Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
angelfilev - специалист
чет май 21, 2020 3:57 pmVirtex написа:
И какво може да е обяснението ? Не харесват пущиняка или някакви други гадини ги тормозят (кръговрата на живота) ?
Според мен понеже в пущинака не се пръска си има достатъчно естествени врагове които ограничават мравки и въшки.

От миналата седмица приготвих рецептата на kr1100 с борна киселина. Мисля, че действа, но не бързам да се похваля, нека мине още една седмица.
шоп - майстор
чет май 21, 2020 11:54 amkuger написа:
чет май 21, 2020 10:19 amborchoyor написа:
Здравейте, да ви питам, лют корен пипер/bhut jolokia/, прибран в саксия, изваден от лехата и сложен в саксия есента, дали има шанс да върже?
На работа си гледахме люто в саксия, но си искаше "онождане" с клечка за уши.
От години отглеждам целогодишно люти чушлета в саксии. "Онождането" го правя с разклащане на стеблото, когато има цвят. Веднъж на 2-3 дни е предостатъчно.
kr1100 - майстор
чет май 21, 2020 3:57 pmVirtex написа:
И какво може да е обяснението ? Не харесват пущиняка или някакви други гадини ги тормозят (кръговрата на живота) ?
Ами в пущинака никой не ги тормози с пръскане с отрови. Там са си под закрила и се разнасят. Същото е и с корояда - чувам всеки ден как кълвачи тракат усилено из пущинака .
nautilus33 - майстор
Въпросът не е точно за плод и зеленчук, но все пак да питам. Имам лоницера японика засадена по-миналата година. От някокло седмици забелязвам, че най-старите израстъци започнаха да съхнат, има нови, млади, и цвят вече, но тъй като е за арка, точно тези всредата се виждат как са изсъхнали. От земята чак до горе, на около 2,40м, целедин вреж е изсъхнал. И от двете страни на арката е така. Пак уточнявам, само по 1-2 врежа, не всички са изсъхнали. На какво може да се дължи?
чет май 21, 2020 7:13 pmkr1100 написа:
Ами в пущинака никой не ги тормози с пръскане с отрови. Там са си под закрила и се разнасят. Същото е и с корояда - чувам всеки ден как кълвачи тракат усилено из пущинака .
Ето на, затуй ми изсъхна кайсията миналата година- корояд е било. Сега са сещам, че видях кълвач на нея. Тая година изсъхна и ядна млада ябълка. Гледам има олющена кора по стеблото.
Градинар от мене може и да не излезе, ма са зафащам с химията, аааааааа!!!
borchoyor - специалист
чет май 21, 2020 6:56 pmn_a написа:
чет май 21, 2020 6:14 pmVirtex написа:
\А и мравките се оказват прекалени тази година - хем не ми се тровят, хем не искат да разберат, че не са желани в двора :-D
Ми нали мравките си отглеждат въшките. Мляко пият
Ограничи достъпа на мравки към стъблата и ще намалеят въшките
При мен става обратното тровя въшките, мравките си търсят друга територия, не съм сигурен, че мравките отглеждат въшки, по-скоро се възползват....
kuger - майстор
чет май 21, 2020 8:30 pmborchoyor написа:
чет май 21, 2020 6:56 pmn_a написа:
чет май 21, 2020 6:14 pmVirtex написа:
\А и мравките се оказват прекалени тази година - хем не ми се тровят, хем не искат да разберат, че не са желани в двора :-D
Ми нали мравките си отглеждат въшките. Мляко пият
Ограничи достъпа на мравки към стъблата и ще намалеят въшките
При мен става обратното тровя въшките, мравките си търсят друга територия, не съм сигурен, че мравките отглеждат въшки, по-скоро се възползват....
Мравките не отглеждат въшки! Те се възползват от тях, т.е. от акото им, сладко е.
чет май 21, 2020 10:39 pmkuger написа:
...акото им, сладко е.
Стига ве- не съм си и помислял да опитвам....ако!

Хахаааа, сори! Не са сдържах, ма чудно ми е кой го твърди.
Хихиииии, ни моа са запра. Пак сори!
Чудна работа- кви проблеми си причиняват хората, което налага впрягане на толкова интелект за преодоляването им. После лавината е неудържима.
Къде ли ще се стовари?
kuger - майстор
чет май 21, 2020 10:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет май 21, 2020 10:39 pmkuger написа:
...акото им, сладко е.
Стига ве- не съм си и помислял да опитвам....ако!

Хахаааа, сори! Не са сдържах, ма чудно ми е кой го твърди.
Хихиииии, ни моа са запра. Пак сори!
Чудна работа- кви проблеми си причиняват хората, което налага впрягане на толкова интелект за преодоляването им. После лавината е неудържима.
Къде ли ще се стовари?
Че кой те кара да пробваш, хората са го доказали!
Аз проблеми не си причинявам, живея в природата и наблюдавам.
А ти ми се струваш в момента неадекватен. И от мен сори!

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: