Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ky-kyy - майстор
пет май 07, 2021 4:35 pmvlax написа:

Според мен,що не добавиш 3 кутии цигари и да вземеш 500 Ватовата.Баси много им вдигнали цените.
С такава си поливам зеленчуците и дръвчетата.50 метра може и да имам ,но маркуча ми е 1/2.
:partyman:
Не е за мене тва, аз си имам един китюк Вида, почти набор на бабишкерата, дето ма врънка да я водя до града, да си я купи.
С коя поливаш? По-голямката ли?
vlax - майстор
пет май 07, 2021 4:39 pmky-kyy написа:
С коя поливаш? По-голямката ли?
С по-голямката,500 W,която ти посочих.
Поливам от много години с такава,т@шак е ама върши работа за тези пари.Миналата година си купих още една такава,защото на първата изгни вътре една пружина,вала хвана ръжда и съсипа семерината.
:partyman:
ky-kyy - майстор
пет май 07, 2021 4:47 pmvlax написа:

С по-голямката,500 W,която ти посочих.
Поливам от много години с такава,т@шак е ама върши работа за тези пари.Миналата година си купих още една такава,защото на първата изгни вътре една пружина,вала хвана ръжда и съсипа семерината.
:partyman:
Викам и, да заделистотина деноминирани и добавката от Бат Бойко и да си купи помпа, дето поне тежи, ама......То на Туингото, за пръскалките по-голямо маторчето, ве :lol:
Не ми е за другото, ами ще ме тормози после....Чеки да и кажа, че няма да и стигне добавката, да бърка по-надълбоко под дюшека, за още левчета :lol:

ПП То на тва, дупки за един цол тръба изрясали :shock:
пет май 07, 2021 4:53 pmky-kyy написа:
:shock:
Кукер, помпеното е чугун. Ръждясва. Всяка година ще се занимаваш с глупости.
Имам 2 такива и събират ръжда.
Деби в Лидъла и земи помпа за 110лв! Иноксец е, градинска е, самозасмукваща.
Линкове няма да качвам, че не обещавам да намеря облечена.
ky-kyy - майстор
пет май 07, 2021 8:33 pmТрифон П.Трифонов написа:

Линкове няма да качвам, че не обещавам да намеря облечена.

Олелееееее, голи помпикиризиш, а :lol: :lol: :lol:

Не е за мене, аз си имам Вида 3, или май Вида4 ....не и знам годините, още дядо я е купувал...За една бабишкера, дето ми е няква рода...Утре ще я водя, да си купува, квато си иска....
пет май 07, 2021 8:49 pmky-kyy написа:
:lol: :lol: :lol:
квато си иска....
Кажи ѝ, че иска неръждаем корпус и самозасмукваща!
Инак ще теглиш не само утре, а и по силно.
kr1100 - майстор
пет май 07, 2021 8:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
Кажи ѝ, че иска неръждаем корпус и самозасмукваща!
Инак ще теглиш не само утре, а и по силно.
Що ? Ко му има на чугуна ? Турбината не се износва лесно. На вала полирана втулка от неръждавейка от време преди Н.Е. Някъде от 1979г Виде нка . През 4-5г смяна на бивка 4х4 / заради втулката/ обмазана с молибденова смазка / турбички от СССР марка / замазана и поизтрита/ нещо като Моликоте .

П.П. Утре почвам да буча червено цвекло от разсад ,че стана 12-15 см вече , дано се стопли вече .
Днес бучих калеми от круши в издънки от дивачки круши и се дупих да махам култуци от доматЯ.
пет май 07, 2021 10:26 pmkr1100 написа:
К..е, ръждясва и блокира. Двенки имам, не ги ползвам от години. Може би ти ще им върнеш работните качества?!
Твои са. Ще видя кога да ти ги донеса.

Днес набучих половината домати. Ако вземе, та роди, сколасам да го прибера- ще имам за години напред.
Пък люто колко е поникнало.....това ще е лют червен пипер до живот.
С пипер и камби е доста скромно положението, а краставички още не съм бучил.
Тия дни ще е.
preslav - майстор
На мен пък ми се струва, че тази година тревата изведнъж стана по 50-70 санта и сега основната борба е с нея.
Понеже съм калпазанин и скубането не ми иде отръки си купих едно такова нещо https://www.cbspowertools.com/ryobi-gra ... 2x34674775 - за сега се справя идеално, а до кога е друг въпрос.
Godrival - напреднал
Здравейте,
Видях ,че обсъждате водни помпи а на мен ми предстои покупка ,че старата ВИДА 12 се предаде ..
Какво ви е мнението за Wilo intial jet 3 -4 ?
Дават я самозасмукваща.Основно поливаме градината ,а кладенецът е дълбок 8 м.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: