Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 18, 2019 8:27 pmkr1100 написа:

@ Някаква особена трева, остра, дълги тънки твърди листи, дълбок корен, няма измъкване. Такова съм виждала май само на плажа. - Има ли шипове по корените като троскота ??
Уф, ама хич не внимавам! Да, по корените има "шипове"
Не ми прилича на пирей


Изображение
kr1100 - майстор
[quote=n_a Да, по корените има "шипове"
[/quote]
Да те успокоя :-D ,Акое тази за ,която си мисля не я мори хербецид /Раундъб,разните Глифо... и Наса.
,
preslav - майстор
Аз пък да се похваля - благодарение на уникалните си умствени способности забравих да снимам коментираната вече меродия, а е започнала да цъфти. Надявам се да не забравя по празниците да снимам листата и цвета, че така и не стана ясно що е то меродия и има ли тя почва у ВАС.
nautilus33 - майстор
съб май 18, 2019 8:25 pmpreslav написа:

Тази година се сборихме и с течащата вана на водната лилия.
Вече втора година водната ми лилия загива. Отлеждам я от семе, което покълва и след това засаждам в стъклена купичка с земя в нея, която потапям във вода. Листата се развиват добре, но не цъфти. В интернет видях, че през зимата се поставя в найлонов плик със сухи листа, само паничката, без вода, и се затваря и поставя в мазето. Да, ама като я изкарах преди месец и нещо, и гледам, че още не тръгва нищо. Явно е загинала. Ти как процедираш през зимата?

ПП Тази година от над 11 семки нито една не покълна :?
preslav - майстор
пон май 20, 2019 2:27 pmnautilus33 написа:
Вече втора година водната ми лилия загива. Отлеждам я от семе, което покълва и след това засаждам в стъклена купичка с земя в нея, която потапям във вода. Листата се развиват добре, но не цъфти. В интернет видях, че през зимата се поставя в найлонов плик със сухи листа, само паничката, без вода, и се затваря и поставя в мазето. Да, ама като я изкарах преди месец и нещо, и гледам, че още не тръгва нищо. Явно е загинала. Ти как процедираш през зимата?

ПП Тази година от над 11 семки нито една не покълна :?
Лилията ми я подариха като корен (коренище). Размножаването и става с делене на това коренище (яко и дебело хоризонтално нещо, от което излизат коренчета и стебла на листа и пъпки). Зимно време я вадя от водата, почиствам коренището от треви и водорасли, слагам в кофа със съвсем малко вода и покривам с тъмен найлон - държи се на хладно, но защитено от замръзване място, най-добре мазе (при мен е в неотоплявано антре). Пролетно време листата вече са тръгнали, поставям коренището в касетка с песъчлива почва, тор ОСМОКОТ и всичко това потапям във ваната. Ако не ме лъже паметта и при мен първата година не цъфтя или имаше само един-два цвята - трябва и време за да нарастне коренището, а на него му трябва пространство. Това, което ми подариха беше десетина сантиметра, сега (след 3-4 години) имам 4 коренища по десетина санта. Друго условие за цъфтежа е топлина и много светлина.
На пролет (при интерес) ще имам годни за разсаждане коренища - от семка не съм разсаждал.
Цъфти ето така - 2016 г.

Прикачен файл

P1010003.JPG

Прикачен файл

P1010002.JPG

Прикачен файл

P1010001.JPG
nautilus33 - майстор
А самото коренище, като го зазимяваш, поставено ли е в някаква почва/пясък, или без нищо, с гол корен се потапя във вода? При мен може би грешката тогава е, че съм го оставил в почва, която като е влажна и в затворен плик е била благоприятна среда за мухъл.
vlax - майстор
съб май 18, 2019 8:36 pmvlax написа:
съб май 18, 2019 2:14 pmn_a написа:
Нивата много мокра днес,
Да дам отчет от днес,кал до колене,но успях да засадя домата,тиквичките,краставиците,два вида зелен боб и за първи път зрял боб да се запълни местото.Всичкото мулчирано под найлон както всяка година.
Изображение

Завих и черешата да не я ядат косовите,но повече от половината череши са нацепени още зелени от дъждовете,влагата идва в повече и ципата се пука.Едва ли ще се ядат череши тази година.
Преди
Изображение
и след завиването.

Изображение
Открийте разликите от днес :-D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:partyman:
gnt69 - майстор
пон май 20, 2019 9:05 pmvlax написа:
:partyman:
Бре хванал си промоцията,черешата и доматито си опазил поне ами другите дръвчета как са. :partyman:
Djack - специалист
Браво, навреме си я опънал! Аз още се мотам, ама не остава ред да отида на ранчото! :partyman:
vlax - майстор
пон май 20, 2019 9:11 pmgnt69 написа:
пон май 20, 2019 9:05 pmvlax написа:
:partyman:
Бре хванал си промоцията,черешата и доматито си опазил поне ами другите дръвчета как са. :partyman:
Зле.По подробно утре като ходя да пръскам с меден препарат.
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: