Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Баш Майсторо - специалист
Мерси за съветите за мрежата, ще имам в предвид тънкостите и аз не бих я оставил да се трие по коловете. За черешите и аз си брах оня ден и ядохме и от НАП ми го прибраха в крачола. :-D
За първи домат в градината узрял или зелен щото аз вече зелени от вънка имам? :?
Ако не вярвате ще покажа. :wink:
preslav - майстор
Червен, червен и да не е чери.
И Честит Празник!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 23, 2023 9:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Кака е бучила семките около 14ти Април.
Не ми се търси, но вероятно е брала. Тя да каже!

Все пак, това ме обнадеждава, че като тая година не бях закъснявал с разставянето на растенията по местата на плододаването им.
Онез години бях много навита, семските рано заложих, х2 в кофичка, без пикиране, ранно изнасяне и каляване, супер бе разсадът, садих го с кофичките - с изрязано дъно. И после съсипах всичко с неполиване. Това две години. По спомени, даваше плод когато на всички даваше :-) Оттам насетне, в двора в града, гледам домат в кофа, на сянка, от купен/подарен разсад. Колкото да ми замирише на домат. Тазгодишния го взех на предното затопляне и си е навън и в студа. Цъфти вече на трета китка. Не връзва, няма опрашване. Имам и корен краставици., който реално не расте. Сянка... От другата страна на къщата, съседът сложи десетина корена миналата седмица и вече ми стигат до кръста....Та...
... Природата не можем измами
Честит празник!!!
От сутринта съм в градината. То ръми, аз буча камби и пипер.
Да края на градинарския ден трябва да опъна още маркучи, че ме чакат 30 корена люто и още малко домат.
Утре тръгвам за Карлуково. Ако при пещерняците няма място, отсреща не връщали.

Честит празник, градинари!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 24, 2023 10:52 amТрифон П.Трифонов написа:
От сутринта съм в градината. То ръми, аз буча камби и пипер.
Да края на градинарския ден трябва да опъна още маркучи, че ме чакат 30 корена люто и още малко домат.
Утре тръгвам за Карлуково. Ако при пещерняците няма място, отсреща не връщали.

Честит празник, градинари!
Браво и завижд!
Прикачен файл:
DSC_1171.JPG
ср май 24, 2023 12:27 pmn_a написа:
Кучката отдавна е готова за бой и поход.
Куче за подземни работи- лов, минни работи, пещери и пр., но не склонява да помага при засаждане на зарзавата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 24, 2023 1:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
DSC_1171.JPG
ср май 24, 2023 12:27 pmn_a написа:
Кучката отдавна е готова за бой и поход.
Куче за подземни работи- лов, минни работи, пещери и пр., но не склонява да помага при засаждане на зарзавата.
И по-добре! Моят копаеше след засаждане...
kr1100 - майстор
фото от днес

Прикачен файл

IMG_20230524_101754878.jpg

Прикачен файл

IMG_20230524_101751708.jpg
Такива готини снимки няма как да направя, в моята градина, но пък свърших всичката запланувана работа. Даже заложих семки краставица и полях- накапах.
Баш Майсторо - специалист
Трифоне много си екипирал кучето, браво каква порода е?
n-a трябвало е след засаждане да го вързваш твоето :wink:
kr1100 много хубава оранжерия и растения браво.
Аз днеска още малко домати сях, берем си вече ягоди и боровинки. Тия дни ще кача и аз някоя снимка че от телефона ми е трудно. Честит Празник!
:drinkers:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: