Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
liverpool-64 - специалист
:weedman: Канабис ? :yawinkle:
preslav - майстор
Бабата спомена за пой, аз бях чел някъде за чимен или сминдух. Миналата година беше тръгнала да се загубва, че купихме семена за сминдух, ама не излезе същото, добре че из лозето изби саморасла меродия. Вече имаме собствени семки и се надявам тази година да съберем още.
Мисля, че това е имал предвид народът казвайки "на всяко гърне меродия" - в сушено състояние ходи на всякаква манджа.
miroki - майстор
При нас много имаше, каруците пълнеха с косата и вилата и като мине някоя, си вземахме за в къщи.
Аз пък забрайх дето вчера поливах и полях пак.
...обилно.
Другата година са оринтирам към оризище. Само да ни забрая, чи склерито ма гони.
Andri01 - майстор
И ще си внесеш китайка,да ти сади оризото? А? Свирни,ако идва с внучката! :?
съб май 25, 2019 2:23 pmAndri01 написа:
И ще си внесеш китайка,да ти сади оризото? А? Свирни,ако идва с внучката! :?
В градината сми, ма не в детската уа, младеш.

Не си падам по Huawei.
kr1100 - майстор
съб май 25, 2019 6:08 ampreslav написа:
Бабата спомена за пой, ..
Мисля, че това е имал предвид народът казвайки "на всяко гърне меродия" - в сушено състояние ходи на всякаква манджа.
Нареждам се на опашка за семе. Давам от лапад, манголд, лющян / дивесил/.

Вчера идеално време за работа. Не беше горещо вътре и ошетах култуците и привързах домата. А и като многомашинник на 2-3 стана тъчах / вън вали и не спира, а на другото вътре кротко си тече на тънка струйка от ябълков сок :? само дето се мокря като снова насам натам.
Днес продължих с мъките по привързване на асмите до дъжда. На 4-5 качване на стълбата - става стабилна що годе в калта / потъват краката, а по обувките допълнителна подметка за повишаване на ръстта :-D
Има вече 1 педя краставици и много цвят.
Вчера си взех от пощата термоконтролера за вентилатора в оранжерията и в понеделник ще го инсталирам. Дойдоха и скобите за доматЯ.
В понеделник съм запланувал да обиколя вторичните за тръби ф 48 мм по 1,2м , ще купя и облечена проволка ф4, куки и карабинки. Ще разпъвам мрежа над 1 та асма дето спирам Рибата.
Последна промяна от kr1100 на съб май 25, 2019 7:48 pm, променено общо 2 пъти.
vlax - майстор
съб май 25, 2019 4:23 pmkr1100 написа:
Има вече 1 педя краставици и много цвят.
Да се оплача,тази година с краставиците съм много зле.Нападна ме някаква гад/бели червеи/ и един по един корените си заминават.Някой ако знае цяр да се обади.След консултациите с агроаптекатаИзображение се потвърдиха моите предположения.
kr1100 - майстор
Би58 около стъблото над земята. Борна киселина, ама тя е за мравки , а и за торене след разтваряне в топла вода. Поръсване с пепел около корена. Морска сол - пръстен около стъблото.
ДДТ - Агритан , ама от Турция. За голи охлюви тръгваш със солницата и ги посоляваш - пукат и мрат.
Като садиш увиваш вестник напоен с Би около стъблото нагоре 10 см.
С външните краставици нямам грам проблем / ама щото не оцеляха :mrgreen: /
А по въпроса навън при мен има много черни щурци и те пакостят. Съседа ми се оплкаваше преди градушката / купил оборска тор и му се навъдили многон попови прасета да стрижат доматите/. Ама след градушката няма оцеляло за стригане :-D
preslav - майстор
Друго ако не берем, рози ще има.

Прикачен файл

IMG_2119e.jpg

Прикачен файл

IMG_2115e.jpg

Прикачен файл

IMG_2113e.jpg

Прикачен файл

IMG_2107e.jpg

Прикачен файл

IMG_2105e.jpg

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: