• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Djack - специалист
Добре де, на тия домати в кофичките, докато не им излязат корените от кофичките ..........?!?!? Не рискуваш ли да ги пресушиш? Влагата от капковия маркуч, как стига до тях?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Капилярно :-D
Djack - специалист
n_a написа:
Капилярно :-D
Очаквах осмоза, ама и капилярно става! ;-)
preslav - майстор
Djack написа:
Добре де, на тия домати в кофичките, докато не им излязат корените от кофичките ..........?!?!? Не рискуваш ли да ги пресушиш? Влагата от капковия маркуч, как стига до тях?
Не си обърнал внимание, но не ми пречи да повторя, нали тук уж се учим един от друг - корените вече са достигнали дъното на кофичката, навили са се, насукали са се, че някои са тръгнали да излизат през дупката и да се вкореняват в почвата на разсадника. Не знам кой му казва на корена да ходи да си търси влагата и топлината надолу - факт е, че за поредна година няма изсъхнал или изяден разсад, а разсъжденията дали това е капилярно или осмозно явление ги оставям на решилите да опитат с 5-10 кофички.
Andri01 - майстор
Аз нямам гадини / да не чуе дявола/ - мушкам едно вибриращо оранжево "дилдо" между 2 домата / било ги страх от този цвят /,но от любопитство ще пробвам този номер с кофичките. На есен,обаче как се вадят ?Предполагам със стеблата,нали? Че иначе -зор да се вадят на ръка една ,по една :?
Andri01 написа:
Аз нямам гадини / да не чуе дявола/ - мушкам едно вибриращо оранжево "дилдо" между 2 домата / било ги страх от този цвят /,но от любопитство ще пробвам този номер с кофичките. На есен,обаче как се вадят ?Предполагам със стеблата,нали? Че иначе -зор да се вадят на ръка една ,по една :?
"Герганата" сигурно умира от смях.
Имам 6 нови коренчета краставица, та и тях ще набуча с кофичките, Пък на есен колко ли ще е трудно- има няма 30-40 кофички ги вадя с правата лопата, освен ако не излязат с корените.
Andri01 - майстор
"Герганата" сигурно умира от смях...". Абе,от смях,от кеф,от гъдел...само да раждат. :)
preslav - майстор
Andri01 написа:
Аз нямам гадини / да не чуе дявола/ - мушкам едно вибриращо оранжево "дилдо" между 2 домата / било ги страх от този цвят /,но от любопитство ще пробвам този номер с кофичките. На есен,обаче как се вадят ?Предполагам със стеблата,нали? Че иначе -зор да се вадят на ръка една ,по една :?
На есен кофичките излизат заедно с корена, може би не на 100%, но какво ли не прави човек за една бира - обаждаш се и идвам да ти извадя десетте % останали кофички.
Крайно време е и ти да се завъртиш към нас.
Andri01 - майстор
Уффф,като чуя "завъртане" и се сещам" както и да се въртиш,задника все отзад остава..." :) А пък за бирата-вземи да дойдеш да гледаш,къде ги слагам сега,че после...10% не са малко...цели 6 бр. са,ей! :) :partyman:
Andri01 написа:
Уффф,като чуя "завъртане" и се сещам" както и да се въртиш,задника все отзад остава..." :) А пък за бирата-вземи да дойдеш да гледаш,къде ги слагам сега,че после...10% не са малко...цели 6 бр. са,ей! :) :partyman:
Селскоградски, ма ти срина цените на борсата бе- зеленчуковата имам предвид.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: