Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote=nautilus33
Т.е. сребристият слой пропуска вода, така ли?
Не пропуска - само през отворите. Сребристиия слой го препоръчват да е отгоре заради белокрилките. Тънкия 2 цветен спокойно изкрава 2 сезона при пазене / в смисъл да се коси, много тъпче по него/. Но спестява много труд по прекопаване и скубане на трева.

Иначе относно капана за котки- целта ми е да ги хвана, а да ги откажа да ползват градината за тоалетна. Днес пак. Защото и да я хвана, трябва да я пусна/върна на комшията.
[/quote]
Замъкни капана в противоположния край у я дръж вътре 3-4 дни на слънце без вода. После я пускай.
При мен беше с подивели котки - от 3 те страни съм заобиколен от джунгли.На дърти години гледат котки, после мрат и котките подивяват.
lov - майстор
чет май 16, 2019 3:39 pmnautilus33 написа:
Те на мен и тревата ми почнаха да изорават, не само градината. И двете ги ползват за тоалетна и вече :axe:
Пръскаш им с един дезодорант под опашката и я пускаш да си ходи. Голям цирк настава докато си намери къщата. :lol:
preslav - майстор
чет май 16, 2019 8:55 pmkr1100 написа:
Сребристиия слой го препоръчват да е отгоре заради белокрилките.
А как влияе на белокрилките? Не съм попадал на такава информация, все съм си мислел, че е за да се удължи живота на фолиото. Предупредиха ме, че под найлона трябва да е почистено от треви, което е логично.
vlax - майстор
пет май 17, 2019 7:04 ampreslav написа:
чет май 16, 2019 8:55 pmkr1100 написа:
Сребристиия слой го препоръчват да е отгоре заради белокрилките.
А как влияе на белокрилките? Не съм попадал на такава информация, все съм си мислел, че е за да се удължи живота на фолиото. Предупредиха ме, че под найлона трябва да е почистено от треви, което е логично.
Да не ме чуят белокрилките,че скоро не са ми идвали на гости,но този сребрист слой не им влияе,поне при мен вече 5 година. :-D
Хубаво е да няма треви при поставянето му,защото някои са по-твърди и могат да направят дупка.А всяка дупка е 100 % потенциална тревичка,която ако те дразни трябва отскубнеш.
:partyman:
kr1100 - майстор
[quote=preslav
А как влияе на белокрилките?.[/quote]
Ами не помня. Продавачката до зеленчуковата борса миказа така като го купувах преди 3-4 г.
Djack - специалист
Голяма борба и редуване с дъждовете, ама успях да набуча чушките! Ред пипер - кат дъжд, ред пипер - кат дъжд и т.н.
Даже успях да напръскам доматите, че нещо не е добре работата с тая влага, от как съм ги сял (седмица), всеки ден вали! Забърках малко "Родомил голд" и "Нуреле", че да видим какво ще става!
И малко фотоотчет, както винаги!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на всички, успех и дано не съм досаден! :partyman:
preslav - майстор
пет май 17, 2019 4:16 pmDjack написа:
Даже успях да напръскам доматите, че нещо не е добре работата с тая влага, от как съм ги сял (седмица), всеки ден вали! Забърках малко "Родомил голд" и "Нуреле", че да видим какво ще става!
И малко фотоотчет, както винаги!
Както е видно от фотоотчета, ти си крупен плантатор под прикритие, ама я кажи какво не им харесваш на доматите, че ми се струва, че и нашите нещо жълтеят, но не ми прилича на мана - няма петна, целите листи жълтеят, а най-долните дори са изсъхнали, а може и да бъркам. За профилактика и аз смятам да пръскам с Верита.
Djack - специалист
И моите са така, според мен, това е от преовлажняването! А следващата фаза е маносване!
chapara - майстор
В тая тема ми харесва само снимковия мат'рял, другото е чесане на езици :-D :? :roll:
съб май 18, 2019 1:50 amchapara написа:
В тая тема ми харесва само снимковия мат'рял, другото е чесане на езици :-D :? :roll:
Ехоооо, Шопара, ми то туй форум бе! Ония, в НС са по голями майстори.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: