Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Баш Майсторо - специалист
пон май 29, 2023 10:01 amvlax написа:
Да попитам,забихте ли вече коловите на доматите?
:partyman:




Изображение
Ох майко! :shock: На тоя домат и аз ще му забия кола.
Andri01 - майстор
Е, ясно де - това са на комшийката "доматките". :lol:
Баш Майсторо - специалист
Ето и мойта градинка, тая година реших да не бързам и сях най - различни сортове домати и през различно време и ръст на разсада, повечето е купуван и малко мои си има.
Прикачен файл:
IMG_20230528_112111198_HDR_resize_39.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230528_112123266_HDR_resize_31.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230528_112246432_HDR_resize_53.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230528_141226146_HDR_resize_66.jpg
vlax - майстор
Хубава градинка Баш майсторе.Ще ядеш краставици преди мен,моите са на 3 листа и още в кофички,времето не позволява да ги сложа на местото им.Ти култучиш ли краставиците?
:partyman:
Баш Майсторо - специалист
Краставиците не ги колтуча за разлика от доматите, защото не им разбирам как точно се прави, пробвах един път на няколко корена ама кво стана забравих, бяха ми обяснявали нещо за тяхното колтучене, но не го схванах било по - добре и повече давали, нещо се маха пък друго пускало :? , някой вещ може да ни светне ако иска.
Така имам една идея, която ще пробвам за засенчващата мрежата, а какво ще излезе не знам. Решил съм на гаража на стената да анкерирам здраво куки/ планки, стрещу него на оградата при лозичките имам колове, като някои ще удължа и смятам да опъна дебела поцинкована тел върху която ще изпъвам мрежата. Мога да го направя едноскатно или двускатно с било в средата, не знам как е по - добре. Ще опитам да стане лесно за разпъване и събиране привързана със свински опашки като перде за теловете 3 - 4 броя. Сега дали ще издържи на градушка не знам , но мен ми за слънцето най - вече и то точно в тази част, защото другата го върти има сгради хвърлят сянка, а тази лятото е огън.
Ето да добиете представа:
Прикачен файл:
IMG_20230528_141253636_HDR_resize_89.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230528_141226146_HDR_resize_66.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230528_194519453_resize_13.jpg
vlax - майстор
пон май 29, 2023 12:42 pmБаш Майсторо написа:
Мога да го направя едноскатно или двускатно с било в средата, не знам как е по - добре.
Както за тебе е по-добре,но да можеш да минаваш спокойно изправен отдолу,не приведен.
:partyman:
Баш Майсторо - специалист
Как бе човек, те коловете на доматите са над два метра, няма как най - ниската част да е под 2,5 метра, а височина на гаража и оградата има. Аз доматите ги оставям колкото стигнат на горе да си пускат китки не ги кърша, ако ми дойдат някой от коловете къси, че бая ги забивам после ги удължавам наставям още къде с видии и тел. :-D
И другия път като дойде комшийката така по бански обаждай се да помагаме за коловете. :partyman:
miroki - майстор
Някои сортове краставици раждат повече от колтуците. Тип гергана. Та се чупи основното. При мен се получи отлично след една градушка. Спукаха се да раждат.
Баш Майсторо - специалист
Да това е значи метода за краставиците, Благодаря! Одеве гледах линка който сте дали за тия лепенки и току да звънна да поръчам се сетих, дали от тия капани дето лепят мишките няма да стават, като се отрежат на подходящи парчета и те са така жълти на цвят, поне ги има в на всякъде и са евтини, ще пробвам и ще кажа, пък и от тия готовите ще си поръчам един комплект.
chapara - майстор
Ей с тия завъртени снимки врато ми станА като на ЖираФ :shock:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: