Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ky-kyy - майстор
съб май 08, 2021 7:51 pmvlax написа:

Кой вади и кой пълни? Баси
:partyman:

Кой?!?! Той!!! :lol: :lol: :lol:
нед май 09, 2021 8:21 pmky-kyy написа:
съб май 08, 2021 7:51 pmvlax написа:

Кой вади и кой пълни? Баси
:partyman:

Кой?!?! Той!!! :lol: :lol: :lol:
Добре де, няма ли да обясниш за помпата кое как?
ky-kyy - майстор
нед май 09, 2021 8:44 pmТрифон П.Трифонов написа:

Добре де, няма ли да обясниш за помпата кое как?
Е, нали докладвах, кратко, точно и ясно. Помпичката, се събира в шепа, обаче вади вода. С намалител 3/4 на изхода, пълни 50 метра маркуч. Бабката доволна, аз оплескан и потен, щото един холендър ми разказа играта докато го развия. То горелки, то големите чешмеджийски ключове, то мамата.....
Та, върши работа добичето, въпреки че изглежда, като детска играчка.
шоп - майстор
ср май 05, 2021 6:17 ampreslav написа:

И моите са се глъмнали по подобни изгъзици - нито ми е красиво, нито ми е функционално, нито съм видял някакъв ефект от начинанието. Бурени няма да има първата година и то ако е използвана обеззаразена почва, после си започва скубането на ръка, ама пък сега е модерно да си садиш домати в леглото.
Ми не знам... за мен е супер функционално.
Не копая, не плевя, поливането е автоматично, не пръскам и вече 3 години от както съм любител градинар реколтата е богата.

На 5 май боднах 70 корена домати, мулчирах с райграс пък ще видим тази година как ще е.

Прикачен файл

SAM_9846.JPG
SAM_9846.JPG (67.32 KиБ) Видяна 616 пъти

Прикачен файл

SAM_9844.JPG
SAM_9844.JPG (57.47 KиБ) Видяна 616 пъти

Прикачен файл

SAM_9843.JPG
SAM_9843.JPG (65.01 KиБ) Видяна 616 пъти

Прикачен файл

SAM_9842.JPG
SAM_9842.JPG (55.34 KиБ) Видяна 616 пъти

Прикачен файл

SAM_9841.JPG
SAM_9841.JPG (54.53 KиБ) Видяна 616 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 13, 2021 7:24 amшоп написа:
мулчирах с райграс
Райграсът е силно неподходящ за тази работа, запарва. Дано да са ти друг вид тревите. И дано не са със семе
Лехите ти са супер!
шоп - майстор
Нямам представа каква е тревната смеска. Аз му викам райграс, а то е смес от 5 или 7 вида треви. Кося тревата редовно с цел моравата да има вид и не позволявам да изкласи и да има семена.

Ако се сложи дебел пласт ( над 10 см) наистина запарява, но рано напролет, когато земята е още студена това може и да е желан ефект.
Ако е на пласт около 5 см-няма проблеми.

Мулчирам и с листа от дърветата, слама, дървени стърготини...абе каквото има под ръка. Важното е, че тази органика пречи на бурените да растът ( и да ги има са малко, вяли и лесно се скубат) земята е влажна, рехава и аерирана. Мулча гние и подхранва почвата, изпарението е нищожно и няма мана, не се и навеждам при работа в градината.

Според мен плюсове много, а минуса е първоначалния труд при изграждането на лехите.
kr1100 - майстор
Шоп е доматите са много на рядко сяти. Не мога да преценя от снимките , но м се струва ,че са през 60 см.
шоп - майстор
Може и дори 70 см да е от корен до корен.
Моето виждане по въпроса е, че никога нямаме качествен добив ако садим нагъсто. Почвата е рехава в дълбочина до 60 см, богата на органика и растенията стигат височина 3 метра. Трябва им слънце за да правят фотосинтезата си и и движение на въздуха за да се снабдяват с въглероден диоксид.

В допълнение от долу винаги правя запълващо засяване.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 13, 2021 5:59 pmшоп написа:
Ако се сложи
Мулчът да е сух, инак гние, бре. Косиш, оставяш на поляната, на другие ден обръщаш и тогаз растилаш
Само плюсове, да. Да не се уфлянкват някои
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Понеже съм ограничена, си купих корен розово домати и корен ръгби, и два гергана. Ще си ги гледам в кофи/саксии у градската резиденция. И два корена някаква тиквичка, у компоста

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: