Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
шоп - майстор
Моите наблюдения над една асма с бетонни колци и над няколко огради с такива колцие, че и след 40 и отгоре години колците са здрави. Есе пак това е вибриран бетон с арматура.

Преди няколко дни къртих 10 ина такива колове... е няма вадене.
kr1100 - майстор
вт май 26, 2020 7:01 pmшоп написа:
Моите наблюдения над една асма с бетонни колци и над няколко огради с такива колцие, че и след 40 и отгоре години колците са здрави. Есе пак това е вибриран бетон с арматура.

Преди няколко дни къртих 10 ина такива колове... е няма вадене.
То и бетонните стълбове на ЕРП тата щяха да падат от поглед след години.
preslav - майстор
вт май 26, 2020 7:01 pmшоп написа:
Моите наблюдения над една асма с бетонни колци и над няколко огради с такива колцие, че и след 40 и отгоре години колците са здрави. Есе пак това е вибриран бетон с арматура.

Преди няколко дни къртих 10 ина такива колове... е няма вадене.
Ти май не ме разбра за това "пият" - на самият колец не му дреме особено, проблемът е, че става като фитил, от който се изпарява почвената влага, т.е. "пият" водата на лозите. Забравих вече колко, но беше спомената сериозна циВра в литри, които всеки колец изпарява ненужно в атмосферата. И все пак да подчертая, че става дума за нещо, което само съм чул, но в същото време ми се струва, че новите лозя на винпромите са със стоманени или дървени колове.
шоп - майстор
Аха, наистина не съм разбрал.
Е за такива фенове, долната част на кола може да се изолира с битумна течна или листова хидроизолация.
preslav - майстор
ср май 27, 2020 6:33 amшоп написа:
Аха, наистина не съм разбрал.
Е за такива фенове, долната част на кола може да се изолира с битумна течна или листова хидроизолация.
Варианти много, включая PVC тръба (обувка) в основата на кола и т.н. хидроизолиращи мероприятия.
vlax - майстор
Да споделя налудничавия експеримент,който съм намислил и почнах да осъществявам. :idea:
Това са ми редовете с капково на ягодите,които направиха 4-5 години.Тази пролет обрах малкото родили ягоди,оскубах ги и понеже нямам време да развалям редовете,реших да ги засея с нисък градински фасул. :-D
Изображение
След изкубването на корените на ягодите,направих дупки със садило за луковици.
Изображение
Понеже чета,че ягодите изтощавали почвата,сипах 1 шепа много добре угнил,почти като пръст оборски кравешки тор и поставих по 4 семена в дупка нисък зрял боб и завих пак със същия тор/пръст.
Ще се поливат редовно, ще видим какво ще стане.Лошото е ,че сега времето е студено и дъждовно.
:partyman:
preslav - майстор
ср май 27, 2020 9:54 amvlax написа:
Да споделя налудничавия експеримент,
Защо налудничав, всичко си е ОК, имаше само някаква особеност с поливките, но ще прочетеш и ще разбереш "кон боб яде ли". Струва ми се, че само с оборски тор няма да минеш, там имаш основно Азот, а ти трябват фосфор и най-вече калий.
Успех!
kr1100 - майстор
тази година вс. шантаво и за зеленчуци и за овошки и лози
vlax - майстор
Как вървят нещата в това скапано дъждовно време?
:partyman:
нед май 31, 2020 7:09 amvlax написа:
Как вървят нещата в това скапано дъждовно време?
:partyman:
Едно готинко, зеленко....
Погледам трийстина секунди и за неска толкос.
Баба Гана каза да копам, ама друг път.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: