Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
За пишман овощари, като мен, много образователно.
Имам поле да приложа- не чак толкова млада и круша е, но все е нещо. Пък и няма какво да объркам. Никога не е рязана.
kr1100 - майстор
пон яну 09, 2023 3:48 amТрифон П.Трифонов написа:
За пишман овощари, като мен, много образователно.
Имам поле да приложа- не чак толкова млада и круша е, но все е нещо. Пък и няма какво да объркам. Никога не е рязана.
Не съм спирал да кълцам дръвцата ,че е с супер времето.
Круша се реже яко да няма дълги надвиснали клони - крехки са и се чупят от плод. Навътре кот короната с. долу, навън надолу също - като обикаляш да не се закачаш. Дългите клони - виж по-горе. И не се катери по круша - клоните се чупят докато се усетиш. Като я окастриш сега догодина ще щръкнат дълги прави издънки тип лакомци - скъсявай.
Svetoslavoff1 - майстор
То по нас каква ли зима, та аз от години по това време вече съм привършил резитбата на дръвчетата. Само на прасковите оставям резерв за ранно пролетно довършване. А за лакомниците по кайсии и круши прилагам и резитба на зелено.
kr1100 - майстор
пон яну 09, 2023 8:56 pmSvetoslavoff1 написа:
То по нас каква ли зима, та аз от години по това време вече съм привършил резитбата на дръвчетата. Само на прасковите оставям резерв за ранно пролетно довършване. А за лакомниците по кайсии и круши прилагам и резитба на зелено.
Жоро ти си лесен , аз съм с над 120 дръвца. Практикувам обирам плода и кълцам на зелено. По сегашно време доокълцване.
vlax - майстор
При вас зимите са меки и може да си го позволите. :)
Аз още не смея,рано е за мен.
:partyman:
вт яну 10, 2023 6:11 pmvlax написа:
При вас зимите са меки и може да си го позволите. :)
Аз още не смея,рано е за мен.
:partyman:
Ако ти са режи, заповядай! Триона, резачката, бензина и маслото от мене. Също и крушата, ама станаха две.
Обещавам, няма да пипам праймера на резачката, да видим на кое дърпане ши запали със стария бензин!

пп. Опааа, имам и две джанки.
kr1100 - майстор
вт яну 10, 2023 6:11 pmvlax написа:
При вас зимите са меки и може да си го позволите. :)
Аз още не смея,рано е за мен.
:partyman:
Че ко му е у шопско ? То на Боро е топло , камо ли в шопско . И сняг няма.
vlax - майстор
вт яну 10, 2023 8:36 pmkr1100 написа:
Че ко му е у шопско ?
Не знам,не е моя край. :)
:partyman:
vlax - майстор
вт яну 10, 2023 6:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 10, 2023 6:11 pmvlax написа:
При вас зимите са меки и може да си го позволите. :)
Аз още не смея,рано е за мен.
:partyman:
Ако ти са режи, заповядай!
Не не ми се реже,мързи ме. :-D 30-тина дръвчета ги режа 2 дни.
Режа ги февруари и то ако е топъл.
Svetoslavoff1 - майстор
Лозенцето също съм го изрязал, но с резерв по около 30-50см. Отметнах и дробенето на купчината клони, пръчки и разни стебла. Трябва да пресея и попаря част от компоста, та да има за жената да пълни кофичките с разсад, че ей го Малък Сечко чука на вратата.
Дип че денят е къс и не може да си даваме много зор :)

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: