Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт авг 20, 2019 10:15 pmkuger написа:
Мискета яко зрее, а аз се ослушвам, поне няколко CD та да окача.
Окачвай, че не остана! Нямам проблем с клюнести, а не пръскам.
Онзи ден го обрах, щото нали съм отявлен непръскач...
Заедно с едно бяло и малко памид, къде загнили, къде недозрели, ги подготвих за компоти.
Вече знам с какво ще заменя (ако реша) старите чукани.
Мискет червен.
Къде сте бе градинари, да не станахте консерватори?
Колкото и да не ми станаха камбите, тая година, вчера затворих два големи буркана.
От доматите, доволен съм от ръгбито. Много плод, на корен и още няма намерение да съхне. От другите сортове вече оскубах 5-6. Бабиният домат също се държи добре. Няма такава вкуснотия.
gnt69 - майстор
пон авг 26, 2019 9:11 amТрифон П.Трифонов написа:
Къде сте бе градинари, да не станахте консерватори?
На море. :partyman:
preslav - майстор
пон авг 26, 2019 9:16 amgnt69 написа:
пон авг 26, 2019 9:11 amТрифон П.Трифонов написа:
Къде сте бе градинари, да не станахте консерватори?
На море. :partyman:
А аз се чудя защо морето разорано.
Иначе доматите са на привършване, първо ги помля градушката, а сега ги довършват миризливките. Те миризлвите калинки са нападнали всичко, гледам и с люти чушки са започнали да замезват. Откъм камби сме го докарали, май няма да се купуват от пазара, пипера е просто за асортимент, но поначало корените са малко.
Вчера претребихме 3 бидона с плодови джибри - има/няма 160-180 литра само чорба - ред чакат още 3 бидона, но не смея да гадая колко и каква ракия ще излезе. Идва ред и на гроздето, там може бидоните да станат кът, но може и да се появят помощници с крила и крилца.
Криво-ляво ще я избутаме годината, от глад и жажда няма да се мре, но иде ред да се залагат салатките и коллото са завърта пак.
kr1100 - майстор
пон авг 26, 2019 9:11 amТрифон П.Трифонов написа:
Къде сте бе градинари, да не станахте консерватори?
Какво си се развикал ? Хората почиват.
Неделя - почивен ден = ден за плаж. Цял ден лежерно лежачка и плацикане в морето. От мързел няма прясно месце за хапване. Ама домат и краставица има и ледена ракийка и бира.
Домат има още , има и зелен. С краставицата е по-зле положението. Вън засъхнаха. А вътре набучих корнишони да има за Н.Г. Вчера докато почивам от стълбата насъбрах боб,бамя, патладжан, чушки, домати, последните праскови, малко круши и смокини, 1 кофичка малини. После пак на стълбата. Утре се надявам да свърша с чорапирането на Палиерито. Но имам още за чорапиране други сoртове.
Днес посъбрах 2 шепи бадеми - вече падат .
Тиквите растат и жълтеят. Скоро май ще оскубя тиквичките - цъфтят ама закога ?
Последна промяна от kr1100 на ср авг 28, 2019 10:42 am, променено общо 1 път.
вт авг 27, 2019 10:37 pmkr1100 написа:

Какво си се развикал ? Хората почиват.
... ще оскубя тиквичките - цъфтят ама за кога ?
Ми скучно стана бе. Никой нищо, ти на моренцето, пък аз....
Корен скубя чак като му изсъхне стъблото. Тая година прибрах сигурно двайсе едри тиквички във фризера. Пържени, печени, се едно сега са скъсани.
kuger - майстор
вт авг 27, 2019 10:37 pmkr1100 написа:
пон авг 26, 2019 9:11 amТрифон П.Трифонов написа:
Къде сте бе градинари, да не станахте консерватори?
Какво си се развикал ? Хората почиват.
Неделя - почивен ден = ден за плаж. Цял ден лежерно лежачка и плацикане в морето. От мързел няма прясно месце за хапване. Ама домат и краставица има и ледена ракийка и бира.
Домат има още , има и зелен. С краставицата е по-зле положението. Вън засъхнаха. А вътре набучих корнишони да има за Н.Г. Вчера докато почивам от стълбата насъбрах боб,бамя, патладжан, чушки, домати, последните праскови, малко круши и смокини, 1 кофичка малини. После пак на стълбата. Утре се надявам да свърша с чорапирането на Палиерито. Но имам още за чорапиране други сиртове.
Днес посъбрах 2 шепи бадеми - вече падат .
Тиквите растат и жълтеят. Скоро май ще оскубя тиквичките - цъфтят ама закога ?
Как успяваш всичко това да го изядеш :shock: Като те чета, имам чувство, че си над 200 кила :-D Майтапя се, аз имам сигурно 1/5 от твоето и пак хвърлям, остава. Като сметна и децата, пак остава, а мазето е пълно с буркани.
muhala - майстор
пон авг 26, 2019 9:16 amgnt69 написа:
пон авг 26, 2019 9:11 amТрифон П.Трифонов написа:
Къде сте бе градинари, да не станахте консерватори?
На море. :partyman:
И аз съм на море и се притеснявам за рязсада лигуструм. Седми ден е на тавана опакован и налят с вода. Дано изкара още няколко дни и да е пуснал корени.
kr1100 - майстор
[quote=kuger
Как успяваш всичко това да го изядеш :shock: Като те чета, имам чувство, че си над 200 кила :-D Майтапя се, аз имам сигурно 1/5 от твоето и пак хвърлям, остава. Като сметна и децата, пак остава, а мазето е пълно с буркани.
[/quote]
85-87 kg. Много се движа. А до моренцето е 7 км преход в 1 та посока по пресечена местност през гората с тежка раница.Буркани не пълня. Лятото съм на домати, кратсавици ,като се събере м-л чушки,бамя,патладжан в готвачката 1 гювеч. Пълня и на децата кофите.
А с "цигулките" лесно - тиквена диета докато свършат :-D Миналия сезон се справих с 63 цигулки , та сега от 25 ли да се плаша :-D
Е 10-12 съм раздал.
ср авг 28, 2019 10:50 amkr1100 написа:
А, я разкажи за тая градинарско- тиквена диета.
Знам само за печена тиква и тиквеник. Се сладко и бързо ще ми втръсне.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: