• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
чет ное 01, 2018 7:47 amgnt69 написа:
вт окт 23, 2018 8:36 pmkr1100 написа:
Трябва да си правя и садило 7 в едно за чесъна и балучките / дъска с 7 ф та около 20 мм през 10мм и за дълбочина 80мм .1 път натискаш и 7 дупки готови за набучване на скилидките.
Предстои садене на балучки и чесън, би ли споделил снимка на садилото че да направим лесно саденето. :partyman:
Въпреки че Преслав не иска да пиша в темата му ще покажа моето садило. Ф - 20 разстояние 8 см.

Прикачен файл

Садило за чесън.jpg
Садило за чесън.jpg (78.32 KиБ) Видяна 1193 пъти
пет ное 02, 2018 5:19 pmnikel написа:
...
Въпреки че Преслав не иска да пиша в темата му ще покажа моето садило. Ф - 20 разстояние 8 см.
Хроме, тоя човек е толкова толерантен...чак му са чудя. И не възприема темата като своя.
Добре си решил да го покажеш.
gnt69 - майстор
пет ное 02, 2018 5:19 pmnikel написа:
Купих днес балучки и чесън утре ще видя сутринта какво ще сътворя. Ама да се оплача, днес докато обикалям за семе гледам един човечец продава дюли. Не устоях и взех 100 кила и сега влязох пак в цирк с ракия. Хем се бях зарекъл да не правя че имам много ама пуста и лакомия. Допреди малко ги дробих с дрелката сега им размножавам дрожди. :partyman:
kuger - майстор
пет ное 02, 2018 8:12 pmgnt69 написа:

Купих днес балучки и чесън утре ще видя сутринта какво ще сътворя. Ама да се оплача, днес докато обикалям за семе гледам един човечец продава дюли. Не устоях и взех 100 кила и сега влязох пак в цирк с ракия. Хем се бях зарекъл да не правя че имам много ама пуста и лакомия. Допреди малко ги дробих с дрелката сега им размножавам дрожди. :partyman:
На това му викам автогол, не бих си го причинил
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 02, 2018 8:12 pmgnt69 написа:
...дюли. Не устоях и взех 100 кила и сега влязох пак в цирк с ракия. ... :partyman:
Ааайде, да сте живи и здрави, да я пиете и все така да се самонакисваш! :-)
preslav - майстор
пет ное 02, 2018 5:19 pmnikel написа:
Въпреки че Преслав не иска да пиша в темата му ще покажа моето садило. Ф - 20 разстояние 8 см.
Напротив, всеки е добре дошъл в клуба на онези, на които меракът им е по-голям от знанията и уменията - съжалявам, че си останал с погрешни впечатления.
Ето и аз съм се замислял за садило, но не ми е идвало на ума да го направя точно като твоето, по-скоро съм си мислел в посока да очертая правилно редовете и да лимитирам по някакъв начин дълбочината на засаждане, че все на дълбоко садим.
И за да не пускам нов пост ще кажа, че вчера си купих 20 кг. фосфорен и калиев тор 10/10 кг. за около 600 квадрата. От агрономката разбрах, че калиевият тор е два вида (може и повече да са), единият е за дръвчета, другият за зеленчуци. Онзи за дръвчетата вдигал леко киселинността на почвата, което за песъчливите почви не е препоръчително. Освен това за лозите ми предложи да използвам и зелен камък, но не било задължително, а зеленият камък май беше желязо. Говорихме си и за това, че сега не е удачно да се тори с азотни торове, няма кой да ги усвои и те се отмиват (безполезни са), на всичкото отгоре замърсяват подпочвените води. Та покрай азотните торове се сетих за нас хората - нека сме си полезни, а не мненията ни да се отмият и да замърсят обкръжаващите ни.
Сигурен съм, че темата се чете и от "инфомар", сигурен съм, че и той си мисли, че храня някакви лоши чувства към него - НЕ инфомаре, дори си ми симпатичен с детския си наивитет, но не понасям фукните или казано по друг начин думкането в гърдите. Каквото и да съм казал, каквото и да съм показал, не е било с цел да се изпраскам, напротив винаги съм казвал, че главната заслуга за това нещата да се случват е на жената. С две думи, нямам идея да си меря пишката с когото и да е било, щото на жената е по-голяма (за пишката говоря).
Отплеснах се - всеки е добре дошъл във форума, който е на всички, а не моя собственост, всички са добре дошли в отбора на затвора, който не се нуждае от противници.
Andri01 - майстор
" - Как мина сватбата?
- Много добре. Аз в бяла рокля,воал...страхотно!
- А майка ти,как беше?
- А,тя през цялото време плака и ме наричаше "педерас"..."
Това във връзка с меренето на ...садилото на жената :) :partyman:
preslav - майстор
Трифоне, търсих назад в темата рецептата ти за питките на сач, ама не я открих. Нали си падам по експериментите, та включих пекарната на програма "тесто", изчаках да замеси и втаса, изчаках още малко да бухне и пак включих, но този път на основната програма - нямам идея какво ще се получи, ама повече от 5 часа за хляб не мога да отделя.
Да използвам случая и да напомня на всички останали, че е крайно време за салатки, лук и чесън за зелено. То и на другия чесън му е ред, ама ме е страх какво ще се случва в тази суша. Около 07.11. е ред и за залагане на киселото зеле - при мен 1/3 от бидона може и да заредя със собствено производство, но другото ще е купешко. Така и не намерих инфо как да се полива зелето, че да завива - жената плаши, че ще ме връща в първи клас.
пон ное 05, 2018 5:56 pmpreslav написа:
Трифоне, търсих назад в темата рецептата ти за питките на сач,...
Обикновен хляб е.
viewtopic.php?f=29&t=59734&start=690
Сача е за колорит. Бе опитвам да наподобя условията на пещта.
Замесих двойна доза в 7. Половината ще е на сача и печенето ще започне в напълно загряла фурна.
Прикачен файл:
DSC_0080.JPG
Вижда се разликата. На сача отдолу е изпечен добре, а в тавата отгоре.
Следващият път ще опитам да са на едно ниво.

Май го докарах както "едно време".
Хрупкава коричка, също като от фурната.....е, почти. Хляба на сача, естествено.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: