври, а доматя на 19.11
Остават зимните круши , ябълки, мушмулите и райската ябълка., а забравих и хинапа - едър към 20мм
preslav - майстор
пет сеп 07, 2018 3:35 pmvlax написа:
А бе то може да си спестиш труда,но да не ти излезе солено,ако нагориш казана. :-D
То за този казан вече е късно - ще се треби. Ама за следващия път да знам - защо ще загори, материалът е рядък (3 кофи плод и 3 кофи вода на бидон)? Имам някакъв смътен спомен от първото варене на ракия - материалът беше доста по-гъст, но нито казанджията имаше претенции, нито казанът загоря, а ракията беше със силен плодов аромат. Та заради този аромат питам, дали пък не е от това, че тогава не бях отделял гъстото? За костилките знам, тях ги махам в процеса на ферментация.
Делян - специалист
Никога не съм разреждал материал (предимно джанки и ябълки). Казанджията е печен и си разбира от работата - ако има нужда той си добавя вода в казана, колкото прецени. Мисля че материал:вода 1:1 е добро съотношение.
А иначе в градината - ям и рева :) гроздето започна да загнива и какво ще оцелее не е ясно. А се скъсах да го пръскам, вкл. и с тор, август капка дъжд не е паднало и пак заболя. Даже и дивото грозде и то се развали...
Забрайх да спомена, че имам три коренчета тиквички "бомбички", ма са на педя още.
Дали ще сварят да са отиквят или студът ще ги превари?
Имам едно бяло, на асма, гние яко. Дивачката няма проблем при мене, а памида, в градината, съм го закалил с немарливост.
preslav - майстор
Край, жената надделя - няма да се вади гъстото, ще се рискува, а за резултата ще споделя в някой следващ ден.
В изброяването пропуснах да кажа, че има и една ябълка, която не е обрана, но взе да капе - днес сме заложили още 22 л. ябълков оцет, а за чудесата, които се правят с оцет ще пиша ако има интерес. Само ще споделя, че с оцета се лекуват всякакви гъбични заболявания, от крака, до глава - за туршиите е ясно.
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: