• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
пет авг 24, 2018 10:41 amДимитър Димов написа:
Посипвам си главата с пепел гусин начальник :prayer: ,как може да съм такъв невежа че да не се сетя че Канада е разделена на 5 часови зони и започват от -6 ч. и стигат до -10 ч. в сравнение с БГ.
Глоба кило сини сливи, които да пратиш на Lisko :-D , да хапне нещо Българско.
Димитър Димов - специалист
пет авг 24, 2018 12:54 pmkuger написа:
пет авг 24, 2018 10:41 amДимитър Димов написа:
Посипвам си главата с пепел гусин начальник :prayer: ,как може да съм такъв невежа че да не се сетя че Канада е разделена на 5 часови зони и започват от -6 ч. и стигат до -10 ч. в сравнение с БГ.
Глоба кило сини сливи, които да пратиш на Lisko :-D , да хапне нещо Българско.
Дали не е по-добре да са дестилирани,че знае ли човек с тия куриери,ще му пратя сливи,а той ще получи за коледа ошав. :partyman:
kuger - майстор
пет авг 24, 2018 1:22 pmДимитър Димов написа:
Дали не е по-добре да са дестилирани,че знае ли човек с тия куриери,ще му пратя сливи,а той ще получи за коледа ошав. :partyman:
По-добре е, обаче дали няма да получи Български въздух с аромат на дестилирани сливи? :?
Hoвoceлckи - майстор
Домато-слива :?
Прикачен файл:
FB_IMG_15351756949259211.jpg
Lisko - майстор
пет авг 24, 2018 1:22 pmДимитър Димов написа:
пет авг 24, 2018 12:54 pmkuger написа:
пет авг 24, 2018 10:41 amДимитър Димов написа:
Посипвам си главата с пепел гусин начальник :prayer: ,как може да съм такъв невежа че да не се сетя че Канада е разделена на 5 часови зони и започват от -6 ч. и стигат до -10 ч. в сравнение с БГ.
Глоба кило сини сливи, които да пратиш на Lisko :-D , да хапне нещо Българско.
Дали не е по-добре да са дестилирани,че знае ли човек с тия куриери,ще му пратя сливи,а той ще получи за коледа ошав. :partyman:
Дестилираните имат едно много хубаво свойство - от стареене само само се подобрява.
:-D
Andri01 - майстор
" Попитали радио Ереван:
- каква е разликата ,между сливата и п..тката?
- първото е женски полов орган,второто е ...вид мъжки характер"
Така,че относно дестилация-ок, но за остаряването / не стареенето / не си прав! :) :partyman:
preslav - майстор
Вчера обрах една асма, която от години не върви (започва да гние гроздето още преди да е узряло). Реших да спася остатъците като направя оцет по технологията за ябълков оцет - ако има интерес ще кажа рецептата за ябълков оцет.
vlax - майстор
Я да попитам,как съхранявате ябълките за зимата?
Дойде време да бера ябълките,вероятно другата седмица,а тази година са родили много.
До сега не съм взимал специални мерки за съхранение, защото са били малко количество и са консумирани в кратък период след брането.Чета за увиване,слагане върху слама,поставяне в найлонови пликове и др.Единия от вариантите ,който ми идва на ум е да включа един дърт хладилник ,който не го ползвам и да ги държа при определена температура.То е ясно,че при съхранението е важно и сорта на ябълките.
Вие как ги съхранявате?

ПП Информация за протокола: Зрели домати почти няма вече,само зелени.Белокрилка тази година нямам,миризливки също,нощенка в умерено количество.Обрах чушките,краставици втора реколта провал,бера още от първата.Зеления боб съм го оставил да зрее за семе,бамята пълен провал, преди 2 седмици я оскубах и насадих ряпа.Гроздето почва да зрее,за сега е запазено,ако успея да го опазя до брането ще е добре.:partyman:
preslav - майстор
вт авг 28, 2018 9:16 amvlax написа:
Я да попитам,как съхранявате ябълките за зимата?
ПП Информация за протокола: Зрели домати почти няма вече,само зелени.Белокрилка тази година нямам,миризливки също,нощенка в умерено количество.Обрах чушките,краставици втора реколта провал,бера още от първата.Зеления боб съм го оставил да зрее за семе,бамята пълен провал, преди 2 седмици я оскубах и насадих ряпа.Гроздето почва да зрее,за сега е запазено,ако успея да го опазя до брането ще е добре.:partyman:
Ябълките ги съхранявам на оцет, оставям колкото ще се изяде за месец-два и останалото на преработка. Тази година ще направя експеримент с ябълков сок, но не знам дали ще е така успешен както с малини, праскови, сливи. Останалото е както и при теб, надявам се да не се чувстваш подведен за бамята - догодина пак ще сложа. За гроздето и аз се кръстя, ако се запази ще трябва да се купува още едно буре. На мястото на граха съм сложил зеле - любопитен съм него дали ще овардя щото ми се говорят едни приказки, че при нас не ставало. Пропуснах да кажа, че едната от тиквите е колкото плажна топка, а още е рано за прибиране.
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: