• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
Доматя се катери и удари тавана. Цигулките се разхождат /пуснали са ластуни по 10-15м и коренчета от ластуните.Тикви има и то големи.
Но защото вече жълтеят /има и напълно жълти/ ? Според мен им е рано още.

Тази година бедна на плодове /само ябълките и крушите имат/. Сбирщайн от сливи, праскови, кайсии и едри дренки за да допълня 2 бидончета 60лв.
Заливам с вода и захар на 1 -60л бидон 11-12л вода и 3-4 кг захар. На 3 я ден /поомекват/ с "бъркалката" на пюре и прецеждам през сито костилките в срязан от стария тип 80л бидони /широк. После прецеденото в 60 л вите бидони и бъркане всеки ден.
Играчка е, но пък няма костилки в материала.
"Бъркалката " е режеща .Центрирам я през отвор на капак от 25л кофа от боя.Капака да не пръска , а центрирането за да не даде фира бидоня.
Делян - специалист
Тази година джанките се изложиха - за първи път от години нямаше материал за ракия. А някой беше казал, че при "циганка, джанка и коза празно няма" :?
Затова сега чакам ябълките - за трета поредна година - става чудна ракия. Ябълките ги смиламе с мелачката за месо да станат на каша. Малко игра, но пък луд умора няма...
Чакам и гроздето за винчагата, засега въпреки дъждовете добре върви...
А на десертното вече му метнах мрежата...

Прикачен файл

46-mreja-21_07_18.jpg
kr1100 - майстор
мрежата хубаво , но не започна ли да се напуква още зелено от многото вода / дъждове/ ?
А и днес почти не валя само близо 50 мин порой
Делян - специалист
При бялата перла, което вече почти е готово и набрах някой и друг грозд, има някои загнили зърна. При Мерлото също. Но като цяло все още положението е поносимо.

Днес с малко успях да избягам от потопа, иначе щеше да ме завлече :)
Бахти годината, не си спомням някога доматите да съм ги поливал само един път през сезона...
preslav - майстор
Аз не смея да се обадя, че да не дърпам дявола за опашката, но въпреки времето за сега няма поражения по гроздето. Струва ми се, че тази година гроздобера ще е по-рано, но не смея да го твърдя.
sbh - специалист
нед юли 15, 2018 7:05 pmGalinBelos написа:
Като сме тръгнали да си ги мерим ... доматите де . :-D

Изображение
Миналата седмица откъснах два, които бяха малко над килограм, но не ме впечатлиха толкова защото и друг път се е случвало. Вчера обаче намерих един с особена форма и размери, които си заслужават фотографирането:
Прикачен файл:
Розов триглавец 1.jpg
Розов триглавец 1.jpg (112.58 KиБ) Видяна 1413 пъти
vlax - майстор
preslav как е бамята,береш ли?
При мен е пълен провал,до сега съм откъснал 5-6 бами и 5-6 корена изкоренил.А бе ялова работа. :-D Купил съм едно пликче зимна ряпа да садя и може би ще изкорена бамята да ползвам дупките.
Домати събота първо сериозно бране и съответно 20 буркана компотени стерилизирани. :)
infomar
..
Последна промяна от infomar на вт юли 31, 2018 9:33 pm, променено общо 2 пъти.
infomar
..
Последна промяна от infomar на вт юли 31, 2018 9:34 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
Днес си записах изкълченото име на течния тор за пръскане от опаковката - Матурандо - чудя се дали не можеше да е още по-изкълчено името.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: