Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пет юли 23, 2021 8:44 amky-kyy написа:

Малките мексиканки поникнаха ли ти? Аз вече правя буркани :)
Не. Тая година не ми е краставичарска, ни ми е тиквичковена. Другата година ще е. На домат го докарвам- ако се бях и грижил повече...Следващата седмица пристига доматомелачката и започвам да зазимявам.
От втори опит покълнаха няколко семена.
От два корена тиквички със скъсал по една.
Имам пет корена краставички, добре вървят, отрупани на цвят, а на едната гледам корнишонче има.
Казвайте за култученето на краставицата!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Чужда кокошка и саксийната ми градинка

Прикачен файл

д.jpg
д.jpg (112.65 KиБ) Видяна 745 пъти

Прикачен файл

к.jpg
к.jpg (97.94 KиБ) Видяна 745 пъти

Прикачен файл

чужда кокошка.jpg
teon - специалист
...тая година сях 50тина глави(мешано)зеле+алабаш на къра...тая вечер отивам и гледам :roll: : единият ред зеле- подстриган прилично :x ...няколко дни преди това видях и заек да се навърта, а и по изпражненията си личи, че тая гад борави наоколо и то не от скоро :? ...като противодействие, мисля утре да забия някой кол, и да опъна от тая засенчващата мрежа около насаждението...височината- може би към метър, от долу ще я прикова със скоби към земята...дали ще има ефект идеята?...очаквам и Вашите съвети...
чет юли 29, 2021 10:06 pmteon написа:
......
Зайците копат и скачат. Оградата трябва да е вкопана поне на 30-40 см и поне 1.3-1.4м висока. Не зная на вкус как ще им се хареса засенчващата.
teon - специалист
...е, все пак не са сети в пустинята де, сега има бол и друго за ядене...ще погледна цените и на металната мрежа...а някакъв препарат за пръскане който да ги отблъсква няма ли?...
hidrazin - майстор
пет юли 30, 2021 9:13 amteon написа:
...а някакъв препарат за пръскане който да ги отблъсква няма ли?...
Има готови репеленти ама цената им е ужасна. Ти толкова зеле няма да изкараш колкото струва.
ЦЪК-1
ЦЪК-2
Знам със сигурност че фенола (карбол, карболова киселина) отблъсква зайците.
Пръскаш една лента разреден разтвор около мястото и поне месец няма да припарят.
Ама от къде ще вземеш, пък и си е отровно и много вонящо.
Из нета изрових домашни рецепти в стил "направи си сам". Общо взето са в следния стил:
На 5 литра вода - 10-тина счукани скилидки чесън, две чаени лъжици възможно най-люти чушки на прах.
Слягаш чесъна и пипера във водата и държиш 1-2 дена на слънце.
После прецеждаш, добавяш 2 супени лъжици от най-миризливия течен сапун който имаш и пръскаш зелките и около тях.
След седмица или след дъжд повтаряш.
Както казах не съм го пробвал но няма причини да не работи.
Зайците мразят силни миризми.
:partyman:
пет юли 30, 2021 4:32 pmhidrazin написа:
...
Зайците мразят силни миризми.
:partyman:
http://pesteliv.com/userfiles/productim ... _21123.jpg

Прикачен файл

product_21123.jpg
product_21123.jpg (13.85 KиБ) Видяна 558 пъти
hidrazin - майстор
пет юли 30, 2021 8:20 pmТрифон П.Трифонов написа:
Изображение
Мешай с тоник ... :-D Ама тоя на снимката е фалшив. Трябва да е с червена капачка.
Сега ходих до банята да видя моя - с червена капачка и пише "Цена 98 коп."
:partyman:
шоп - майстор
пет юли 30, 2021 4:32 pmhidrazin написа:

Зайците мразят силни миризми.
:partyman:
Май всички вредители мразят тези миризми. Пръскането с отвара или извлек от чесън и/или люти чушлета е класика срещу въшки, гасеници, колорадски бръмбари и т.н.
Органичното земеделие към което се придържам казва, че между всички култури, които сме засадили трябва да насадим и:
чесън
люти чушлета
кориандър
копър
чубрица
хрян
керевиз
босилек
джоджен

Аз правя точно това и няма вредители. Дори и в 30 те корена патладжан, които съм засадил не съм видял нито един колорадски бръмбар. Обаче между патладжана имаше 30 корена градинска чубрица ( която обрах и изсуших) а сега остана малко чесън, чушлета, целина и босилек.
angelfilev - специалист
Прикачен файл:
DSC00020.jpg
Прикачен файл:
DSC00019.jpg
Прикачен файл:
DSC00018.jpg
Преди 3-4 години купих 8 лози Каберне. Оказа се, че само 4 са такива, а другите 4 разни, които не ми харесват.
В средата на юни ги ашладисах за да се използват стъблата. От 8 присадки само една е неуспешна. Това е първият ми успех с лози.
Вече не използвам овощарска замазка, а най-обикновено домакинско стреч фолио. Завъртях рулото на сруга и с макетен нож го нарязах на парчета 2,5-3 см.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: