• 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
нед авг 12, 2018 9:15 amVirtex написа:
Почти нищо "вързало" няма...а са огромни като площ.

Някои беше споменал, че за дадено разстение се 'реже' листната маса, за да има какво да отива към цвета, но не се сещам за кое беше. Затова реших да попитам за тиквите.

И че е късно - късно е, но поне да се знае за другата година дали има някаква зависимост.
Това, което гледах в един клип и смятам да пробвам е: Там където си сигурен, че завързът ще оцелее можеш да отрежеш върха на ластара/ластуна, 2-3 колена след завърза, останалото го съкращаваш като борче - върха на борчето е съкратения ластар, завърза е в средата на короната, корена е ясен. Другото, което правеха е да загърлят колената, на това място тиквата си пуска допълнителни корени и по-лесно изхранва плода. Мисля, че на един корен не се полага повече от една тиква.
Не поливам, тиквата си прави дълбок корен и поняся идеално засушаванията, ако се полива плодът може да стане по-голям, но с по-лоши качества. Другото, което съм забелязал е, че тиквата иска много слънце, под асма не вирее, а в лозето е като подивяла. Когато пръскам лозето отклонявам малко и към тиквите - не съм видял поражения по тях.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет авг 09, 2018 4:43 pmgnt69 написа:
Благодаря за отговорите ще се купува таквоз животно, само такова нямам в къщи. Какво трябва да се гледа при избора. Големина форма, гледам има кръгли , квадратни правоъгълни. Тъщата има РД след 10 дни ще и я купя подарък да се занимава, пък аз ще се включа в дегустацията и консумацията. :partyman:
На Кауфланд ще има сушилня на 50% и изглежда много добре.
gnt69 - майстор
нед авг 12, 2018 11:50 amn_a написа:
На Кауфланд ще има сушилня на 50% и изглежда много добре.
Благодаря, утре ще мина да хвана една. :partyman:
kr1100 - майстор
съб авг 11, 2018 9:15 pmvlax написа:
А бе как ви се занимава с тези сливи,хамалогията е голяма,пък и не са евтини.
Чак пък хамалогия ? 3 дена залети със захарен сироп, после перката на пюре и през ситото. Лощо е ако са Стенлей ,че са като бръснич остри. От тото в пресата и само сокчето се вари. Няма загоряло, няма костилки само материал.
Най-ми е голям зора с райските ябълки - тази пихтия и силно разредена пак има склонност към загаряне.
Грозде за вино , и за ядене тази година няма да има. Зелено / супер кисело/ е нацепено и ще гние. Няколко пъти съм пръскал с Калциева основа , още като започна дъждовния период , но ....
Подпочвената вода нивото се вдигна - 2 ма съседи са на бойно дежурство- точат вода за да не преливат кладенците и да им изгорят помпите.
Имам едно черно с дебела ципа дето го бера 1-2 седмици преди Коледа и то е започнало да се пука. Тази година няма да слагам чорапчета по гроздовете./ Лошото е другаде - в резултата на многото вода , няма да слязат соковете надолу и ще има замръз по асмите.
Тикви съм сял цигулки и са тръгнали на разходка по 20 и повече метра. Тиква, пуснати корени от ластуна и пак тиква. и т.н. и още цъфтят. Големи са някъде 50-60 см и вече са жълти / много е рано/
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Начи, купувай прасе, щом има много тикви... жалко за гроздето, но - природа
preslav - майстор
нед авг 12, 2018 8:50 pmkr1100 написа:
Лошото е другаде - в резултата на многото вода , няма да слязат соковете надолу и ще има замръз по асмите.
Това не бях го чувал - нищо ли не може да се направи?
При мен за сега (да чукам на лоза) няма напукано, но ме предупредиха, че осите ще са свирепи.
kr1100 - майстор
[quote=preslav ?
При мен за сега (да чукам на лоза) няма напукано, но ме предупредиха, че осите ще са свирепи.
[/quote]

Слагай чорапчета и шишета със захарен сироп и лимонов сок, може и 1 парче зряла круша.
preslav - майстор
пон авг 13, 2018 9:25 amkr1100 написа:
[quote=preslav ?
При мен за сега (да чукам на лоза) няма напукано, но ме предупредиха, че осите ще са свирепи.
Слагай чорапчета и шишета със захарен сироп и лимонов сок, може и 1 парче зряла круша.
[/quote]
Да, дискутирахме го въпроса с чорапчетата - не мога да си позволя такава играчка, гроздовете са толкова много, а и преплетени, че единствено мога да ги поразя. За шишетата със сироп са ми казвали много хора, не съм пробвал до сега защото ме е страх да не събера осите на тарафа, но ако видя зор ще пробвам - миналата година ни се размина с пръскане с това - https://www.sortovisemena.bg/bg/product ... nt-70-vg-/ - трябва да се има предвид карантината му (14 дни), пръскат се само чепките.
нед авг 12, 2018 12:59 pmgnt69 написа:
нед авг 12, 2018 11:50 amn_a написа:
На Кауфланд ще има сушилня на 50% и изглежда много добре.
Благодаря, утре ще мина да хвана една. :partyman:
Русе, налови ли от Кауфланда?
Препоръчвам с двете ръце, за хора, които нямат възможност да сушат по естествен начин.
Моята от час отново мърка с близо 3 кила черита.

Прикачен файл

DSC_0286.JPG
DSC_0286.JPG (87.92 KиБ) Видяна 1163 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 13, 2018 6:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Препоръчвам с двете ръце, за хора, които нямат възможност да сушат по естествен начин.
Моята от час отново мърка с близо 3 кила черита.
На мен ми е рано за сушилня, но днес я мярнах. Ма то много мънинко нещо, това у Kf
  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: