• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
ср юни 20, 2018 5:34 pmpreslav написа:
Последно - бамята е светло, топло и влаголюбива....
Това го забелязах още преди 10 дни ,когато поотрасна бамята и вечер като се кача на местото я гледам ,че се изкривила като слънчоглед да гледа слънцето цял слеобед. :-D
ср юни 20, 2018 8:28 pmgnt69 написа:
Аз моите ги гледам био. Пръскаш и береш.
По назад бях писал ама пак ще напиша.
1. 10 грама борна киселина за завръз.
2. 2-3 грама калиев перманганат.
3. 2 мл йод.
4. 20 грама карбамид.
5. 10 мл масло от нийм.
6. 1 литър прясно мляко.
7. 10-15 мл веро или течен сапун.
8. Вода 10-12 литра.
и така през 10 - 15 дни си пръскам. Засега всичко е отлично като изключим че в оранжерията мирише на мандра. :partyman:
Ако си писал по-рано тази рецепта ,явно съм я пропуснал.Харесва ми ,но няма нищо ново под Слънцето.Тя съчетава едновременно няколко био рецепти.Ти гледаш зеленчуци за собсвена консумация и при провал може да си купиш от магазина,но ако си изкарваш хляба с това като биоземеделците това е друга бира.Може да я пробвам.Един въпрос всеки път ли приготвяш сместа преди всяко пръскане и какво е млякото -козе,краве и т.н. :partyman: и на двамата
gnt69 - майстор
Първия път се халосвах, четох че трябвало да бъде обезмаслено. Да ама как се обезмаслява в домашни условия, четох в интернет че трябвало да стои 24 часа в хладилника и после внимателно да се отнеме мазнината която е отгоре. Голямо гребане падна с една цедка и накрая пак гъсто. После четох че за обезмасляване се слага веро. Сега направо го сипвам в пръскачката и веро. За маслото от Нийм пак трябва веро и топла вода иначе стои все едно си налял двигателно масло във водата.
А млякото краве, от Кауфланд което е на промоция. Сместа всеки път я приготвям в една туба от течен прах за пране сипвам всичко разклащам я 10-20 пъти и готово. После в моторната пръскачка, отварям отпред дюзата малко повече че задръства и пръскам отдалеч и обилно. :partyman:
За мулча не написах. Моя мулч и той издържа 2 години на третата аз го извадих и развалих ягодите че бяха някъкъв гаден сорт Нова Горела май беше. Това чудо дава 2-3 седмици в годината промишлени количества за продаване, а през останалото време нищо само шума. Не искам такива. Сега съм посял в оранжерията край стените стари селски ягоди, една баба ми ги даде. Не са много едри но сладки и ароматни и целогодишни. Винаги има какво да откъснеш и да хапнеш.

Гледам че се хвалите с лилии. Аз пък си имам кралска вечнозелена магнолия. Миналата година цъфна веднъж тая я чакаме повече. Лошото е че цъфти за ден и прецъфтява.

Прикачен файл

magnolia.jpg
magnolia.jpg (116.5 KиБ) Видяна 1794 пъти
wanderer - специалист
gnt69, като оставим, че са ремонтантни, имаш ли други забележки към нова горела? питам защото тази пролет засях ок. 200 корена, но закъснях доста, дето се вика хванах последния влак. опитах ги, харесват ми на вкус, и търся точно еднократен добив в големи количества. надявам се да няма непредвидени изненади като склонност към болести и тнт.
vlax, поздавления за градината! :supz: точно мой тип. където има плододаващи растения - мулч (аз предпочитам суха трева и стърготини). останалото - контролирано затревяване. чувството да минеш на оглед сутрин бос по росната трева няма как да се опише :wink:
gnt69 - майстор
ср юни 20, 2018 10:44 pmwanderer написа:
gnt69, като оставим, че са ремонтантни, имаш ли други забележки към нова горела? питам защото тази пролет засях ок. 200 корена, но закъснях доста, дето се вика хванах последния влак. опитах ги, харесват ми на вкус, и търся точно еднократен добив в големи количества. надявам се да няма непредвидени изненади като склонност към болести и тнт.
Не нямам оплаквания към вкус но не ми харесва че раждат шоково за малко време. После остава ангажимента с поливането под мулча без бране.
Едно време проф. Тодоров /където е направил сортовете Велика и Сиана/ ми прави подборка лозички да мога да бера възможно най продължително време от средата на юли до ноември. Винаги ми е било цел да имам по всяко време на годината пресни плодове и зеленчуци. Например имам 2 череши ранна и късна, 4 праскови различни, 6 круши и ранни и късни, сливи няколко различни абе много дръвчета към 30-40 са вече, лошото е че няма вече място а все ми харесват нови сортове. Последно миналата година посях мушмула и едни страшни круши приличат на дюли много вкусни не знам какъв беше сорта.
wanderer - специалист
при ягодите възможен вариянт при ремонтантните е залагане на повече сортове със застъпване. аз имам място и ще продължа с целогодишни, но някакъв "расов" сорт. крушата както я описваш да не би да е пас красан?
preslav - майстор
ср юни 20, 2018 8:28 pmgnt69 написа:
Аз моите ги гледам био. Пръскаш и береш.
По назад бях писал ама пак ще напиша.
1. 10 грама борна киселина за завръз.
2. 2-3 грама калиев перманганат.
3. 2 мл йод.
4. 20 грама карбамид.
5. 10 мл масло от нийм.
6. 1 литър прясно мляко.
7. 10-15 мл веро или течен сапун.
8. Вода 10-12 литра.
и така през 10 - 15 дни си пръскам. Засега всичко е отлично като изключим че в оранжерията мирише на мандра. :partyman:
Видях рецептата и благодаря. Не съм реагирал защото ми се видя сложно сдобиването с толкова много неща.
Направи ми впечатление обаче, че борът е съставка и в доматина - очевидно доматите си искат този микроелемент.
kr1100 - майстор
[quote=preslav
Не съм реагирал защото ми се видя сложно сдобиването с толкова много неща.
[/quote]
2; 3; 4;7 и 8 трябва да ги имаш в наличност. поз 6 не е трудна за сдобиване, както и поз.1
Поз.1 - 1кг -3,60 лв в База Нова

preslav мога да ти отсипя.При разходна норма 1-1,5гр на пръскане , а уж са 3 пр.- няма да съм жив за да го изразходя 1 кг.
Последна промяна от kr1100 на чет юни 21, 2018 9:22 pm, променено общо 2 пъти.
sbh - специалист
Отглеждането на домати в оранжерия и на открито изискват различни грижи. В оранжерията рядко влизат насекоми и затова е необходимо пръскане с "доматин" (борна киселина). На открито, дъждовете често носят други проблеми, които трудно могат да се решат с прясно мляко и веро.
kr1100 - майстор
sbh написа:
В оранжерията рядко влизат насекоми и затова е необходимо пръскане с "доматин" (борна киселина). .
Да бе ни не влизат. Само дето белокрилките и тута абсолюта правят пакости.
Затова комарници на вратите и прозорците
gnt69 - майстор
чет юни 21, 2018 2:43 pmkr1100 написа:
Да бе ни не влизат. Само дето белокрилките и тута абсолюта правят пакости.
Затова комарници на вратите и прозорците
Влизат и пеперудки и мушички ама влизат и врабчета и ги ядат. Котаците пък дебнат врабчетата и кръгът се затваря. :partyman:
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: