Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
пон яну 25, 2021 7:00 pmnautilus33 написа:
Рано ли е за резитба на овошките? Мислех да почна още миналата седмица, но температурите бяха минусови. Няколко човека казаха, че е още рано.
Не ти знам района. Гледай прогнозите за месец напред за времето.
Първо семковите овошки,
В събота гледах 1 кайсийка 2016г. засадена - има избили по върховете на клонките дребни зелени листа. Работата не е на добре - пак няма да има кайсии.
Аз бързам защото след 14 февруари 10 дни ще отсъствам.
vlax - майстор
При нас снега е мокър,клоните на дърветата са наведени,дано не са изпочупят.
Като замръзне този сняг,както дават да падат температурите до -10,познайте какво става с пъпките.Кофти време.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср яну 27, 2021 1:28 pmvlax написа:

Като замръзне този сняг,както дават да падат температурите до -10,познайте какво става с пъпките
Нищо им няма на пъпките, споко
vlax - майстор
ср яну 27, 2021 2:06 pmn_a написа:
Нищо им няма на пъпките, споко
Така си мислиш ти.Що не дойде в неделя /+16 C/да видиш пъпките какво представляват.Нямам желание да споря.
Преди ходих,газех сняг и тръсках клоните на младите, а на дъртите най-лесно ритнеш дънера и снега падне.Сега съм ги оставил на естествен подбор,които оцелеят. :-D
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср яну 27, 2021 2:37 pmvlax написа:
ср яну 27, 2021 2:06 pmn_a написа:
Нищо им няма на пъпките, споко
Така си мислиш ти.Що не дойде в неделя /+16 C/да видиш пъпките какво представляват.Нямам желание да споря.
Преди ходих,газех сняг и тръсках клоните на младите, а на дъртите най-лесно ритнеш дънера и снега падне.Сега съм ги оставил на естествен подбор,които оцелеят. :-D
:partyman:
Говоря за пъпките, не за счупените клони. Пиши след 3-4 месеца пак
kr1100 - майстор
[quote=vlax ... Що не дойде в неделя /+16 C/да видиш пъпките какво представляват...
[/quote]
Защо не ги опръска със защитно силиконово масло, след като си видял прогнозите ?
kr1100 - майстор
Не мога да добавя в предното мнение .
Поръчах си "STOP FREEZE " против замръзване. 1л под 17 лв. Не давам линк за да не е реклама.
vlax - майстор
Наточих те ли ножиците,че скоро трябва да режим овощните дървета?

По скоро питането ми е дали някой е ползвал комбинацията карбамид + син камък едновременно?
Попаднах на ТОВА:


.......рискът за дръвчетата от късни възвратни студове е по-голям и често се случват измръзвания на цветни пъпки или на току-що завързали плодчета.

Можем да предотвратим това, като допълнително забавим развитието на дръвчетата. Закъснение от 1-1,5 седмица понякога са решаващи за дръвчетата да преживеят без поражения неблагоприятен ранно пролетен период.

Мярката е много лесна и достъпна за изпълнение. До сега беше известно, че карбамида е за есенни пръскания, но най-новите проучвания и опити с него показват, че той е изключително подходящ и за ранно пролетно пръскане. Разликата тук е, че се комбинира със син камък.

Пръскането на дръвчетата с разтвор приготвен от 700 грама карбамид плюс 50 грама син камък в 10 литра вода рано напролет забавя развитието им с 10-12 дни, време напълно достатъчно за местата, където късните пролетни студове са често явление.

Единственото условие е пръскането да се направи докато пъпките на дръвчетата са в покой.

Предимствата на това пръскане са не само в задържане на развитието на дръвчетата, а и в подхранващото действие на карбамида, което осигурява по-силен начален растеж.




Мисля да го пробвам,да им забавя малко развитието,че почти всяка година гризвам дръвцето.
:D


:partyman:
ky-kyy - майстор
Ся, що го цитирва тва с тоз дребния шрифт? :rolleyes:
vlax - майстор
нед фев 07, 2021 3:53 pmky-kyy написа:
Ся, що го цитирва тва с тоз дребния шрифт? :rolleyes:
За тестване на очилата....
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: