Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
пет сеп 09, 2022 7:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет сеп 09, 2022 7:43 pmgnt69 написа:
И аз да кажа за 50 стинки.
Не бързаш да купуваш сега. Купуваш след първите слани, когато листата са опадали и фиданката е в летаргия за зимния сън. Ако есента е мека и няма слани купуваш не преди 20.10, ако е към края на месеца по добре. Ако има разсадник наблизо купуваш от там не от пазари и търговци. :partyman:
Благодаря! Това се засича с повечето препоръки за есенното засаждане.
Не мой се коси - имам моторно дупкало с ф 150 мм . Дупчиш наблизо едно до друго и става яма. :partyman: :partyman:
vlax - майстор
Може да сложиш и ТОВА.Върши работа,пробвал съм го.
kr1100 - майстор
съб сеп 10, 2022 10:58 pmvlax написа:
Може да сложиш и ТОВА.Върши работа,пробвал съм го.
Офф от преден път - остнаха ми 10 тина круши да чорапосам , ама ме мързи да мъкна стълба и ги оставям на гаргите.
От северната страна на дърветата няма грам останал плод. Силните ветрове ги изпосъбориха.
Започвам с чорапирането на гроздето, докато не е почнал гроздобера наоколо ,че сганта е гъст облак.
vlax - майстор
Що ма цитира не знам.Ти си знаеш. :?
Може би защото съм красив :)
Останаха няколко грозда нечорапирани на асмата,няколко опита правя да слагам чорап и не става,стършели дълги като показалеца ще ме изядат.Оставям ги на гарги,косове,оси , стършели и .....
Бе, нали знаеш Иванчо що го бият?

Доматите са на обиране и започнаха да киселеят, както всяка година. Пък и втръсва се хубави домати да ядеш. Затова я обичам зимата- да ни напомня, че в магазина са менте.

От гроздето, имам два сорта, дето не се оплакват от липса на грижи.
Едното е зайбер- така му викаше дядо. От онова- бучни пръчка-пий вино.
Нито гние, нито пчели го нападат.
Другото е Дунавска наслада- онзи ден научих. Имам една лоза, качена на асма.
Нищо не пръскам. Единствено режа, бера, мачкам, пия.
Естествено, имам и гниещо, също на асма. Комшията казва, че е Чауш.
Той, комшията, също има такова. Гние и при двамата, а единствената разлика е, че аз не пръскам.
ЧоФки не налитат къде нас. Късмета на начинаещия.
vlax - майстор
Ти от коя пещера излезе :)
нед сеп 11, 2022 8:17 pmvlax написа:
Ти от коя пещера излезе :)
Бях на кастинг в Пещера и Магура.
Участвам в журето, като почетен гост председател, без портфейл и с ваучер, ограничен до осем часа дневно.
kr1100 - майстор
Няма насмогване - сега ме наблегна и Аронията - взе да пада , хайде и там събиране и за сладко .
kr1100 - майстор
Уф отървах се веч от Аронията . 6,5 кила :rolleyes:
Днес малко гроздобер след 11 ч , утре ще правя сладко от бяло грозде безсемково :? :?

УжасТ ,Днес търчене из ЛИДЛ, Кауф, Била, м-ни 300/200 - все тая - никъде няма индрише и карамфил на зрънца. :?
А ги има в рецептата.
Последна промяна от kr1100 на нед сеп 18, 2022 8:54 pm, променено общо 1 път.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: