Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
chapara - майстор
чет май 13, 2021 7:40 pmn_a написа:
Понеже съм ограничена, си купих корен розово домати и корен ръгби, и два гергана. Ще си ги гледам в кофи/саксии у градската резиденция. И два корена някаква тиквичка, у компоста
Ти сии безнадежденн случайй😁😁😁😁
kr1100 - майстор
чет май 13, 2021 6:33 pmшоп написа:
... Почвата е рехава в дълбочина до 60 см, богата на органика и растенията стигат височина 3 метра.
След 6 или 7 китка кърши върховете. Няма нужда да са 3 м високи.
шоп - майстор
Не мисля, че това е добра практика в моя случай

Конструкцията за връзване е на височина 2м, когато обера долните домати, късам и долните листа, сезала го навивам на едни мои приспособления от електроди за заваряване и го отпускам, а стеблото долу на домата го навивам на кръгове.
rufo - специалист
чет май 13, 2021 6:33 pmшоп написа:
Може и дори 70 см да е от корен до корен.
Моето виждане по въпроса е, че никога нямаме качествен добив ако садим нагъсто. Почвата е рехава в дълбочина до 60 см, богата на органика и растенията стигат височина 3 метра. Трябва им слънце за да правят фотосинтезата си и и движение на въздуха за да се снабдяват с въглероден диоксид.

В допълнение от долу винаги правя запълващо засяване.
Шопе, я кажи какво е "запълващо засяване" ?
Как точно го правиш и какви култури ползваш ?
Благодаря ! :partyman:
шоп - майстор
Следвам идеята, че земята не трябва да е гола. Около домати и краставици на конструкция отдолу садя, лук, чесън, салатки, праз, пипер, зеле...редувам и мешам с чубрица, копър, босилек, гулия, ряпа, цвекло и т.н.
kr1100 - майстор
Днес махнах галоновите туби от тиквичките и цигулките ,че вече опира в гърлото на тубите. Надявам се вече да няма слани и студ.
Моля фото :)

Прикачен файл

цигулки.jpg

Прикачен файл

тиквички.jpg

Прикачен файл

друг домат.jpg

Прикачен файл

домат.jpg

Прикачен файл

вътре.jpg
nautilus33 - майстор
Някой борил ли се е с кръвна въшка по ябълката? От миналата година имам проблем с едно дърво. В интернет чета, че борбата се води главно механичко, но ми се вижда невъзможно да унищожа всичко. Пише за Би-58 и нуреле, като и двете вече не се продават.
kr1100 - майстор
пон май 24, 2021 8:17 pmnautilus33 написа:
... Пише за Би-58 и нуреле, като и двете вече не се продават.
Все още ги има - питай. Пробвай с Дека.
silent - майстор
Да се похваля....първи цвят на доматите в парника....тези отвън не са отлепили а сяти заедно около 5ти май ......е все пак сме на 720м надморска величина...но всичките перипетии около парника си струваха...ма ни съ сдържам да питам кат абсолютен лаик кога ша откъсна първия домат ако котка не мине път....колко е времето от цвят до червен домат ... :-D :-D
ky-kyy - майстор
пет май 28, 2021 9:28 pmsilent написа:
Да се похваля....първи цвят на доматите в парника....тези отвън не са отлепили а сяти заедно около 5ти май ......е все пак сме на 720м надморска величина...но всичките перипетии около парника си струваха...ма ни съ сдържам да питам кат абсолютен лаик кога ша откъсна първия домат ако котка не мине път....колко е времето от цвят до червен домат ... :-D :-D
То от всеки цвят, не излиза домат...особено от първия..Иначе не съм смятал, ама първите домати най-бавно стават. Може би, щото през час ги наглеждам :lol: Иска си топлина домата и няма да усещаш кога цъфнал, кога вързал, кога узрял. Според мен, къде 10-15 юли, вече ще береш както си трябва.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: