Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Баш Майсторо - специалист
Така е тая година всичко върви малко на зад, но пък дано да се запазят. Ще пробвам да кача някоя снимка, че пробвах една нова програма за намаляне да видим дали бива качеството.
Прикачен файл:
IMG_20210604_194011287_compress29.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210604_193926262_compress67.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200735141_compress12.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200645526_compress95.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200614197_compress67.jpg
Andri01 - майстор
Сериозно? Че от кога си на социални помощи? :?
vlax - майстор
Преслав много добра градина.Супер е,но предполагам, че е не само твое дело, а и на съпругата.Пожелавам успех в биридбените процеси. Розите са супер.Имат ли въшки или морския климат не им понася. :)
Баш Майсторо много добра градина.Снимките говорят много повече от думите.
Преслав и Баш Майсторо вие мрежа против градушка не слагате ли?
:partyman:
preslav - майстор
Андри, със жената живеем здравословно и икономично - ставаме след закуска, обядваме по една кофичка кисело мляко с хляб и лягаме преди вечеря. За една година Х2 кофички на ден се събират достатъчно кофички за една градина, а и бабата помага.
За кофичките съм го казвал и преди, идеята не е моя, а на един възрастен човек, който обясняваше някъде в нета как се бори с поповото прасе. Неговата технология беше с бутилки от безалкохолно, а на мен ми хрумна, че може просто дъната на кофичките за разсад да се режат - после Трифон го показа нагледно с клип в тази тема. За толкова години не съм забелязал растенията да страдат от остатъците от кофичката, дори логически погледнато за тях е по-добре да се стимулира кореновата система да отиде по-дълбоко. Ваденето става изключително лесно - така или иначе на есен всичко се скубе.
Имам засенчваща мрежа (бетонните колци са заради нея), но в последните 2 години не съм я ползвал - не видях някаква особена полза от засенчването, а за предпазване от градушка се доверявам на молитвите на бабата.
От няколко години пръскам розите с остатъците от разтвора за дръвчетата - въшлясват много рядко и само отделни сортове.
Главните заслуги за градината са на булката, а на нея започна да и идва ташкън, тъй че всичката хубост е обявена за продан, ама май няма много мераклии да се ровят в пръстта и да се разнасят с пръскачката из лозето.
Andri01 - майстор
Пресли,питах Трофи за социалните помощи. :) А догодина и аз ще пробвам този чалъм. :partyman:
silent - майстор
ега ти здравсловния живот да му пикам на такъв живот....той тоя живот даже си е направо мъчение кат се има в предвид и че освен мизен ще е и дълъг... :-D :-D :-D
vlax - майстор
вт юни 08, 2021 1:41 pmpreslav написа:
.... а за предпазване от градушка се доверявам на молитвите на бабата.
preslav молитвите са хубаво нещо,но и спомените ми още са живи от 2016 год.
Преди и след,няма да споменавам какво,дано никъде не се случва.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg
Баш Майсторо - специалист
Много е лоша тая работа, но и аз като Преслав за сега разчитам на Господ. Иначе до година и аз може да пробвам метода с кофичките.
Прикачен файл:
IMG_20210531_200805744_compress45.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200823749_compress41.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200722926_compress93.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200707676_compress60.jpg
Прикачен файл:
IMG_20210531_200637238_compress74.jpg
nikolov333 - майстор
Четох някъде, че градушката си имала нейни "пътеки" и минавала ли е от някъде може да мине пак.. Аз се надявам, че при мен не е минавала и дано да не мине..
preslav - майстор
вт юни 08, 2021 3:50 pmБаш Майсторо написа:
Много е лоша тая работа, но и аз като Преслав за сега разчитам на Господ. Иначе до година и аз може да пробвам метода с кофичките.
Ако няма поражения от поповото прасе, кофичките не са задължителни.
Иначе мога да кажа само браво за градината - аз умишлено задържах нещата с 2 седмици тази година, иначе първия и втория цвят ги губехме заради особеностите на варненския климат.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: