Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт сеп 27, 2022 7:26 pmkr1100 написа:
Пак не ми спори. Мотая се като муха без глава от 22 ри. Започвам да правя нещо и спирам - отнасям се в мисли.
Пак ми се въртят мисли да се гръмна вече за 3 ти път.
E то, освен гроздобер, какво друго, че чак да не спори пък и баш пък на тебе?

Аз започнах да чистя градината, ама малко по малко- да не хвърля ремък де.
Обмислям есенно палаткуване с риболов, за 2-3 дни. Моят гроздобер е малко по късно.
Прибрах няколко корена люти чушки в саксии. Наредени са на прозореца в южна кухня.
Имам един, от миналата година, който е отрупан в момента.
Имам още един корен в градината, който смятам да пресадя в саксия.
Другото отива да сушене и смилане.
Следващата година ще е нулева за лютото- разчитам на саксиите, предвид успешният опит. Да видим!

пп. Излъгах. Имам семена Халапеньо. Ще опитам да ги завъдя.
kr1100 - майстор
Тифоне - откраднаха ми кокерчето нс 22 ри след 10:37.
Който го открадна му пожелавам бърза среща с 3 буквената болест и край в адски мъки.
В говорилня съм описал.
Verm1n - помощник
Здравейте, напролет засадих овошки на двора и понеже ще отнеме доста години да направят големи корони (оставил съм и повече разстояние от препоръчаното)се чудя дали да не насадя малини и къпини между тях.
На едно място видях че за малините не препоръчват да са до овошки, не пишеше защо, а за къпините нищо не намирам по този въпрос.
Разстоянието до овошките ще е около два-три метра, проблем ли ще е?
chapara - майстор
Ако искаш да прецакаш някого, бодни в градината му няколко пръчки малина и къпина :-D
miroki - майстор
Ако не се поливат си заминават много бързо. Поне в нашият двор. Явно вали рядко. По балкана е друго. 5 пъти ги захващам. Бяхме направили 70м. Дълга един метър широка малинена "ограда". Съществува, докато кладенецът попресъхна. После на ново място и същата работа.
Verm1n - помощник
:!: То става въпрос за 10-20 малини и 4-5 къпини( тези без бодли), да се гледат 5-6-7 години докато дървета пораснат и направят корони. Вода има, има кой да ги полива, даже и капково ще правя на целия двор напролет.

Заради корените ли не препоръчват, заради пръскането ли, предават си болести ли?
miroki - майстор
Колегата писа, че при тях не можеш да се отървеш после. Поне аз така го разбрах. Нищо им няма иначе. Аз под асмата ги гледах и сега на тяхно място имам 4 метра тел с къпини точно тези без бодли. И ягоди.
А при фиданките гледах 2 години 2 реда царевица докато направят корони и боб. Може лук и чесън за зелено.
Все още едното междуредие имам касис. Секс си какво то ти е кеф.
kr1100 - майстор
къпините не се пръскат, но малините да.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 08, 2022 4:38 pmvlax написа:
https://dnes.dir.bg/na-fokus/ima-li-nas ... olay-simov
:partyman: :partyman:
Поредните идиоти. Нашествието от вонещици вече е в отлив

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: