• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 562
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
нед сеп 23, 2018 12:23 pminfomar написа:
Днес обрах сорт Молдова. От 3 асми се получи колкото се вижда на снимката - кофите са десет литрови и има места където са слагани по две.
Няма наядено от оси, гнили зърна, или каквито и да са дефекти - идеално здраво с добра захарност според скромното ми мнение. Не ми се чакаше повече.

Ас съм аджамия и използвам отровни фунгициди и подобни и виното става отровно и горчи, ама аз и приятелите ми го харесвам такова :lol: .

Та всяка година е така... скромно но от сърце.
:partyman:


Snap2144128342.jpg




Snap2144128339.jpg




Snap2144128340.jpg
Лелеее, перфектно. Няма нужда от никакви корекции.
Имам едно бяло на асма, ма като не пръскам изгни и оси и.......
Купил съм си едно ново пръскало ииии.....
Пичове, имам цвят на дребното жълто домати! Това нормално ли е?
Смятах да го издърпам вече и видях цветчетата.
https://photos.app.goo.gl/7pguj9NwuUDicNhu7
Имам и млади корени на тиквички, които почват да дават плод, та се чудя дали да ги завия с найлон, в предвид застудяването.
preslav - майстор
нед сеп 30, 2018 12:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пичове, имам цвят на дребното жълто домати! Това нормално ли е?
Смятах да го издърпам вече и видях цветчетата.
https://photos.app.goo.gl/7pguj9NwuUDicNhu7
Имам и млади корени на тиквички, които почват да дават плод, та се чудя дали да ги завия с найлон, в предвид застудяването.
И при нас самораслите домати имат цвят, ама се съмнявам да вържат. За тиквичките не знам, предполагам найлонът няма да ги спаси от студа, но за кокошките ще станат.
kuger - майстор
нед сеп 30, 2018 12:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пичове, имам цвят на дребното жълто домати! Това нормално ли е?
Смятах да го издърпам вече и видях цветчетата.
https://photos.app.goo.gl/7pguj9NwuUDicNhu7
Имам и млади корени на тиквички, които почват да дават плод, та се чудя дали да ги завия с найлон, в предвид застудяването.
Хич и не се надявай, всичко е до първата слана, дори и директно да не ги порази. Също имам цвят по домати, по тиквички, по капия /тя побесня сега/, обаче: много кофти се чисти попарено от слана :mrgreen:
Аааа, тиквички ще скъсам. Те стават за часове, само да се стигне до там. Ще пробвам с найлон, а за черито не се и надявам. За пръв път виждам и се чудих дали е нормално.
Пресли, още бера камби. Даже съм заплюл една за семе.
preslav - майстор
нед сеп 30, 2018 6:32 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аааа, тиквички ще скъсам. Те стават за часове, само да се стигне до там. Ще пробвам с найлон, а за черито не се и надявам. За пръв път виждам и се чудих дали е нормално.
Пресли, още бера камби. Даже съм заплюл една за семе.
"Късмета краката доди" казала циганката - при нас откъснахме една келява камба, другото е леш. Иначе едната камбена туршия е вече готова за консумация, а в четвъртък гроздобер - на когото му се яде, да дойде и да си набере.
нед сеп 30, 2018 8:30 pmpreslav написа:
нед сеп 30, 2018 6:32 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аааа, тиквички ще скъсам. Те стават за часове, само да се стигне до там. Ще пробвам с найлон, а за черито не се и надявам. За пръв път виждам и се чудих дали е нормално.
Пресли, още бера камби. Даже съм заплюл една за семе.
"Късмета краката доди" казала циганката - при нас откъснахме една келява камба, другото е леш. Иначе едната камбена туршия е вече готова за консумация, а в четвъртък гроздобер - на когото му се яде, да дойде и да си набере.
Само да не вали. Ши ти отделя семе за камби. Две седмици бях на почивка и остайх фермата на Кръстника.
Отвъди ми малко кокошки, ма жена му напраила трушия с камби.
preslav - майстор
нед сеп 30, 2018 8:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
Само да не вали. Ши ти отделя семе за камби. Две седмици бях на почивка и остайх фермата на Кръстника.
Отвъди ми малко кокошки, ма жена му напраила трушия с камби.
Оправното си е оправно и при кокошките да го затвориш, туршия ще направи, па и лавка ще отвори.
Истината е, че при нас камби не станаха, голям резил, чак кокошките на комшията се смяха, доматите и те нефелни, чутите люшки не лютят, морковите като на братчеда пишлето - една ракия дето сме сварили, другото е колкото да не е без хич.
нед сеп 30, 2018 8:59 pmpreslav написа:
...
Въйййй, ша нося семе за люти.
Иначе завих тиквичните бомбички с наЕлонче.
Доволен съм от засяването на разсада с кофичките.
Нито едно нахранено попово прасе и добре развити, в дълбочина, корени на всички растения.
Камбите напраиха стъбла като на фиданка. Се едно е дръвче.
kuger - майстор
Тия дни преди дъжда чистих лехата от домати. Направиха ми впечатление корените, дължина около 15 см и диаметър около 10 см. Струва ми се, че не са нормални корени. Въпроса е къде греша?
Разсада, семената засях в клетки за разсад, тези от ЛИДЛ, с капак. След кръстене прехвърлих в кофички от к.мляко. Засаждането е със садило за луковици, има формата на кофичката и е много удобно. Навсякъде ползвах готова пръст от магазина, на едната пишеше, че е подходяща за зеленчуци.
Почвата беше обработена в дълбочина, рохка, оставена да се поуплътни. Растенията сях доста дълбоко.
Остава поливката, правих я често /на 3 дена х 5 часа, капково/, но ако се забавя, листата висват. Почвата е отцедна, при засушаване става на дамари /напуква се, палеца ми влиза в напуканото/.
От реколтата не се оплаквам, напълних избата в къщи с буркани :lol:
Ами това ми е романа, чакам мнения и съвети.
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 562

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: