• 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Ега си и милионера дето ще станеш, като наредиш сичката продукция на сергията на пазара ! :prayer:
preslav - майстор
Ами, ами - сичкото си го оплюскваме сами, е виното и ракията залежават, ама така по-хубави стават. Общо взето любителска работа, ама с тая топла зима не ми се мисли що за поразии ще има по всичко.
kr1100 - майстор
нед фев 03, 2019 11:51 pmn_a написа:
нед фев 03, 2019 7:42 pmkr1100 написа:
Пасат е. Отмиля ми. Утре вземам фиестичка и го разтиквам.
Лелей Фродо :? АЗ страдам където има Фродова намеса Форд са отговаряли за купето , ама имат намеса със ск. кутия ,полуоскиОбаче ценатаза Форд части и аналогични на VW са доста различни и по-високи за части на Форд.
На чесъна и лука на закрито нищо не ми пречи и няма нужда от пръскане.
Обаче днес като огледах дръвцата пъпките са на разпукване.
Остана ми още 1 асма и мятам дръвцата / есента поорязох колкото можах за да си помогна/
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон фев 04, 2019 7:27 pmkr1100 написа:

Лелей Фродо :? АЗ страдам където има Фродова намеса Форд са отговаряли за купето , ама имат намеса със ск. кутия ,полуоскиОбаче ценатаза Форд части и аналогични на VW са доста различни и по-високи за части на Форд.
Колите ми винаги са супер евтини и май части не купувам. Просто следващата скапана евтина кола. Моя кола трябва да е икономична и хечбек или комби, да си влача дълги неща спокойно
:-) Първата ми колица бе форд. Палеше зимата и то в едни -20-30 градуса. Ама палех на скорост ;-) . В някакъв момент всичката и пластмаса просто се разпадна. И като и влезе лавина от покрива на къщата през предния джам я хвърлих. ... За жените, дамската чанта е по-важна от колата. Да има там някаква :roll:
И тази година нямам закрита градинка. Живот и здраве.... Обещаха да ми потърсят орач с кон, та дано
kr1100 - майстор
@"Обещаха да ми потърсят орач с кон, та дано"
Имаш 2 ръце и 2 крака - права лопата и действие. Действащ веднага - до пролетта ще си готова с обръщането всеки ден по малко. С кон така ще ти трамбоват почвата , а и на големи бразди с огромни буци. После ще маахаш да ги разбиваш, вече е късно за есенна оран.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср фев 06, 2019 8:17 pmkr1100 написа:
@"Обещаха да ми потърсят орач с кон, та дано"
Имаш 2 ръце и 2 крака - права лопата и действие. Действащ веднага - до пролетта ще си готова с обръщането всеки ден по малко. С кон така ще ти трамбоват почвата , а и на големи бразди с огромни буци. После ще маахаш да ги разбиваш, вече е късно за есенна оран.
Абе тъй е то, ама имам някакви заболяванийца и травми, та не е баш. Но си чопля мънинко. Инак, десетина години непипвано лозе. Хубава русенска жълта пръст. Идеална е за градежи :-) :-)
Та се си мислех, че оране ще пооправи нещо.
Я кажи, как у голямата кал се копа? На мен ми лепне неистово по инструмента и копитата
kr1100 - майстор
[quote=n_a
Я кажи, как у голямата кал се копа? На мен ми лепне неистово по инструмента и копитата
[/quote]
Щом е кално и скон няма да стане орането.Щом не е обработвано дълго време е хубаво да се изоре и фрезова и се заравни.
Преди и аз маах наред всичко с фрезата, но рамото ме боли и вече не се хабя. А лятно време минавах с култиватор /с 5 пачи крака/ тревата. Но от 2008г карам с моторна коса - бързо и лесно.
Аз не копая наред. Около дръвцата - 1 ямичка с диаметър1,5 /по-голямо дърво по-голям диаметър/ за да е лесно за поливане в средата на 7и8 месеци.Не заривам ямите през зимата.Около асмите окопавам напролет кръг с диаметър 1м пак за поливане при голямо засушаване., а и за проверка за росни корени. Късна есен натрупвам пръст около корените на лозите. Иначе съм набучил PVC тръби ф50 мм дълги 50-60 см до всяка асма / на някои съм пуснал капково/ а на другите в тръбите отрязани 10-11л туби от минерална вода и ги пълня с вода от кофи./Не ми остава време и на тях да пусна маркуч.
Фрезовам само за доматите и краставиците , ама 30кв.м е на закрито, а за външните от есента окопано. Тикви, тиквички садя на гнезда пак към 1м диаметър -окопано с права лопата и наторено с торф.Миналата година където бяха краставици и малко домати даже не съм махнал мулча.
preslav - майстор
чет фев 07, 2019 2:35 pmkr1100 написа:
Аз не копая наред. Около дръвцата - 1 ямичка с диаметър1,5 /по-голямо дърво по-голям диаметър/ за да е лесно за поливане в средата на 7и8 месеци.
Четох, че не е препоръчително дърветата да се поливат непосредствено до ствола, трябва да се поливат по периферията на короната т.е. проекцията на короната върху земята.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет фев 07, 2019 3:46 pmpreslav написа:
...
Четох, че не е препоръчително дърветата да се поливат непосредствено до ствола, трябва да се поливат по периферията на короната т.е. проекцията на короната върху земята.

Така се стимулира развитието на широка коренова система, а и тънките коренчета, дето пият вода, са по периферията.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет фев 07, 2019 2:35 pmkr1100 написа:
...
Щом е кално и с кон няма да стане орането.Щом не е обработвано дълго време е хубаво да се изоре и фрезова и се заравни.
...
Именно. И то чак април месец... Ама ти все нещо чоплиш, а при нас е кал от ноември и то повечето време замръзнала... друга България
  • 1
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: