Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Трифуне за платените водоеми също трябва да имаш билет по закон,но никой не го спазва. :)
:partyman:
вт май 04, 2021 5:18 pmvlax написа:
Трифуне за платените водоеми също трябва да имаш билет по закон,но никой не го спазва. :)
:partyman:
Така е. Ний си имаме билет.
Не мога да възприема идеята да плащам, за да ловя.
Разбирам ги- вложили парички, поддръжка, тинтири-минтири, но за мен философията на ловът е съвсем различна.
Следващият излет ще е на Шумен, но не знам точно кога.
Ако има таранки, ще пиша на момента, само градския да следи форума.
kr1100 - майстор
пон май 03, 2021 7:26 pmvlax написа:
Какви сортове домати посади?
Вътре 1 ред Сърцето на Албенга /23/, 1 ред Волско сърце, почти 2 реда Ръгби - ест, и 1 смесен Розов Дар и Розов Гигант, навън покрай оранжерията засега 18 Черен кримски / имам още зелен лук за скубане и после ще досея/.
На голямата зелена площ ще се сее, бамя, патладжан, чуФки, чорбаджийски, червено цвекло. / чакам да се постопли и да порастне разсада. Долу под зеленото поле на половината от средата надолу е набучено със салатен боб, а в горната част ще има краставици. Имам подготвен и разсад за алабаш. Под тубите са 7 гнезда тиквички + боб+ сладка царевица и 15 с цигулки, боб и царевица. Ако ми артисат бамя ще набуча и някое колче бамя и в тези гнезда с т-ки и цигулки.
Днес сях семена в кофички на жълта Турта / Тагетис/ .
Днес Доматин - ствах в оранжерията и кърших култуци / мамка му защо няма домати без култуци :? /

Ха :partyman: :partyman: с Айсберг, репички, зелен лук и лютива трева /Крес/

Пак идва време за плаж на 6-ти :-D . Трифуне не мож ми откри плажа / има много вървене :mrgreen: до там/.
Утре ще пална косата ,че нещо много напредва треволяка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт май 04, 2021 4:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
На картинките изглежда красиво.

Изображение

Изображение

Лесен достъп до растенията. Това определя ширината
preslav - майстор
вт май 04, 2021 4:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт май 04, 2021 3:21 pmn_a написа:
Зависи колко си еко-био настроен....
Вече съм био разстроен. Бих опитал с два квадрата, да видя как е.
На картинките изглежда красиво.
И моите са се глъмнали по подобни изгъзици - нито ми е красиво, нито ми е функционално, нито съм видял някакъв ефект от начинанието. Бурени няма да има първата година и то ако е използвана обеззаразена почва, после си започва скубането на ръка, ама пък сега е модерно да си садиш домати в леглото.
ср май 05, 2021 6:17 ampreslav написа:
Вече знам, че не бих си го зеленчуко причинил.
За някое цветно Арт начинание- да, но за сега сме на ниво виртуализация.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 05, 2021 11:30 amТрифон П.Трифонов написа:

Вече знам, че не бих си го зеленчуко причинил.
Хм, почвата в дълбчина се затопля много по-бързо и с първите слънчеви дни пикираш на място.


Изображение
kr1100 - майстор
ср май 05, 2021 3:58 pmn_a написа:
Хм, почвата в дълбчина се затопля много по-бързо и с първите слънчеви дни пикираш на място.
Моме много гледаш руски сайтове при тях си е студ.
А оранжерия без комарници забрави - иначе ще се скъсаш от пръскане и то с отрови / инсектициди/. У нас вече се смени климата и стана топличко - мухите, пеперудите гъсенците от юга ни налазиха. Де нощенки снасящи яйца и люпещи се гъсеници от доматите нагризващи домата около дръжката, Тута абсолюта нападна южните райони и върви нагоре на север
ky-kyy - майстор
Ей тоз мъник, дали ще е справи да прекара водичка по 50 метров маркуч 3/4 цола, ама малко от малко да му мяза......

https://www.bagira.bg/200/%D0%B2%D0%BE% ... er-rd-pk60
vlax - майстор
пет май 07, 2021 3:38 pmky-kyy написа:
Ей тоз мъник, дали ще е справи да прекара водичка по 50 метров маркуч 3/4 цола, ама малко от малко да му мяза......

https://www.bagira.bg/200/%D0%B2%D0%BE% ... er-rd-pk60
Според мен,що не добавиш 3 кутии цигари и да вземеш 500 Ватовата.Дебит (м3/ч) 3.5 вместо 2.1 на 370 W.Баси много им вдигнали цените.
С такава си поливам зеленчуците и дръвчетата.50 метра може и да имам ,но маркуча ми е 1/2.
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: