Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср апр 20, 2022 8:39 pmkr1100 написа:
....... да си търся дрон за засаждане :mrgreen: или да се науча да хвърча и стоя на място във въздуха :-D
По скоро, трябва ти специализиран курс по агро-левитация. Евтино, еко, био, традиционно.....
Шаманите инструктори са кът, ама който търси, намира.

Днес наръгах около 50 коренчета в кофички и чашки. Станаха към 80, а имам още много в тарелките!!! Докато се притеснявах, че няма да ми стане разсада, то ко стана?!!! Ще сея по нагъсто.
Тая година само Ръгбито ми е "чужд" сорт. Залагам на старите семена, пък да видим.
Отново камбите на Преслито, пипер от Миро и традиционните лютивини, в градината ми.
Миро, чилито не покълна.
Опаааа, имам си и домати от Миро, също стари сортове.
Тази година е без черита. Няма да имам сушено за макарони, пица и други манджи, но ще суша от по дребните домати.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср апр 20, 2022 8:55 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
ср апр 20, 2022 8:39 pmkr1100 написа:

Май трябва да си търся дрон за засаждане :mrgreen: или да се науча да хвърча и стоя на място във въздуха :-D
Мисля си, че няма нужда от такива неща. Просто пътеките по които се ходи могат да бъдат застлани с чакъл, плочки, бетон и т.н. Чисто!!!
Мястото където се сади трябва да е повдигнато, рохко и пълно с червеи.
Аз поне така градинарствам:-)
miroki - майстор
ср апр 20, 2022 8:46 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср апр 20, 2022 8:39 pmkr1100 написа:
Миро, чилито не покълна.
Това по-скоро невероятно. Имам сят разсад на село, ще те уредя :)
Твоите чушки въпреки, че ги насях и излязат отпуск и като се върнах всичко бе напълно сухо, покълнаха, след поливка. Аз все пак подсях, сега чакам и четката.
Изчакай 3+ седмици за чилито. Времето е студено.
kr1100 - майстор
ср апр 20, 2022 8:53 pmшоп написа:
...
Мястото където се сади трябва да е повдигнато, рохко и пълно с червеи.
Имах в предвид местата за засаждане. Тъкмо подсъхаха и силен дъжд
miroki - майстор
Рано е за засаждане в лехите на открито.
Баш Майсторо - специалист
Когато е по - кално или да не мачкате може да ползвате и дървени дъски да ходите по тях между редовете.
kr1100 - майстор
чет апр 21, 2022 9:29 ammiroki написа:
Рано е за засаждане в лехите на открито.
Не е. Аз сея под туби галоновибез дъно и не семки , а разсад.
miroki - майстор
чет апр 21, 2022 6:05 pmkr1100 написа:
чет апр 21, 2022 9:29 ammiroki написа:
Рано е за засаждане в лехите на открито.
Не е. Аз сея под туби галоновибез дъно и не семки , а разсад.
Така може. На открито, не.
Води се пикиране. Както в парник или тунел.
Аз за сега всичко в тунелите държа. Като стане време, двата крайни реда от тунела си стават редове, а всичко останало вътре се разсажда. На нови лехи.
Баш Майсторо - специалист
чет апр 21, 2022 6:05 pmkr1100 написа:
чет апр 21, 2022 9:29 ammiroki написа:
Рано е за засаждане в лехите на открито.
Не е. Аз сея под туби галоновибез дъно и не семки , а разсад.
"Плюли сме си в устите" и аз така правя или под шишета 10л. или тунели с найлон, зависи шишето е по-лесно, като напече само махаш капачката.
Миналата пролет едното куче вечерта преяло въжето и играло върху тунелите, сутринта лошо ми стана, ама пак станаха доматите. Сега вече е със синджир, тел и въже за алпинизъм. Тия дни сях дребен разсад късен мой си за по - късно да видим кво ще стане под туби е на вън. След празниците ще купя от някъде по - голям за по рани и така тая година. Весели Празници!
miroki - майстор
С шишето е е по-лесно, ако има малко разсад. А за пипер не мога да си го представя.
При повече разсад тунелите, всичко на едно място, отваряш от двата края и се проветря, имаш пътечка и не обикаляш целият двор да се каляш. А това е едномесечна ежедневна дейност. При мен по стар навик е за 3 семейства. Щях пак да намалям, но с тази криза се отказах. Ще трябва и за консерви.
Иначе всички шишета трябва да се надигат през деня. И е хамалогия (при много). С шишетата го правя за тиквичките, понеже са 5-6 корена. (или ямка и равен найлон с 3-4 тухли/ камъка, по края.).

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: