Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
чет юни 06, 2019 6:38 ampreslav написа:
Нашият грах се оказа първата жертва на градушката.
Чак сега ли се предаде? Какво му стана?
Тая година камбите ми не вървят, пипера и той. Имам няколко корена люти чушки, дето стават, ама съм ги посял месец по рано и седяха на прозореца в топла стая.
Правя си изводи за другата година, а за по сигурно ще ти дам семе за разсад.
Краставиците и те никакви, само на единия домат разчитам, че му купих мелачка.
miroki - майстор
От дъжда е нормално да не връзват.
Пипери, чушки, камби ... са така.
vlax - майстор
чет юни 06, 2019 7:58 ammiroki написа:
От дъжда е нормално да не връзват.
Пипери, чушки, камби ... са така.
А с какво да пръскаме,че да връзват?
До сега съм пръскал преди 4 години само с доматин,но си е играчка.
:partyman:
ПП Народните вярвания гласят още, че ако на Спасовден вали дъжд - годината ще е богата, а реколтата - обилна.
Честит имен ден,ако някой има празник.
miroki - майстор
Не знам с какво се пръска, знам, че не се полива по време на цъфтеж, понеже пада цвета.
За това се поливат много рядко, почти преди овяхване.
preslav - майстор
чет юни 06, 2019 6:54 amТрифон П.Трифонов написа:
чет юни 06, 2019 6:38 ampreslav написа:
Нашият грах се оказа първата жертва на градушката.
Чак сега ли се предаде? Какво му стана?
Тая година камбите ми не вървят, пипера и той. Имам няколко корена люти чушки, дето стават, ама съм ги посял месец по рано и седяха на прозореца в топла стая.
Правя си изводи за другата година, а за по сигурно ще ти дам семе за разсад.
Краставиците и те никакви, само на единия домат разчитам, че му купих мелачка.
Сега стана ясно - градушката беше точно по време на цъфтежа, освен това събори и стеблата на земята, самомулчира се и се е задушил.
За камби и пипер все си мисля, че малките кофички не са удачни, много трудно се поддържа необходимата влага, миналата година корените не се показаха извън кофичката - тази година (чукам на дърво) нещата са добре, макар че на два пъти успяхме да засушим разсада до припадане.
Доматите и при нас имат тук-таме цвят, тази година овреме ги метнахме с унимил.
Не съм чувал, че доматите не трябва да се поливат по време на цъфтеж - че те като почнат да цъфтят все има цвят.
чет юни 06, 2019 1:14 pmpreslav написа:
...
За камби и пипер все си мисля, че малките кофички не са удачни, много трудно се поддържа необходимата влага, миналата година корените не се показаха извън кофичката - тази година (чукам на дърво) нещата са добре, макар че на два пъти успяхме да засушим разсада до припадане.
...
Ти май забрай кви ми ги дади? Малки винени (тип безалкохолно 200млл.).
Вързаха, чи родиха. Не е от това, ма от ко шъй?
При тебе не станах, при мене станаха същите, подарени от теб.
Тая година си правя разсада в чашки, щото ходи по малко матрял, ама нещо не вървят нещата, освен при домат.
Явно грешката ми е, че ги сложих в неотоплено мазе, като разчитах, че ще са си калени по "рождение", но останаха недоразвити. Домата преболедува около 2 седмици и тръгна.
Пипери, камби, чушки, крастафци, тикви, не вървят. Добре, че ходих да купя домат, за попълване, та аааади да зема друг разсад, та на чужди краставици и тиквички разчитам.
Другата година маааалко по рано и на топло, както лютите чушки.
miroki - майстор
На доматите не пречи, горе писах за пипер ( бяла капия, черна капия и т.н.), чушки, камби. От този вид. Като е най-застрашен първият цвят.
Аз имах зелени домати преди две седмици като ги удари....
preslav - майстор
чет юни 06, 2019 1:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
Другата година маааалко по рано и на топло, както лютите чушки.
Спор няма, всички пиперкови са топлолюбиви, а краставици, тиквени и всички други с голяма семка ги рътя. Специално за краставиците си мисля, че не е късно и сега да се сложат, а на семките за зеле сега им е тъкмо времето, то и за морковите същото важи.
чет юни 06, 2019 1:48 pmpreslav написа:
...за краставиците си мисля, че не е късно и сега да се сложат, а на семките за зеле сега им е тъкмо времето, то и за морковите същото важи.
Нави ма. Буча корнишон в градината.
miroki - майстор
Краставиците не им пречи да се сеят и сега. По някое време сея за втора реколта, пак раждат, но преминават по-бързо и повече кривички има.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: