Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Баш Майсторо - специалист
Сори за снимките ама ги качвах от компа, но като цъкна на снимката да се види и я завърта правилно, що така не знам. :?
kr1100 - майстор
пон май 29, 2023 12:42 pmБаш Майсторо написа:
......Така имам една идея, която ще пробвам за засенчващата мрежата, а какво ще излезе не знам. Решил съм на гаража на стената да анкерирам здраво куки/ планки, стрещу него на оградата при лозичките имам колове, като някои ще удължа и смятам да опъна дебела поцинкована тел върху която ще изпъвам мрежата. Мога да го направя едноскатно или двускатно с било в средата, не знам как е по - добре. Ще опитам да стане лесно за разпъване и събиране привързана със свински опашки като перде за теловете 3 - 4 броя. Сега дали ще издържи на градушка не знам , но мен ми за слънцето най - вече и то точно в тази част, защото другата го върти има сгради хвърлят сянка, а тази лятото е огън.
1. Вместо поцинкована тел - проволка 3mm с PVC покритие. Обтегачи задължително./При мен е 12м проволката/.
2. 2 скатно е по- добре с оглед градушка -леда пада в страни. Ако е плоска мрежата в средата става джоб пълен с лед и тежи- може да се скъса мрежата, да поддаде закрепването, коловете.
А и при силен вятър е голямо платно/. И без леден товар , колкото и да я опъваш мрежата в средата провисва и , ако окачващите колове са ниски, а на доматите високи ще опира в доматените.
За градушка ще издържи. Зависи от мрежата колко е стояла на склад - мори я слънцето - стареене. След 3 макс. 4 та година започва да се къса
Друго предимство на 2 скатното е, ч пр. при широчина 4 м може да вземеш 2х2 м широка, по-лесно се подменя и разпъва като е на двускатно.
3. Свински опашки само , ако са с UV защита /обикн. черни/. От UV старенето на 2 рата година започват да се трошат и се откача мрежата /изпитано/.
Купи си метални карабинки , лесно се закачат за ушите на мрежата и проволката, лесно се разпъва мрежата. - Карабина DIN5299
kr1100 - майстор
пон май 29, 2023 5:32 pmchapara написа:
Ей с тия завъртени снимки врато ми станА като на ЖираФ :shock:
Като цъкна на някоя на моя комп си застават нормално.
chapara - майстор
От телефона не става.
Svetoslavoff1 - майстор
Аз вече почнах да прибирам реколта - първа ръка грах. Ранните полски домати вече имат завръзи като орех, чесънът и лукът вървят отлично. По нас доста дъжд се изля и чакам да позаветря, че всичко трябва пак да се пръска.
hidrazin - майстор
пон май 29, 2023 10:04 amAndri01 написа:
Като узреят "доматките ти" ,ще вземеш 1-вото място по големина!!
Аха… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
То па бива, бива… ма чак толкоз? :lol:
:partyman:
kr1100 - майстор
Вътре краставиците ми са 5-6 см дълги.
Навън всичко едва крета в застой - студено и много проливни дъждове и обилна кал
miroki - майстор
Дано да успея да извадя картофите :)
kr1100 - майстор
вт май 30, 2023 11:46 ammiroki написа:
Дано да успея да извадя картофите :)
Ужким го дават да спре да вали 1 седмица ама :?
Баш Майсторо - специалист
пон май 29, 2023 6:15 pmkr1100 написа:

1. Вместо поцинкована тел - проволка 3mm с PVC покритие. Обтегачи задължително./При мен е 12м проволката/.
2. 2 скатно е по- добре с оглед градушка -леда пада в страни. Ако е плоска мрежата в средата става джоб пълен с лед и тежи- може да се скъса мрежата, да поддаде закрепването, коловете.

Мерси за съвета, обтегачи и аз задължително ползвам, много добре се опъва. Стоманеното въже какво му е предимството пред дебела хубава тел, относно мрежата де, вчера гледах това:
https://praktis.bg/stomaneno-potsinkova ... m-din-3055
Има и по - дебели ама идват по - скъпо, трябват ми 33 метра, това ме устройва като цена, пък и колко да тежи 40 - 50 кв. м. мрежа разпределена на три въжета. Но ще трябва и някакви скоби за кримпване да се вземат за да станат уши на въжето за закачане, а телът усукваш и готово. Нямам специални клещи за кримпване, но имам чук и наковалня смятам ще свършат работа, едно време жилата на мотора ги плесках с гайки. :?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: