• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
чет яну 17, 2019 8:50 pmТрифон П.Трифонов написа:
Имам две череши. Едната остана само с един жив клон и не я отрязах есента, че ме беше грях.
Сигурно ще я отрежа тая година.
Някой вързал някакви лози на тел за нея.

Хидра, неска я погледнах черешката. Живият си е напъпил, та ще я оставя и тая година. Изсъхналите ще режа на есен.
Някой писа, че тръгне ли череша, спасение няма.
От как се помня, само череши са съхнали у нас.
Изсъхна и една много стара кайсия, тати я отряза, но след година или две изби от дънера и сега си дава ракийка. Утре може да я снимам. Така беше и с един голям орех, но пречеше на къщата и тати отново го бастиса.

Наздраве на Атанасовците и на всички градинари!
Моята ще я режа по-следващата седмица. Пък да видим.
kr1100 - майстор
днес подметнах асмите. Утре продължавам и съм на Огин.
gnt69 - майстор
съб фев 02, 2019 7:44 pmkr1100 написа:
днес подметнах асмите. Утре продължавам и съм на Огин.
Не е ли рано за рязане още. Аз моите ги режа след 15 март.
Времето беше чудно днес, напръсках с бордолезов дръвчетата че не успях есента. Събрах листата по райграса че бяха залепнали и го задушили, абе с няколко думи беше добър ден за работа по двора. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб фев 02, 2019 8:23 pmgnt69 написа:
съб фев 02, 2019 7:44 pmkr1100 написа:
днес подметнах асмите. Утре продължавам и съм на Огин.
Не е ли рано за рязане още. Аз моите ги режа след 15 март.
Времето беше чудно днес, напръсках с бордолезов дръвчетата че не успях есента. Събрах листата по райграса че бяха залепнали и го задушили, абе с няколко думи беше добър ден за работа по двора. :partyman:
Той цяла зима бе по нивата. Варненската зима май като днешното Русе беше.
Аз съм без кола и не мога да си нагледам нивичката... Но тя, нали е "квот'стане"...
kr1100 - майстор
съб фев 02, 2019 8:23 pmgnt69 написа:
съб фев 02, 2019 7:44 pmkr1100 написа:
днес подметнах асмите. Утре продължавам и съм на Огин.
Не е ли рано за рязане още. :
Хич не е рано. Гизметео дават топъл месец. И колко да е рано -преди време оно още есента започваха резитбата на кооперативни лозя дето края им не се вижда ,а ходи по дъгата на земята :-D
@"Той цяла зима бе по нивата. " - Русенката е права, аз след 15-15:30 съм на тръстиката. В къщи отдавна никой не ме чака, а кокерозавъра е вечно с мен дори и на работа.
Днес 2 в 1 хем резнах 1 асма , хем и казанче запалих. :partyman: Мислех и огънче да запаля за вършините , но имаше много роса.
Остават 2 асми подмятам дръвцата. Пръсках късна есен , но при такива топли прогнози трябва дас поолея стволовете и по-големите клони на ябълки, круши и сливи с БИ58 с/у корояда.
С тиквената диета се справих - от 63 цигулки ми останаха само 14-15
През седмицата мисля да поръся семена домат за разсад.

"Аз съм без кола " Какво му се счупи на Гоулфо ?
нед фев 03, 2019 7:42 pmkr1100 написа:
...
То неска си беше не пролет, ами направо лято.
Мятам ги и аз лозите, че другия месец да ми е свободен.
Пръчките ги карам в дробилката, а комшията ги гори в котела.
Тая година може да опитам купешки мулч.
Някой, с повече опит, да каже кога бучи семената, които ще изнесе направо в градината, моля!
Всяка година обърквам времето за разсада.
Предварително не благодаря.
vlax - майстор
нед фев 03, 2019 8:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някой, с повече опит, да каже кога бучи семената, които ще изнесе направо в градината, моля!
Всяка година обърквам времето за разсада.
Предварително не благодаря.
Домати-20февруари до 1 март,може и на два транша,че не се знае каква ще е пролетта.Препоръчвам обеззаразена купешка торф за цветя на Щендер от агро аптеките до пикирането,до сега не съм имал фал.
Чушки не правя разсад,купувам.
:partyman:
нед фев 03, 2019 9:42 pmvlax написа:
Домати-20февруари до 1 март,може и на два транша,че не се знае каква ще е пролетта.Препоръчвам обеззаразена купешка торф за цветя на Щендер от агро аптеките до пикирането,до сега не съм имал фал.
Чушки не правя разсад,купувам.
:partyman:
Ще гледам да запомня- хаха.
Шегувам се.
След лозите, буча семената. Най късно до края на месеца трябва да съм свършил с агроподготовката, че да има свобода през отпуската.
Белким са сетя да благодаря, докат заварявам доматките.
Аз ши буча от сичко, че лютия червен пипер от Мама вече е на привършване.
Вчера суших миналогодишни чушки. Неска ги млях.....няма такова кихане. Синусите ми са отпушени като ремуси. Колеги, ко да ги прайш?!! Люти пожарогасители.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед фев 03, 2019 7:42 pmkr1100 написа:


"Аз съм без кола " Какво му се счупи на Гоулфо ?
Не е гоуф. Пасат е. Отмиля ми. Утре вземам фиестичка и го разтиквам. До обяд ще се е приключило. Дано съм случила. Да не е от трън та на глог, чи по-висок....
preslav - майстор
Който не си е написал домашните още есента... ами пише ги сега. Два дена отидоха за горене на 5 купчини плевели, а има още толкова, че може и повече да са.
Семките за доматите смятам да бучна след 20 Февруари, но тази година няма да си играя семка по семка в кофичка, а направо всичките семки в продълговата саксия, после пикиране в кофички и след 6 Май засаждане на кофичките в полето. За пипер и камби знам, че е по-късно, но колко точно не помня - ще си чета записките след като приключа с доматите.
Имам една подсказка от външен източник, че чесънът вече трябва да се напръска срещу чесновата муха - времето е топло, мухите литнаха.
Да не пропусна, че заедно с доматите навън идва ред на арпаджика и граха.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: