Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Някой може ли да каже каво е това дръвче? Мислех, че е череша, защото има още 3 такива близо до него, и всички са около една голяма стара череша, която изсъхна. Стъблото обаче, не ми прилича да е черешово,

Изображение
Изображение
Изображение
preslav - майстор
Обикновено около черешата избиват издънките на подложката (вероятно вишна).
kr1100 - майстор
nautilus33 -- малко по-огромни снимки не можа ли да пуснеш ? Тези са много малки.
Може подложката да е дива череша - много дребни плодове , но упорита подложка за уморяване.
nautilus33 - майстор
Ами оригинално са си като размер. Тъкмо да се види хубаво :)
Иначе и мен това ме интересува- дали е от подложката или от друго, защото комшията каза че прилича на ябълка. А, ако е от подложката - екстра. Защото преди да изсъхне черешата, успях да прихвана един калем от нея, и сега му е втора година. Ако е подложката на старата череша, ще отрежа върха на калема преди средата на февруари и ще се опитам да го калемя на това от снимката. Дали ще стане, или от млад калем е трудно?
chapara - майстор
Млада фиданка = 5-10лв. :-D , що си играеш, живота ни е кратък😎
kr1100 - майстор
нед яну 17, 2021 12:07 amchapara написа:
Млада фиданка = 5-10лв. :-D , що си играеш, живота ни е кратък😎
Ако е дива череша корените са неуморими- все избиват издънки.

Иначе сорт Бинг е идеален, Ван също.
Офф: имам и двата сорта засаждани през 2014г пролетта. Като височина и двете бяха с еднаква височина.
На около 5м са една от друга. Бинг-а е 2 пъти по-висок от Ван-а и расте неударжимо.
ky-kyy - майстор
Имам череша ван, нещо не съм доволен от нея...Уж ранен сорт я водят, а при мен късно ражда, за сметка на това рано цъфти и последните две-три години сланата попарва цвета...Другите две, не зная какъв сорт се водят, но на 24 май зреят обилно. Даже два бидона матрял за ракия правя :)
nautilus33 - майстор
Проблемът не е в парите. Черешата е стара, не знам какъв сорт, но по-хубава не бях ял. Едра и много сладка. Дървото обаче изсъхна миналата година и успях да спася от него само един калем. Ако издънката, която съм снимал е от старото дърво, т.е. от подложката, искам да резна върха на калема, който успях да присадя преди 2 години и да го ашлайдисам на тази издънка, защото старата череша е изкарала няколко десетилетия и явно подложката е добра.
kr1100 - майстор
Започнах резитбата на асмите. Има доста измръзнали / до студа преди седмица някъде си бяха със зеленикави пръчки -сочни /.
nautilus33 - майстор
Рано ли е за резитба на овошките? Мислех да почна още миналата седмица, но температурите бяха минусови. Няколко човека казаха, че е още рано.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: