Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт ное 08, 2022 8:49 amkr1100 написа:
Златко ли го кръсти или Трюфо?
kr1100 - майстор
чет ное 10, 2022 6:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт ное 08, 2022 8:49 amkr1100 написа:
Златко ли го кръсти или Трюфо?
Скай внучката го измисли
kr1100 - майстор
Някой от варненците да желае райски ябълки ??
Svetoslavoff1 - майстор
Като омекнат, сиреч са узрели и стават за ядене, понасят съхранение във фризера. Вероятно го знаеш. И при мен райската ябълка се отчете много добре тази година.
kr1100 - майстор
Глиги и куклата споко ходят по пътеката в оранжерията и лягат на нея. Помагат ми.
Днес вапцах новото стилажче за касетките , утре слагам подпирачиките , вдигам го и засявам 3м спанак. Та 2 стелажа по 3,10 м всеки за по 6 касетки от кис. мляко. Общо за 240 кофички от източна страна.
Вчера подкастрих по височина райската ябълка с ел. верижния трион та догодина да не се правя на алпинист.
kr1100 - майстор
пет ное 18, 2022 8:30 pmSvetoslavoff1 написа:
Като омекнат, сиреч са узрели и стават за ядене, понасят съхранение във фризера. Вероятно го знаеш. И при мен райската ябълка се отчете много добре тази година.

До рибната борса е излязал човека с овошките от разсадника с.Стефаново. Оня ден взех още 1 ВР 16 слива И днес мъки с копаенето. Адски твърдо и сбито та запалих моторния свредел и 4 хода надолу с ф 150 мм, а м/у 4 те дупки лесно го обработих с правата лопата.
Още малко ще настане време за пръскане. Круши и ябълки ги минах с карбамид.
Скубя лук , салатки, режа си и люта трева / Крес- Кресон/ за мезе с кайсиевата. :partyman:
kr1100 - майстор
Днес най-после успях да бордомиксирам дръвцата. Много слаб вятър и леко слънце. Продължавам с резитбата .
Останах с 1 дългоух помощник.
ср дек 07, 2022 5:30 pmkr1100 написа:
...
Останах с 1 дългоух помощник.
Скиорския ли? Момата ко я напрай?

Сега е подходящо за оране, но не зная дали има смисъл, или да оставя за напролет.

пп. След Нова година, смяната решили да ходят на ски. Дали да не им удисам на акъла, че да си припомня алпийските занятия? Досега се ги пропускам аматьорите скиори.
То и аз не съм нещо кой знае- трябват ми 2-3 дни и съм пакпадналовстенмарк.
Svetoslavoff1 - майстор
Есенната оран е за предпочитане пред пролетната, ако се каниш да ореш.
ср дек 07, 2022 7:09 pmSvetoslavoff1 написа:
Есенната оран е за предпочитане пред пролетната, ако се каниш да ореш.
Е, значи ще бъде свършено. Толкова ми трябваше- ще се бръмчи.
Благодаря за подкрепата!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: