Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Миналата единия сорт цъфтя вторично и изкарах две шепи кайсии. Другите 3 сорта не. По- миналата имаше само една кайсийка, пак на тази скрита до стеблото. А унгарската още не съм имал нито един плод и не знам дори каква е. За 5 г. Станаха гиганти. Иначе ябълките имаха до сега. Те са по-късни.
Сланата беше много за кратко. И се стопли. Дано има някоя оцеляла и една ми стига, да видя плод.
kr1100 - майстор
пет мар 31, 2023 8:19 pmmiroki написа:
...Сланата беше много за кратко. И се стопли. Дано има някоя оцеляла и една ми стига, да видя плод.
Не знам колко е била кратка но в 10 ч в градинката зад Басейнова дирекция си имаше яко бяло по тревата.
Последна промяна от kr1100 на нед апр 02, 2023 7:04 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
Кайсията я гледах вчера, покафенвли са цветовете. Обаче има някоя друга праскова изглеждаща добре. И един домат в оранжерията се опрял на поликарбонат и заминал. За сега други жертви в оранжерията нямам. С найлон се покриват допълнително.
Djack - специалист
Някой сял ли картофи сорт Stemster? Имате ли преки впечатления? До сега залагах все на Пикасо, ама последните две години нещо ме дънят! Много дребен картоф и нисък рандеман.
miroki - майстор
Аз също спрях пикасото. Сега съм с Актрис и Марине и още някакви. Но при мен е неполивно и за това са тези.
Започна пикирането. Баба Гана изпадна в ужас- ма кък тъй, ши измръзни?!! чакай още поне две седмици!!!
Да, ама аз пикирам по метода на Преслито- в кофички и обратно под найлона.
Доматения разсад е добър, както всяка година. Пиперевия е трагедия. Едно, че изникна ок 30%, а и един слабичък...
Първите няколко години, като започнах земледелието, сякаш не беше така. Просто покълвашемалко по късно.
lpoik - специалист
:? :partyman: :?
пон апр 03, 2023 11:25 amТрифон П.Трифонов написа:
Започна пикирането. Баба Гана изпадна в ужас- ма кък тъй, ши измръзни?!! чакай още поне две седмици!!!
Да, ама аз пикирам по метода на Преслито- в кофички и обратно под найлона.
Доматения разсад е добър, както всяка година. Пиперевия е трагедия. Едно, че изникна ок 30%, а и един слабичък...
Първите няколко години, като започнах земледелието, сякаш не беше така. Просто покълвашемалко по късно.
Пипера е малко по бавен иска се търпение и топлина.
пон апр 03, 2023 1:46 pmlpoik написа:
:? :partyman: :?
Пипера е малко по бавен иска се търпение и топлина.
Благодаря, успокои ме малко!
Другата година, ако сме тука още, ще му осигуря специална топлина. Дори и без търпение, не вярвам да го спъвам някак.
Пък и любов мога да му давам, само да покълва като....както ми се иска!
miroki - майстор
Стандартно домата никне за една седмица, пиперът за две. В къщи обаче е топло, домата 5 дена пипера 10. На работа е по-студено и за 20. Та, винаги около двойно на домата.
Аз също пикирам под найлона. В случая в оранжерията между другите, после ще ги сея в лехите. И беше края на предния месец. Тиквите са под шишета. Картофа сят. Комшията минал да ми изоре празната част от двора, добре че бях забил пръчки около картофите. Щеше да ги изоре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон апр 03, 2023 4:37 pmmiroki написа:
....Комшията минал да ми изоре празната част от двора...
Арен комшия, наздраве!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: