Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ky-kyy - майстор
От тоя има и 250 литра опаковки. 2/3 от двора го оставих на трева, сея 40-50 корена домати, по един ред корнишони и гергани, 5-6 реда екзотики, малко картофи, батати, пипер колкото за салата и тва е....70 литра са ми достатъчни за кофичките.
kr1100 - майстор
От към 10г взимам от 1 разсадник торби 50л бяха на по 5 лв. миналата на по 5,50 , но не съм доволен от миналата година.
На интересуващи се мога да дам откъде. Има перлит. Разсадник Керия
Преди 2 дни ходих в 1 м-н за семена - имат 20 л за около 7,60 лв / не е точна сумата обеззаразен./ 210 или 240л за 21, пр 80 лв.. На улицата над рибната борса е/
Иначе а торф минавам вече в двора на слепите с/у Декаба /Мауер по спомен 270л
Последна промяна от kr1100 на вт яну 12, 2021 11:14 am, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
Тва дето го взех, пише че е торф с некви креди и нам кво си....

Досега си правех сам сместа - събирах къртичини, печа ги в един алуминов леген, после ги смесвах с обгорял пресят оборски тор, пясък и перлит и тогава пусках семчиците...Ся го давам на уволнение, купих таз торба, напълних кофичките и напусках семенцата....
preslav - майстор
пон яну 11, 2021 6:54 pmky-kyy написа:
Тва дето го взех, пише че е торф с некви креди и нам кво си....

Досега си правех сам сместа - събирах къртичини, печа ги в един алуминов леген, после ги смесвах с обгорял пресят оборски тор, пясък и перлит и тогава пусках семчиците...Ся го давам на уволнение, купих таз торба, напълних кофичките и напусках семенцата....
Минаата година някой спомена за Лактофол - голям боклук беше, с цвят дрисняв, на някакви нишки, като полееш и се спича. За следващите семки си взех торф за разсади от агроаптеката - на семките им трябва топлина и влага за да поникнат, а после с поливката може да се добави тор за разсади (ползвал съм и на Планта и на Яра Кристалон). За кофичките смесвам пръст от градината с торф, който Кр1100 спомена от къде да взема в голяма опаковка. Голямата торба стигна за цялата година (над 300 кофички), че и остана малко.
Не е ли малко рано за семките?
Колегата казва, че сега залагат за оранжериите.
Аз ползвах
https://www.sementisbg.com/product-page ... -ts-3-fine
Има си и перлит. Доволен съм.
https://photos.app.goo.gl/WicRk37brRxyNuhY8
Опаковка от 200л. Ако ползвам само за разсад, ще ми стигне за още две години.
ky-kyy - майстор
Баси дъжда.....ще ни издави тука....

Нямам оранжерия.Тази година, реших по-рано да пусна семчиците, защото отглеждам разни екзотики, на които им идва късо лятото.
Яд ме е малко, че не засях граха преди дъжда, ама какво да се прави, природа...
kr1100 - майстор
[quote=preslav ...За кофичките смесвам пръст от градината с торф, който Кр1100 спомена от къде да взема в голяма опаковка. Голямата торба стигна за цялата година (над 300 кофички), че и остана малко.
[/quote]
В двора на слепите с/у Декаба /Мауер 270л по спомен 30лв.
Преди взимах отлинка на Трифон - намира се в двора на Винзавода веднага след портала в ляво в дъното.
Да Трифон е прав. Обърках посоката. :mrgreen: Старост :-D
Последна промяна от kr1100 на вт яну 12, 2021 2:48 pm, променено общо 1 път.
вт яну 12, 2021 11:15 amkr1100 написа:
.... - намира се в двора на Винзавода веднага след портала в дясно в дъното.
След портала, първата у лево, после вече до дъното (се кара), у десно и.....те ти богат избор.
Предната година пак от там взимах, но не помня какво. 2х20л беше, та се събра у раницата и с коолото си ги пренесох.
Две са клипчета, а учестеното дишане е благодарение на педалите- долен ляв и долен десен.
https://photos.app.goo.gl/KiJL7JyjfuVuwNodA
Някой ако не вярва де, хахааа, че Морфиновци всякакви и навред.
43°13'22.9"N 27°51'54.4"E
kr1100 - майстор
вече подметнах репичките за гарниране на салатата със зелен лук.
Положението със спанака зле - много трева , а няма кой да я скубе.
ky-kyy - майстор
В ляво...в дясно....подробности :lol: Важното е, че трябва да се завие :lol:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: