Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 11, 2020 7:10 pmvlax написа:
съб юли 11, 2020 5:35 pmn_a написа:
съб юли 11, 2020 2:43 pmvlax написа:
....Оказа се дрън ..дрън.. и ...
Напръскай с класиката вар + син камък + вода, или, ако те мързи, просто полей с това нещо. И ще го секнеш, върховото гниене
А знаеш ли колко е карантината-14 дни :-D ,която някои хора не я спазват, а аз я спазвам.Имам два зачервени домата.
Като видя някой, който ги боядисва с бордолезов разтвор и ми се повдига.
съб юли 11, 2020 5:35 pmn_a написа:
Напръскай с класиката вар + син камък + вода, или, ако те мързи, просто полей с това нещо. И ще го секнеш, върховото гниене
:shock: Тука това не върши работа,тука става въпрос за калций и усвояването му от разстението
а не за мед.Недей да се изказваш неподготвена,че ще заблудиш някой начинаещ градинар.
:partyman:
Подготвения, бордолезовият разтвор е контактен препарат. Измий домата и си го яж.
Абе, прави каквото си знаеш, то ...
gogo7777 - майстор
съб юли 11, 2020 12:35 amhidrazin написа:
пет юли 10, 2020 10:00 pmEDI написа:
И пресен магданоз...... много пресен магданоз....
Че аз да не съм овца???
:partyman:
.....Друго си е да настържеш филе върху салатата :)
Също така салата за водка става и с гУлем праз. :partyman:
miroki - майстор
Някой, може ли да помогне, къде във Варна да търся мрежа/филтър за смукател?
biol - специалист
Здравейте, малко помощ или поне идея какво да правя. Мравки са нападнали крушите ми. И друг път съм имал проблеми с мравки, но обикновено става въпрос за листни въшки, пръскам и всичко приключва. Сега обаче мравките са направили мравуняк в корените и се хранят със самото дръвче. Листата чернеят , клоните се сбръчкват. Това засяга само крушите по другите дръвчета нямам нищо.
kuger - майстор
нед юли 12, 2020 8:45 pmbiol написа:
Здравейте, малко помощ или поне идея какво да правя. Мравки са нападнали крушите ми. И друг път съм имал проблеми с мравки, но обикновено става въпрос за листни въшки, пръскам и всичко приключва. Сега обаче мравките са направили мравуняк в корените и се хранят със самото дръвче. Листата чернеят , клоните се сбръчкват. Това засяга само крушите по другите дръвчета нямам нищо.
Пръскай директно мравуняка с инсектицид. Дано не е късно и не са си направили мравуняк и в стеблото. Така ми убиха една Стенлей. Цялото стебло беше пълно с мравки, черни, около 5 мм дълги.
miroki - майстор
Явно има още листни въшки. Мравките се хранят от тях, а не от дървото.
hidrazin - майстор
нед юли 12, 2020 8:45 pmbiol написа:
...Сега обаче мравките са направили мравуняк в корените и се хранят със самото дръвче. Листата чернеят , клоните се сбръчкват. Това засяга само крушите по другите дръвчета нямам нищо.
Нещо си се объркал. Черни листа и сбръчкани клони не са от мравките.
По-скоро ми мирише на огнен пригор. Вземи едно болно клонче и го занеси в агроаптеката.
:partyman:
Virtex - майстор
По принцип да, мравки има когато има листни въшки. Но съм срещал и точно както казва biol - мравуняци в корените.

Съответно използвам препарати със (уж) забавено действие - мравките отнасят препарата в мравуняка и там отравя и останалите.

В момента се боря с мравуняци в цитрус - имат гнездо в саксията без въшки по растението и само тормозят дървото. Не знам дали айкън или този метод е по-добър, ако не стане единият пробвам другият.
kr1100 - майстор
нед юли 12, 2020 7:29 pmmiroki написа:
Някой, може ли да помогне, къде във Варна да търся мрежа/филтър за смукател?
нещо по така като данни / цолаж ? Виждал съм във Филбо. Може да има и в Орекса над бизнес парк Пчелина / не съм питал там и не съм гледал да има в нета. Друг м-н е Рувик след бившия винзавод в дясно в посока кръговото под Метро.
Писал съм и преди за "кисел" за мравки. Борна коселина разтворена в топла вода о пудра захар да стане с гъстота на кисел .В капачка и до мравуняка. Да не го вали дъжд и домашни любимци -покрито да не го достигат. / тел, мрежа, ограждение/
нед юли 12, 2020 7:29 pmmiroki написа:
Някой, може ли да помогне, къде във Варна да търся мрежа/филтър за смукател?
Смукателен маркуч 4м, в Хоуммакса е 22 лв. Във Флуида, от Метро посока Автосалоните, в дясно. Бе точно до Метро е на Царя. В Рувик, изход Варна към ГП4 (Тополи), преди коолото под метро.....
Мисля и че един смукател на цол имам, непотребен у дома. Без маркуч е.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: