Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Индианец - специалист
съб юли 10, 2021 8:46 amSvetoslavoff1 написа:
Инди, имам скромен опит с коприва, но не варена, а накисната. Да ти кажа предварително, че доста вони. Има ефект, но според мен е по-скоро за превантивна обработка, а не за тръгнали вече болести. И по-честа употреба, защото все пак е контактен, а не системен разтвор. Можеш да добавиш и листа от глухарче.
Пробвам тази година и настройка от сено против фитофтората по домата. Това от руски клипчета го видях, съдържало "сенная палочка", която "борела" фитофтората. Засега не мога да дам категоричнио мнение за ефекта, тъй като заради непрестанните дъждове при нас до онзи ден, се застраховах и с класическа химия.
По повод "лиричните отклонения", напълно съм съгласен с написаното по-горе от Чапара.
Благодаря за обяснението!
За сега още няма тръгнали болести, но ще пръскам чат пат превантивно както каза.
Иначе да, знам, че става и накисната, може и варена(уж да се ползва веднага).
kr1100 - майстор
vlax ... Ах морето,Боровец и .....то не останаха градинари да копат. :-D [/quote написа:

А как се копа ? Все още не съм видял мотика или права лопата с копче/ бутон за включване. Мразим да копаме, много мразим да скубим или чесаме трева. Вече мразим и да косим.
Вчера с китаеца - 4 машини пръс, пръс тревата. с Наса/Тайфун, но има още.за съветване. И пак докато беше дребна изведнъж шръкна на 20 см +

Много труден стана живота вече. УжасТ. Днес отивам на плаж в горЪта , плувам си към скалата и Ко : пак като миналата година . 2-3 по-едри миди на стотици дребни. А тези по-едритекато са се вкопчали за скалата няма откъсване - с нож. С тени1еския инструмент / гагана/ не става за 2-3 едри стотици дребни зян/ Да знаете много гладни години ни чакат.
2014/15г с 1 загребване мрежата пълна с едри миди , 2016 гребеш с ръце и рапаните отиват в мрежата. После от лакомия едва смогваш да плуваш и я извадиш на брега.
Добрата храна си казва своето - затова и кокерозавъра е още на линия. 15г и 14 дни . Като чайка кълвеше без да дъвче сварени миди и рапани - само зяпа и чака да му се даде :mrgreen:
Утре ще се пека от другата страна - да не взема да се опека много. Водата горе долу бива - има още доста да стане за мен ОК без да настръхвам. :partyman:

А пък пробвайте пръскане с добавен йод на капки, или през торовия инжектор. Борна киселина разтворена в топла вода и пръскане, став и с онежрктора.
Сега за ябълки зелен камък 20гр/10 л само плода и калциева основа 30-50мл/10л
Индианец остави тия бабини истории. - препарати съдържащи медн .... , и инсектицид . Тия новите мухо пеперуди, какавиди и т.н. само отрова ги мори. ПОмага и маслото от Нийм / но без космическия по цена Нимазал/. Ти като нямаш оранжерия няма защо да се боиш от фитофтора., обаче нощенките и Тутата ..., а и миризливките нападат яко доматЯ!.
kr1100 - майстор
[quote=kuger ...Не ве, не е замрял, няма време от други работи.
Те, до сега се борих с Тубата:[/quote]

Добре, че ми напомни ,че е време за калцинита, ма утре е плажно време ,-- маняна/ понеделник./ :mrgreen: :partyman:
nautilus33 - майстор
съб юли 10, 2021 8:46 amSvetoslavoff1 написа:
Инди, имам скромен опит с коприва, но не варена, а накисната. Да ти кажа предварително, че доста вони. Има ефект, но според мен е по-скоро за превантивна обработка, а не за тръгнали вече болести. И по-честа употреба, защото все пак е контактен, а не системен разтвор. Можеш да добавиш и листа от глухарче.
Пробвам тази година и настройка от сено против фитофтората по домата. Това от руски клипчета го видях, съдържало "сенная палочка", която "борела" фитофтората. Засега не мога да дам категоричнио мнение за ефекта, тъй като заради непрестанните дъждове при нас до онзи ден, се застраховах и с класическа химия.
По повод "лиричните отклонения", напълно съм съгласен с написаното по-горе от Чапара.
Как точно се прави тази настойка? Понеже като е от билки, четох, че се прави със спирт, ама тука предполагам не е?
Настойка, тинктура, не е ли едно и също?
Спирта просто извлича по бързо и повече.

Хм, не било едно и също.
Тинктура- извличане с алкохол.
Настойка- киснене и ферментация.
С тинктурите имам опит, но наСтойка няма да си причиня.
шоп - майстор
Засега органич1ното ми земеделие върви много добре. 100% физика и 0% химия
Не съм пръскал нито веднъж с препарати и отрови, нито пък торове ползвам. Два пъти пръсках с йод по 1 капка на литър и това беше.

Краставици, корнишони и тиквички бера по една кофа всеки ден. Доматите започнаха да червенеят. По 2.5м са високи и до 4-5 китка всичко е в плод. Биволско сърце, розова наслада и розов гигант.

Прикачен файл

IMG_20210711_090023_resized_20210711_093747929.jpg

Прикачен файл

IMG_20210711_085941_resized_20210711_093748575.jpg

Прикачен файл

IMG_20210711_085847_resized_20210711_093748385.jpg

Прикачен файл

IMG_20210711_085800_resized_20210711_093747726.jpg
шоп - майстор
Ръгбито и то добре се представя.
Пауталията я насадих за късна консерва на 1.06 и вече и тя е отрупана с плод. Забравих да я снимам.
Определено земята от година на година става по-богата. Ври и кипи от червеи.

Прикачен файл

IMG_20210711_090205_resized_20210711_093748146.jpg

Прикачен файл

IMG_20210711_090146_resized_20210711_093748754.jpg
angelfilev - специалист
[quote=шоп
Определено земята от година на година става по-богата. Ври и кипи от червеи.
[/quote]

Хубаво е, че имаш такива добри резултати.
Преди три години отделих една площ 8х3м, три лехи по 80см за "опитно поле". Не е копано и пръскано с препарати. Не мога да се похваля със стабилни резултати засега. Тази година се принудих да премахна мулча защото се развъдиха много голи охлюви. Земята извън мокрото от капково е твърда като бетон. Сега в жегите абсурд е да работят някакви червеи.
Имам и някои отделни успехи. Преди десетина дни извадих чесън. Никога не съм имал такива огромни глави. Всеки стрък беше пуснал стрелка, изправена над 1м. Предположих, че са вредни и ги изрязах. Оставих само няколко на края на лехата от любопитство да видя как изглеждат семената. За съжаление не бяха най-хубавите. Не знам какъв сорт е този чесън, но искам за го запазя и се заех да се просвещавам.
Следното обяснение ми хареса и моите три спасени цвята с "въздушни скилидки" вече зреят в чаша с вода.
https://sinor.bg/mb/53777-zasto-zimniya ... gnem-.html

шопе, имаш ли впечатление за ефект от йода, колко време между двете пръскания?

Прикачен файл

DSC00606.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 11, 2021 11:34 amangelfilev написа:
[quote=шоп
Определено земята от година на година става по-богата. Ври и кипи от червеи.
Преди три години отделих една площ 8х3м, три лехи по 80см за "опитно поле". Не е копано и пръскано с препарати. Не мога да се похваля със стабилни резултати засега. Тази година се принудих да премахна мулча защото се развъдиха много голи охлюви. Земята извън мокрото от капково е твърда като бетон. Сега в жегите абсурд е да работят някакви червеи.

[/quote]

Това на повдигната леха ли ти е, както на шопа? Досега спечена повдигната леха не съм виждала

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: