• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
kr1100 написа:
n_a написа:
Ей-ся ш'са гръмнеш :-)
Кофички, чашки, бутилки от всякакви размери се дупчат с поялник.
Браво маце. С поялник става бързо и лесно с регулиране на диаметъра на отвора според задържането и нагряването .
И не само цитираните. Тази година дупчих мулч за малини от тип сезал.Ако се реже се нищи на конци. С поялника отвора става според желанието и няма разнищване. Бързо лесно , без вкусно :partyman:
Само да споделя,че бялата мрежа за краставици/аз ползвам същата и за зелен боб/се кърпи много лесно с поялника,пластмасата е подходяща.
Решил съм тази година да сложа мулч и на дръвчетата.Преди години им направих капково ,но все се налага да ги плевя.Като им дойде реда ще те питам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vlax написа:
Решил съм тази година да сложа мулч и на дръвчетата.....
Слагай, но не до самото стъбло. Да има празен пръстен, да диша, че животинки се намърдват.
Не съм баш градинарка. Тази година за пръв път имам земя и още не е градина. Много чета, много гледам и пипам и питам и хората ми казват кое как и защо :-) Приятел има декрове бадеми, та знам за дръвчетата.... А той вече не мулчира - пусна там едни овце...
Andri01 - майстор
"...Кви лози имаш, "бедни" ми асмарю, та толкоз ги обгрижваш и що чиниш плодовете им?"
Поне 5-6 вида са. Плевен,Велика, Зайбер...трябва да се разровя из тефтеря за имената. Имам едно червено,без семки/ забравих му заглавието/,но 2г. подред дава фира. И сега съм решил: или влиза в строя или в камината! За това ги пръскам ,че чак ще ги удавя. А иначе отиват на софрата ,а останалото в казана:)
preslav - майстор
Andri01 написа:
Имам едно червено,без семки/ забравих му заглавието/,но 2г. подред дава фира.
В какво се състои фирата, на мен така една асма правеше чепки, но преди да са готови за бране всичко изсъхвше - оказа се сиво гниене. Има препарати за профилактика, а според дозата стават и за лечение - конкретната асма я лекувах, а преди брането пръсках с нещо самите чепки, но в агро-аптеката занесах поразено грозде и ми казаха с какво да пръскам. Трябва да се има предвид, че сивото гниене се развива за няколко дена т.е. още при първите симптоми трябва да се вземат мерки, ако се забавиш с 2-3 дена ще береш мръсни чорапи.
Andri01 - майстор
Май е същото. Сега пръскам през 7-10 дена. За брашнеста мана,мана ,ескориоза..! Да видим какво ще стане тази година :) :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ти! Окоси ли?!

Прикачен файл

косачка.jpg
n_a написа:
Ти! Окоси ли?!
Не съм, ма пак искам да съм VIKING и да ми дава Гаааааас

Прикачен файл

изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (10.41 KиБ) Видяна 1324 пъти
Andri01 - майстор
Тя /на/ моята ливадка я е постоянно окосена :)
kr1100 - майстор
vlax написа:
Тази година дупчих мулч за малини от тип сезал.Ако се реже се нищи на конци. С поялника отвора става според желанието и няма разнищване.
Решил съм тази година да сложа мулч и на дръвчетата.Преди години им направих капково ,но все се налага да ги плевя.Като им дойде реда ще те питам.
Давам 1 линк на този мулч.Не съм го купувал оттам и моя беше 3м широк , а в линка е 3,3м
Линка е за нагледно как изглежда :
https://vipborsa.com/index.php?route=pr ... ct_id=1164
Не се ли обработи с нагряващ елемент края започва да се разнищва на тънки нишки около 1-1,5 мм широки и не знам някъде около 0,6-0,7 мм дебели и става грозно. А с поялника става.
Само не трябва да се подпираш на поялника при ставане :-D , че боли /аз се подпрях с длан /.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: