Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Димитър Димов - специалист
Пробвай това:https://saveti.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D ... 1%86%D0%B8 ,преди години имах 100% успех.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
От 3-4 дена, три кофички с дребен разсад домати ми е навън, на двора и много ме сърби, утре да окопая по места десетина броя... Гледам, няма да има температури под 5 градуса нощем
Сляпото куче на каква дълбочина вилнее? В кофа без дъно шъл ли отгледам моркови??
съб апр 20, 2019 7:49 pmn_a написа:
От 3-4 дена, три кофички с дребен разсад домати ми е навън, на двора и много ме сърби, утре да окопая по места десетина броя... Гледам, няма да има температури под 5 градуса нощем
Сляпото куче на каква дълбочина вилнее? В кофа без дъно шъл ли отгледам моркови??
Рано е деее! Народа е казал- след Гергьовден.

За морковити......ти ши си първата, дето "познавам" и е накофила моркови.
Дано не намериш кратер с увяхнали морковени листи!
Ама мисля, че ще си разбие кратуната и ши има за салата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 20, 2019 8:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб апр 20, 2019 7:49 pmn_a написа:
От 3-4 дена, три кофички с дребен разсад домати ми е навън, на двора и много ме сърби, утре да окопая по места десетина броя... Гледам, няма да има температури под 5 градуса нощем
Сляпото куче на каква дълбочина вилнее? В кофа без дъно шъл ли отгледам моркови??
Рано е деее! Народа е казал- след Гергьовден.

За морковити......ти ши си първата, дето "познавам" и е накофила моркови.
Дано не намериш кратер с увяхнали морковени листи!
Ама мисля, че ще си разбие кратуната и ши има за салата.
E, мога и с дъно, надупкано да пробвам :-D
След Гергьоден да е, щом казват хората :wink:
lov - майстор
съб апр 20, 2019 7:49 pmn_a написа:
......................... В кофа без дъно шъл ли отгледам моркови??
Туби от минерална вода. Режеш до подходяща височина. Надупчваш ги от долу и малко от страни с една нагорещена арматура. Ако е пробита с нож успява да разшири отвора. Ползвам ги за разни грудкови китки. Начина е особено подходящ за такива дето периодично трябва да се вадят грудките и да се презасаждат. Не гледам моркови но и за тях става пробвано.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 21, 2019 10:37 amlov написа:
съб апр 20, 2019 7:49 pmn_a написа:
......................... В кофа без дъно шъл ли отгледам моркови??
Туби от минерална вода. Режеш до подходяща височина. Надупчваш ги от долу и малко от страни с една нагорещена арматура. Ако е пробита с нож успява да разшири отвора. Ползвам ги за разни грудкови китки. Начина е особено подходящ за такива дето периодично трябва да се вадят грудките и да се презасаждат. Не гледам моркови но и за тях става пробвано.
Нямам туби от минерална вода, но си накупих 8-9 литрови квадратни кофи ( с капак) от сирене, к. мляко... Във всеки комплект, висящи над печка прибори от едно време, има абсолютно ненужна двузъба вилица.... на газовия котлон и после прави идеалните дупки...
Инак, по принцип, кофички за разсад се дупчат с поялник, какви арматури, ние сме граждани
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ето как се гледат вкусни неща по наще ниви. (На футболистката с оная ябълка, лалетата)

Прикачен файл

57532990_2415799428432216_8740569673575170048_n.jpg
lov - майстор
Аз от де да та знам че имаш поялник :?
:lol:

Кофите от слънцето се разпадат след 1-2 лета. Поне това което е отгоре.
А тва с тенекиите си е нашенска класика. Особенно с доматето на терасата. :lol:

Па тая двузъба вилица си има предназначение ама щом си решила че ти е безполезна ти си знаеш. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 21, 2019 3:01 pmlov написа:
Аз от де да та знам че имаш поялник :?
:lol:

Кофите от слънцето се разпадат след 1-2 лета. Поне това което е отгоре.
А тва с тенекиите си е нашенска класика. Особенно с доматето на терасата. :lol:

Па тая двузъба вилица си има предназначение ама щом си решила че ти е безполезна ти си знаеш. :)
Майтап да става (за вилицата) Ми като имам мъжко отношение към предметите??? Дядо ми ползва бабините сребърни гривни за шайби, аз една вилица да не окепазя, ай'ся!
Моите кофи ще са вкопани. Съм еко и био и сичката пласмаса я крия :wink:

Ми как да нямам поялник?!? Сяка жена има, продават ги в Лидл!
lov - майстор
То и моите са вкопани на една идея по ниско така че не се виждат. Като минавам на есен с фрезичката вардя само едни дето са с лучена или чеснова трева както им викат. Другите с китките като предрънка фрезичката едва тогава се сещам че са там да ги прескоча :lol: .

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: