Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Днес забелязах, че и пиперът и камбите са с надупени зеленички неща - от 15-ти следобяд, до сега 7-8 дена. Всичко е в продълговати саксии, в стаята, на температура 21 градуса. В началото и ние правехме директно в кофички, но се оказа, че после е трудно да се върти разсада за да не се криви към светлината. Оранжерия нямаме, а и поради мои капризи няма и да имаме.
ТрифУне, не вдянах за коя оранжева тема иде реч, но предполагам, че ще имам камби и пипер за раздаване - моля не се блъскайте на опашката.
вт мар 23, 2021 6:39 ampreslav написа:
..за коя оранжева тема иде реч...
В тоя раздел за хусВарната бре.
Правя първа вноска за камби и пипер, макар че предвиждам още семена да набуча.
kuger - майстор
Дискотека за разсада ми
Прикачен файл:
IMG_20210322_225309 (1224 x 1632).jpg
Прикачен файл:
IMG_20210322_225314 (1224 x 1632).jpg
teon - специалист
Прикачен файл:
Picture 395.jpg
[quote=kr1100
За навън не е много препоръчително. Завива глави като зелка, а вътре могат да попаднат бацили от разхождащо се котки и кучета - клонящи към ешерия... Освен , ако не я държиш под найлон.
Виж в предния ми пост марката - докато е по-млада е с изправени листа .Като и стане времето завива листата като зелка / айсберга/.
[/quote]
...днес купих от Кауфлад семена...пак е някакъв вид главеста салата...дават и да издържа на студ до -5градуса...есента живот и здраве може да пробвам :) ...
kr1100 - майстор
@ teon Ако имаш сандъчета PVC за цветя може да садиш в тях и на прозореца салата / силно казано/ Крес / Кресон. Много бързо израства , стриже се с ножица.Накъдрени малки листа / по-малки от на магданоз/ - леко лютивичка, става и за подправки към гозби. Може да набучиш и семена от репички /аз сея Глориета - бързо растат и са вкусни/.
А дребния човек / внучката/ не реже Креса, а го скубе и яде за ужасТ на майка и понякога и с пръстта. " Вкусно " :-D Даже пъха в устата на майка си " яж вкусно е " и след това има крясъци :mrgreen: :partyman:
А навън може да гледаш и салатки и лук и чесън за зелено. От арматурно желязо правиш дъги - долу отвора да е 1-1,2м , нанизваш на арматурното някакъв стар маркуч или подобно да не прегаря найлона. 1 найлон/ зеления/ 2м на 6м дължина е под 15 лв. Като ще има мраз. минус температури го хвърляш в/у дъгите и затискаш от 2 те страни. Като идея за затискащ материал : празни бутилки 1.5/2л пълни с вода, някакви греди и т.н.. Имаш и салатки и лук и чесън. Само дето чесъна е много на късмет - има обработен с химикали дето не никне.

П.П. Тира с торфа днес дойде .250л - 30 лв. Грабене от ремаркето на ТИРа

Прикачен файл

IMG_20210324_133154680.jpg
kr1100 - майстор
Утре разхвърлям торф и маАм с лопата по гнездата за тиквички и цигулки към 25 гнезда са. Не може с фрезата ,че маркучите са заровени.
ky-kyy - майстор
Аз си купих ей такъв торф:

Изображение



Кофичките с разсада биват, ама тоя сняг еб@ мамицата на всички овошки..
kr1100 - майстор
Кофти работа.
Тия дни , като не вали ще тренирам катерене - ще разпъвам мрежата, че вече има градушка.
Днес падна до Ил.Димитров и малко по центъра. Много рано започва май. :?

kuger - как е положението с ламБата за разсада? Някакви положителни неща забелязваш ли ?
kuger - майстор
пон апр 05, 2021 3:25 pmkr1100 написа:

kuger - как е положението с ламБата за разсада? Някакви положителни неща забелязваш ли ?
Краставиците станах по 25-30 санта, доматите по 10 санта. Не мога да преценя има ли ефект.
ky-kyy - майстор
25-30 санта, си е баш бая голямо..... :? Нищо че размера, нямал уж значение.... :lol:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: