Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
[quote=kuger
Градинката ми е фрезована, засято какво що трябва /чесън, балучка/, днес търмъчих листа от дърветата. Другата седмица отивам на основен ремонт, дали ще ставам за догодина, времето ще покаже.
[/quote]
давай смело и дано ремонта е успешен. Моята градинка, ако взема да я фрезовам няма да ми стигне времето до НГ, че трябва да е на почивки защото много скърцам и пукам и трябва време за реанимация. :-D
Вътре лука е вече 1 педя.
Листата с търмъка горе долу лесна работа но после - проблеми с пушека и съседа .
Andri01 - майстор
В компоста, но без орехови!!
kr1100 - майстор
пон ное 11, 2019 7:47 pmAndri01 написа:
В компоста, но без орехови!!
Знам за ореховите, но нямам нерви да чакам за другите.
kr1100 - майстор
Ади бре де се загубихте ?
Започнах веч беритбата на зелен лук и след някой ден на салаткен.
Днес засях 2 бр. ВР 16 утре още 1. Прибрах останалото ч.цвекло. 5 стръка боб ми се мотаят още зелени и ми се пречкат,
Засях оид стъкло спанак да видим ,че е с изтекъл срок малко.
Днеска сутринта мислех да зарадвам някои с огън на бял човек. ама имаше много мъгла и беше мокро като от паднал дъжд.
Като гледам прогнозата на ГизМетео за у нас до 13-14декември най- ниска температура + 4 гр 1 ден иначе + 7 -високата 10-12 гр. Сняг няма да има. То и морската вода е още + 17 гр
Само, че на пролет ще ни излезе през носа - ще се подлъжат дръвцата и ще цъфнат и попарят.
kuger - майстор
съб ное 16, 2019 7:15 pmkr1100 написа:
Ади бре де се загубихте ?........
Язе съм тука, бре, на село до утре. Гледам балучката и чесъна направили около 5 санта стръкчета, че се притеснявам при сухо и мразовито дали няма да пригорят. Ама квото толкова, утре се впускам по стръмната пътека на неизвестното.
Зазимил съм почти всичко, остава ми да спра водата и "гиделим"/тур./ Пролетес ще я мисля повече.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб ное 16, 2019 10:59 pmkuger написа:
...утре се впускам по стръмната пътека на неизвестното.
...
Айде, със здраве да е! Всичко да е наред и леко и качествено!
kuger - майстор
нед ное 17, 2019 10:39 amn_a написа:

Айде, със здраве да е! Всичко да е наред и леко и качествено!
Горещо благодаря!!
kr1100 - майстор
нед ное 17, 2019 11:53 amkuger написа:
нед ное 17, 2019 10:39 amn_a написа:

Айде, със здраве да е! Всичко да е наред и леко и качествено!
Горещо благодаря!!
Дано всичко мине успешно , че напролет трябва да копаш отново. :mrgreen:
preslav - майстор
Казват, че след Димитров ден се приключвало с полската работа, ама не уточняват дали това важи и за градинската.
Амиии, няма край - вчера набучихме едно кило чесън пък да става каквото ще. Просто напомнявка за тези, които са решили да си бучнат нещо за зелено пък и за глави. Тази година сляпото куче изнесе всичкия чесън засят лани, сменихме мястото, а на старото място заложихме експериментално една пластмасова касета, не знам дали тя ще спре кучето, ама ще споделя като му дойде времето.
Понеже оня ден стана приказка за виното, та погледнах из форума - има си тема, че се чудя дали да се създава дублираща ама само за начинаещи винопроизводители и виноупотребители? То комай вече късно да си хортуваме кой какво и как е заложил, ама що пък не да си има един "наръчник на начинаещия винопроизводител", че догодина пак ще се питаме к'во беше то сега.
Kokar - специалист
Не по темата, още едно видео на горното парче:

:rock:

Вчера направих последната салата от домашни прясно откъснати домати, люти чушки и босилек. Неземен вкус...! :drinkers:
Напълних и две касетки домати за доузряване.
Набавил съм двайсетина чувала оборска тор за разхвърляне през следващите седмици.

Само няколко смокини се мъчат да доузряват още...

P.S.
Понеже горното видео е по филмова тема, не се сдържах за още едно подобно.
Някои ще видят доста познати лица :yawinkle: :

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: