• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пет окт 26, 2018 8:57 pmn_a написа:
...
Тъй кат стани начииии
...нарижи, налей, пък кот ще да става! /с онез окачени тавани/
Огън бий, после ши видим ко ши гледами.

Наздраве!

Неска напрайх и на колегите. Резултата е същия, а рецептата са доказа.
Един от колегите имал сериозен повод да почерпи, та докара две пилета, които шеф Питроф напрай на супа.
Колешката извъртя една бисквитена торта.....малък съботно празничен обяд.
Снимки няма, хахааа.
preslav - майстор
пет окт 26, 2018 6:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Само Пресли да ни ма бий, че не сме в софра раздела и да имаш желание да месиш.
Напротив, точно към въпросния раздел сме се запътили всички - трябва да се опразват рафтовете за догодина, ама само на туршия не се кара, трябва си и хляб.
Днес се пробвах да фрезовам 2 лехи, едната ще е за зимен чесън, другата за салатки, лук и чесън за зелено. Казвам пробвах защото не ми се получи от първия път - земята е спечена и машинката само подскача. Утре ще опитам пак, ама днес полях обилно надрасканите лехи.
Салатки май ще има за раздаване, балучките са на кантар, а чесънът ще се купува.
Проверих виното - бурната ферментация е преминала, все още е леко газирано, но на цвят го докарва като миналогодишното - скоро ще му махам калта.
От градинастовото тази година остана да се обира половин асма, окомерно не повече от 20 кила, чакам да видя и колко зеле ще излезе, ясно е, че ще се докупува, но смятам да бележа зелките от градината и да видя дали има разлика във вкуса.
Предлагам от новата година да започнем нова дискусия, че да не се пропускат важни срокове за подготовка на разсад, изнасяне на полето и т.н. мероприятия. В този ред на мисли ми се иска и градинарството на полето да бъде отделено от оранжерийното производство - за себе си съм решил, че парник няма да правя, интересуват ме само нещата расли в естествени условия.
Наздраве!
kr1100 - майстор
n_a написа:
Какво я правиш райската ябълка? Аз този плод го преоткрих в супер положителен смисъл преди година
Хапвам по малко.Колко данапвам по 1 на ден , а е голямо дърво, че взе ,че набучих още 1 /добре,че не дава плод още/.
Давах и на хора дето вече ,че не са на този свят ./4 ма тази година/. Добре,че тази година няма много плод
Кокеро не я харесва. Останалото в бидонЯ , ама тази каша много загаря.
kr1100 - майстор
preslav написа:
Днес се пробвах да фрезовам 2 лехи, едната ще е за зимен чесън, другата за салатки, лук и чесън за зелено. Казвам пробвах защото не ми се получи от първия път - земята е спечена и машинката само подскача.
С какво драскаш земята / Слагай предна тежест поне 22кг.Не подскача фрезата , а си дълбае.
Virtex - майстор
райската ябълка се оказа мега як плод, ако се мине през лека механическа обработка. Поне до тази година избягвах да ги ям, но сега леко се пасират и става неземен гъст сок от тях :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Преди емсе години ме караха да я ям, райската ябълка, ама като ябълка. Пълна гнус. И миналата година опитах, ама като мушмула :-) Райска работа! Четири наведнъж, че свършиха :-) и оттогава съм фен.

Прикачен файл

Persimmon_split_open_8-17-16.JPG
Persimmon_split_open_8-17-16.JPG (45.75 KиБ) Видяна 1065 пъти
EDI - майстор
Има няколко сорта.Едни може да ги гризкаш като ябълка, други трябва да омекнат и да мааш с лъжицата.Моята е от тази, дето иска лъжица, после остава само ципата.
kr1100 - майстор
берат се след първите слани., може и вторите. Иначе трудно се къса / с парче клонче. Преди да омекне не я ям.

Днес оставих работата и бях на плаж и на печен на скара паламуд и чернокоп / в гората няма друг избор/.
preslav - майстор
Не е съвсем градинарски въпроса ми, но е свързан с градината - не ми се рови в други теми за градински копачки.
Та, питането ми е дали старият бензин е причината копачката да работи само на смукач? Моторчето е 4 тактово, редовно източвам бензина след работа. На празен ход работи и без смукач, но подам ли газ заглъхва. Със смукач си работи нормално, не се дави, подава си газ, наема се. Машинката е на 2 години и има още 3 гаранция, но не ми се занимава със сервизи. Повече от ясно е, че ще купя нов бензин, този и без това е малко, но искам да съм психически подготвен за по-различни проблеми. Някакви впечатления от вашите копачки? Моята е Алпина, някаква италиано-китайска изработка, много е красива, ама не ми се целува сега.
preslav - майстор
Тия дни ми влезе една друга муха в главата - реших да кося тревата между редовете в лозето. Мненията за такова мероприятие са доста разнопосочни, едни казват, че по този начин окосената трева се превръща в мулч, а други твърдят, че там се въдят гъби и гадини.
Естествено в такива случаи възниква и въпроса за моторна коса, но първо ми се ще да чуя мнения относно косенето, а когато му дойде времето ще питам и за каква коса.
Съвсем информативно, вчера жената разсади салатките, които уж са за пролетта, но ме предупредиха да не бързам с лука за зелено, че щял рано да започне да прави "стрели". Също така ми казаха, че след Димитровден вече се сади зимния чесън, но ми се струва твърде сухо и се притеснявам да не се повредят скилидките?
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: