Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
40-50м2, разпределена на 3 въжета, би могла да събере непосилен товар от лед.
Беше показано назад в снимков материал.
Затова конструкция, наклони, опъване.......трябва да са на ниво.

Въпреки, че тази година закъснях отвсякъде, надявам се краставицата ми да порасне навреме и да настигне останалите, до колкото е възможно. А дано, ама......хахаааа!!!
На 24 боднах семки, те пък зели та се излюпили всичките 24! Днес ги разставих по местата, гордо вдигнали листенца на 7см височина. Дано не прегорят, че Райко е силен!
Баш Майсторо - специалист
За леда е ясно и не го коментирам, говорим при нормални условия за засенчване, хайде и вятър, дъжд няма как. То ако удари градушка не дай Боже без мрежа пак ще е по - зле работата, зависи и от градушката де. Отделно че ще го правя двускатно по - малко да задържа. За опъването ще го опъна яко. Сега подготвям след работа по малко, ама все вали, взех дюбели с куки дебели и здрави, още нагласям удължаването и подсилването на коловете, тръбите изглеждат здрави от стар диван са поцинковани, като ги режа или пробивам личи здрав е материала. Дано стената на гаража се окаже от плътни тухли.
kr1100 - майстор
Баш Майсторо - виж по DIN , който ти дадох за карабинки. За 12м дължина съм с 3м проволка
Ще ти дам линк без да правя реклама :
https://www.krepo.com/%D0%A2%D0%B0%D0%B ... 5299/ps347 - 4м , най-малката.
За Проволка няма да ти дам линк - то цените станали по-дебели от твоя линк.
Тел твърда не може дас я разпънеш и опънеш хубаво. За това са проволките.
Ако използваш сезал за рапъване - гледай да е с UV 400 , обикновениия не изкарва и 5-6 месеца на слънце.Капроново въже също. Слънцето работи яко .
За проволката избери си : https://www.krepo.com/%D0%A2%D0%B0%D0%B ... %D0%B8/s45
Аз лично използвам ;https://www.krepo.com/%D0%A2%D0%B0%D0%B ... N741/ps342
Скоба за мет. въже 3м / жабка / по 2 бр от страна на ухото

И още нещо важно като препатил : като е двусткатна мрежата гледай в долните краища / ниските / на мрежата да няма засято. При градушка всичко, което се свлича от мрежата пада там . Преди няколко години имах насяти домати покрай оранжерията 24-25 корена - оцеляха 2-3 . Всичко друго беше утрепано.
Баш Майсторо - специалист
Благодаря ти kr1100, за карабинките ми стана ясно още от предния ти пост, кажи за въжето което съм показал дали го бива на пръв поглед и като данни дето му дават? Аз така като гледам май е 2 мм. въже и 3 мм. , е като цяло с пвц покритието, дали не е слабо, то самото покритие почти не допринася за якостта и натоварването. :? Имам външен простор от опъната тел на око е към 2 мм., добре държи натоварен с бая мокро пране. Ти на стоманеното въже ли казваш проволка ? Ако е ок утре ще ида да го взема, имат и по дебели с и без покритие, но с покритие е по - добре да не драска след време, лошото е че нямат да е 3 мм. стомана и после покритие, отиват на 5-6 мм. и цена над 3 лв. за л. м., 100 лв. за въжета ебахти доматите, но все пак ако ще се ползва няколко години е няма нищо и не ме бърка ако си заслужава. :-D
kr1100 - майстор
ср май 31, 2023 8:03 pmБаш Майсторо написа:
Благодаря ти kr1100, за карабинките ми стана ясно още от предния ти пост, кажи за въжето което съм показал дали го бива на пръв поглед и като данни дето му дават? Аз така като гледам май е 2 мм. въже и 3 мм. , е като цяло с пвц покритието, дали не е слабо, то самото покритие почти не допринася за якостта и натоварването. :? Имам външен простор от опъната тел на око е към 2 мм., добре държи натоварен с бая мокро пране. Ти на стоманеното въже ли казваш проволка ? Ако е ок утре ще ида да го взема, имат и по дебели с и без покритие, но с покритие е по - добре да не драска след време, лошото е че нямат да е 3 мм. стомана и после покритие, отиват на 5-6 мм. и цена над 3 лв. за л. м., 100 лв. за въжета ебахти доматите, но все пак ако ще се ползва няколко години е няма нищо и не ме бърка ако си заслужава. :-D
2 и 3мм не е слабо. Аз съм с 3м на 12 м м/у вертикалните тръби. След 1 г сложих и вертикални тръби на 6 я метър. иначе провисва въпреки опъването. Провисва и опира в покрива на оранжерията. Като се намокри мрежата пропада още надолу.
Прекарвам проволката през прорязани куки на средните вертикални тръби. Горе на
тръбите /ф 60мм/ съм сложил и хоризонтална разпорка . Иначе се клатушкат - това за средните тръби и в долния край. За горния край използвам конструкция на асма пак с такива тръби + надстойка от вертикални тръби хванати със жабки за скеле.
Проволката, карабинките се използват много години -5 г. карабимките, а проволките от 2017г. Мрежата е консуматив старее от слънцето 3-4 г .
miroki - майстор
То му е 3 мм с покритието. Това не е добре.
Ако не намираш проволка (плетено метално въже - усукано) вземи си поцинкована тел 2,4 мм.
kr1100 - майстор
ср май 31, 2023 9:49 pmmiroki написа:
То му е 3 мм с покритието. Това не е добре.
Ако не намираш проволка (плетено метално въже - усукано) вземи си поцинкована тел 2,4 мм.
3 мм е самата проволката без PVC покритието. С покритието отива почти към 4 мм
Когато го купувах 2017г беше по 0,22-25 лв. 2мм и почти 0,30 лв . 3 мм. Цена за 1 м. Доста е скочила цената.
Баш Майсторо - специалист
Днеска отивам с шублера в магазина и каквото ми е на късмет. Времето се оправи и трябва да се действа.
miroki - майстор
Някой да е ползвал този препарат?
https://agroapteki.com/preparati/herbicidi/prev-gold/
Има ли полза? Нямат малки разфасовки и за това питам. Че си е набутвация.
Баш Майсторо - специалист
Не мога да кажа нищо за препарата, но може да се комбинирате с някой/и да излезе по - тънко. Чувал съм за Нимазал и той не е евтин, но го има и в по - малки разфасовки.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: