Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
ср мар 10, 2021 1:30 pmmuhala написа:
Дават го да захладнее и да паднат минималните температури до -6 и да завали сняг.
Тъкмо новите рози избиха пъпки :(. Миналата есен ги садих.
Да ги покрия ли с шишета, саксии или нещо друго ?
Зависи къде си. Аз около Варна само като вкоренявам рози от резници есента, слагам шишета и ги махам късна пролет и от там нататък само подрязвам, без да покривам или заривам.
Ако при теб е по-студено, можеш да се застраховаш и да ги покриеш, щом са млади.
ZMeyGorianin - майстор
Вчера пръсках с някакво "силиконово масло". Дават го да пази от слани и замръз. Нямам нищо цъфнало, само бадемите и кайсиите са яко напъпили. А, да видим поне тази година дали ще бера нещо от тях :?
Djack - специалист
ср мар 10, 2021 5:24 pmZMeyGorianin написа:
Вчера пръсках с някакво "силиконово масло". Дават го да пази от слани и замръз. Нямам нищо цъфнало, само бадемите и кайсиите са яко напъпили. А, да видим поне тази година дали ще бера нещо от тях :?
Давай линк към маслото! :prayer:
muhala - майстор
Ще ги покрия. За София става дума. Вече заваля сняг.
ср мар 10, 2021 3:45 pmnautilus33 написа:
на мен розте са ми най-малкия проблем. Втора година май няма да видя плод по бадема, а и черешите са пред разпукване на пъпките, та не ги знам какво ще стане.
Иначе да- ако има възможност, тури им по едно шише отгоре, ще ги спаси.
ср мар 10, 2021 3:55 pmSvetoslavoff1 написа:
ср мар 10, 2021 1:30 pmmuhala написа:
Дават го да захладнее и да паднат минималните температури до -6 и да завали сняг.
Тъкмо новите рози избиха пъпки :(. Миналата есен ги садих.
Да ги покрия ли с шишета, саксии или нещо друго ?
Зависи къде си. Аз около Варна само като вкоренявам рози от резници есента, слагам шишета и ги махам късна пролет и от там нататък само подрязвам, без да покривам или заривам.
Ако при теб е по-студено, можеш да се застраховаш и да ги покриеш, щом са млади.
ZMeyGorianin - майстор
Djack написа:
ср мар 10, 2021 5:24 pmZMeyGorianin написа:
Вчера пръсках с някакво "силиконово масло". Дават го да пази от слани и замръз. Нямам нищо цъфнало, само бадемите и кайсиите са яко напъпили. А, да видим поне тази година дали ще бера нещо от тях :?
Давай линк към маслото! :prayer:
От Агро аптека съм го купил.
Прикачен файл:
DSCN1303.JPG
Прикачен файл:
DSCN1305.JPG
miroki - майстор
ср мар 10, 2021 1:30 pmmuhala написа:
Дават го да захладнее и да паднат минималните температури до -6 и да завали сняг.
Тъкмо новите рози избиха пъпки :(. Миналата есен ги садих.
Да ги покрия ли с шишета, саксии или нещо друго ?
Моите бяха с листа, но студовете от преди две седмици ги върнаха в изходно положение. И аз есента ги садих и почти всички се хванаха и бяха с листа. Но уви. Ще чакам да видя има ли още жертви.
kr1100 - майстор
[quote=Djack
...Давай линк към маслото! :prayer:[/quote]
Има го в Аграра та. Не е панацея . Чудя се как е пръскал като имаше вятър.
линк : https://www.sortovisemena.bg/3019-zasht ... vo-maslo-2

Хвърли 1 поглед и на : http://ledrabg.com/wp-content/uploads/2 ... eeze-1.pdf
ZMeyGorianin - майстор
Чудя се как е пръскал като имаше вятър.
С мерак :-D Вече не съм във Варна :drinkers:
teon - специалист
... :? някой правил ли е опити за отглеждане салата айсберг?...гледам продава се в големите хранителни магазини (и не само), обаче е внос от Испания... в същото време, по сергиите за зеленчуци целогодишно предлагат като салати родно производство само марули... поради неподходящ климат или трудоемко производство, явно не е предпочитана за отглеждане култура от производителите...моля някой ако има опит с отглеждането- да сподели...
kr1100 - майстор
Айсберга на мен не ми харесва.
Но гледам маруля тип айсберг Грейт Лейкс и Лоло Росо. А Росото взе да стрелкува вече. Засадени са средата на ноември.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: