Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
съб юли 13, 2019 2:42 pmn_a написа:
Технически въпрос. Наследената ми пръскачка не е пълен комплект. Няма цедка. филтър за шварц кафе машина върши ли работа? Или чорапогащник? :-)))) :? :roll:
По добре чоропогащник. Филтъра за кафето е по фин и може и да не мине препарата. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 13, 2019 3:29 pmgnt69 написа:
съб юли 13, 2019 2:42 pmn_a написа:
Технически въпрос. Наследената ми пръскачка не е пълен комплект. Няма цедка. филтър за шварц кафе машина върши ли работа? Или чорапогащник? :-)))) :? :roll:
По добре чоропогащник. Филтъра за кафето е по фин и може и да не мине препарата. :partyman:
Благодаря!
vlax - майстор
Една снимка върши работа повече от 100 думи.
Ако да купи си една нова пластмасова евтина пръскачка за 18 лв и си отново в боя.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юли 13, 2019 3:39 pmvlax написа:
Една снимка върши работа повече от 100 думи.
Ако да купи си една нова пластмасова евтина пръскачка за 18 лв и си отново в боя.
:partyman:
Кое искаш да ти снимам? :cool:
Изображение
hidrazin - майстор
съб юли 13, 2019 2:42 pmn_a написа:
Технически въпрос. Наследената ми пръскачка не е пълен комплект. Няма цедка. филтър за шварц кафе машина върши ли работа? Или чорапогащник?
В повечето случаи е напълно излишно. Особено когато се използват препарати от аптеката и вода от чешмата няма никакъв смисъл.
Друг е въпроса ако се пръска с вар и син камък + вода от някой бидон под улука или направо от реката...
:partyman:
kr1100 - майстор
Имам проблем :?
Цигулките ми станаха кръгли тикви вече по 25-30 см диаметър :shock: . Не съм сял кръгли тикви и семето ми е само от най-сладките цигулки.Наблизо няма сято нищо тиквено. :?
vlax - майстор
съб юли 13, 2019 4:02 pmn_a написа:
Кое искаш да ти снимам? :cool:
Изображение
Точно това което си снимала.Че аз от къде да знам наследството ти,един наследява Москвич друг Порше.Имам 5 вида пръскачки,1 моторна,3 вида пластмасови и една медна наследство в мазето,би трябвало да е още там.И петте са с различни цедки.Такава като твоята нямам и не знам каква е цедката и, и не мога да снимам и кажа нищо за този модел.
Най сигурно е с тензух да прецеждаш. :-D
vlax - майстор
съб юли 13, 2019 6:01 pmkr1100 написа:
Имам проблем :?
И аз имам голям проблем.Гроздето се скапва.Нападнато едновременно от мана,брашнеста мана и сиво гниене.За 2-3 дни се скапа.При мене е асми,проветриво е.А при комшията е лозе и му се реве.И двамата редовно пръскаме,файда никаква.
Днес направих нещо ,което никога до сега не съм правил,коктейл от всички 4-5 вида препарати за лози,които имах в наличност и пръсках,Ако не се стопират,повече няма да се занимавам тази година,то и почти нищо не остана не засегнато.
:partyman:
gnt69 - майстор
съб юли 13, 2019 6:17 pmvlax написа:
съб юли 13, 2019 6:01 pmkr1100 написа:
Имам проблем :?
И аз имам голям проблем.Гроздето се скапва.Нападнато едновременно от мана,брашнеста мана и сиво гниене.За 2-3 дни се скапа.При мене е асми,проветриво е.
:partyman:
И аз съм на асми има наченки на тръгнало. Днес ходих в агроаптеката и ми дадоха Байфидан+акробат+топсин в малко по завишени дози, каката каза през 3 дни да пръскам. Една колежка се оплака и тя, в сряда хубаво и здраво грозде днес това на снимката. Листата хубави здрави няма мана само чепките черни. Някаква нова болест е. С нещо ни заразиха лозята а догодина ще ни продават препарати нови и скъпи мама им.
Едно време с Баща ми ходех на лозе и пръскахме само със син камък и с нищо друго и беряхме грозде четаво и истинско. Дръвчетата не ги пръскахме с нищо, доматите 1-2 пъти в годината с син камък. И беряхме по много. Сега ако не напръскаш нищо няма. :partyman:

Прикачен файл

loze.jpg
vlax - майстор
съб юли 13, 2019 6:30 pmgnt69 написа:
Една колежка се оплака и тя, в сряда хубаво и здраво грозде днес това на снимката. Листата хубави здрави няма мана само чепките черни. Някаква нова болест е. С нещо ни заразиха лозята а догодина ще ни продават препарати нови и скъпи мама им.
Ей тя твойта колежка много зле.Това което виждам от снимката.Аз не съм толкова спец,ама такова чудо не бях виждал.Лошото е ,че само за 2-3 дни се скапа.Има някои сортове са добре.
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: