Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср мар 29, 2023 8:11 pmAndri01 написа:
Влакси,този лъже - няма джиБ! Може само да го "бута", граматьоря де. :lol: :partyman:
Виш ся, склонен съм да почерпя, ако да нямам жиб, въпреки че му турих теглич.
Верно е, по съм склонен да бутам, че от тегло само дертове.
Предупреждавам- до Великден не пия! След това мога да прекалявам, мога и да не изтрезнявам.

Исках да кажа- почна са кърската, другари и товарищи.
"Обръщам" градината и на баба Гана, кастря ореха на леля Мита и почвам да пикирам.
Вижда се наЕлоненото тунелче на снимката, което съдържа разсадец. Няма десет сантиметра височина, а стеблата са яко червендалести.
Andri01 - майстор
Съгласен - идвам да те взема с моя жиБ, пътьом и Преслито / че нещо се загуби горкото/ . Черпенето - ще го измислим.
vlax - майстор
Споделям какво написа една колежка от Силистра от един друг форум днес.



чет мар 30, 2023 8:09 amхортензия написа:
Плаче ми се ,струва ми се,че всичко обрахме!
В 8ч сутринта
Изображение
Всичко е в скреж

Изображение
Изображение
Тук беше -3.
Лично нямам за какво да скърбя, но жалко за трудът на потърпевшите!
vlax - майстор
При мен беше -2.3
Имам 29 различни дръвчета плодоодаващи.Сега питах гуглето и ми каза копирам
  • Да вземем за пример ябълката. От отглежданите у нас овощни видове, тя е най-студоустойчива. Издържа температури по-ниски от -35,0 °С, каквито у нас се наблюдават рядко. По време на цъфтежа обаче критичните температури са от -2,7 °С до -3,5 °С на фаза бутон, от -1,6 °С до -2,2 °С за цветовете и от -1,1 °С до -2,2 °С за завръзите.:sad:
:partyman:
чет мар 30, 2023 11:56 amvlax написа:
Дано не ти е верен терНометъра!
preslav - майстор
чет мар 30, 2023 11:56 amvlax написа:
При мен беше -2.3
Имам 29 различни дръвчета плодоодаващи.Сега питах гуглето и ми каза копирам
  • Да вземем за пример ябълката. От отглежданите у нас овощни видове, тя е най-студоустойчива. Издържа температури по-ниски от -35,0 °С, каквито у нас се наблюдават рядко. По време на цъфтежа обаче критичните температури са от -2,7 °С до -3,5 °С на фаза бутон, от -1,6 °С до -2,2 °С за цветовете и от -1,1 °С до -2,2 °С за завръзите.:sad:
:partyman:
Значи и ние сме обрали кайсиите и нектарината.
miroki - майстор
пет мар 31, 2023 6:04 ampreslav написа:
чет мар 30, 2023 11:56 amvlax написа:
При мен беше -2.3
Имам 29 различни дръвчета плодоодаващи.Сега питах гуглето и ми каза копирам
  • Да вземем за пример ябълката. От отглежданите у нас овощни видове, тя е най-студоустойчива. Издържа температури по-ниски от -35,0 °С, каквито у нас се наблюдават рядко. По време на цъфтежа обаче критичните температури са от -2,7 °С до -3,5 °С на фаза бутон, от -1,6 °С до -2,2 °С за цветовете и от -1,1 °С до -2,2 °С за завръзите.:sad:
:partyman:
Значи и ние сме обрали кайсиите и нектарината.
Щом беше замръзнала чешмата и водата на кучетата, ясна работата. 5 та поредна година без да видя какъв сорт кайсии съм засадил.
kr1100 - майстор
пет мар 31, 2023 11:58 ammiroki написа:
....
.....Щом беше замръзнала чешмата и водата на кучетата, ясна работата. 5 та поредна година без да видя какъв сорт кайсии съм засадил.
2022г беше добра при мен за кайсии и зарзалата - до горния Бизнеспарк.
А и сливите сепредставиха . Ябълките бяха по-малко от 2021г , но пак имаше за сок и оцет.
vlax - майстор
пет мар 31, 2023 6:04 ampreslav написа:
Значи и ние сме обрали кайсиите и нектарината.
пет мар 31, 2023 11:58 ammiroki написа:
Щом беше замръзнала чешмата и водата на кучетата, ясна работата. 5 та поредна година без да видя какъв сорт кайсии съм засадил.
Не се знае.Зависи в каква фенофаза са.
Дано не познаят времето,че и другата седмица го дават кофти.
Понеже и аз съм потърпевш се поразтърсих и попаднах на тези таблици.
:partyman:



Пишат,че

Критични температури причиняващи щети от слана и измръзване 10% и 90% при задържане за повече от 30 минути.
Критичните температури се променят спрямо различните фенофази на овошките.
Загубите на добив са различни според културите. При семкови са достатъчни 10-15% от цветовете за добра реколта.
При кайсии, праскови и сливи необходимият процент цветове е около 20%, докато при черешите за пълен добив ви трябват 50% оцелели плодни пъпки.


Изображение

Изображение

Изображение

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: