Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Аз от 5-6 години не ползвам инсектициди. Вместо инсектицид ползвам масло от NEEM. Дозата е грам на литър профилактично.
Приятел ми беше даонесъл от Англия 5 литра. Гледам и сега цената е човешка 10 тина паунда за литър и 10 доставка. НАПРИМЕР :partyman:
kr1100 - майстор
чет юни 01, 2023 11:24 amБаш Майсторо написа:
Не мога да кажа нищо за препарата, но може да се комбинирате с някой/и да излезе по - тънко. Чувал съм за Нимазал и той не е евтин, но го има и в по - малки разфасовки.
Aко купуваш от България е златен.
kr1100 - майстор
Разказа ми се играта днес - слез, качи се от стълбата, мести стълбата - разпъвах мрежата над оранжерията. Че и силно слънце.
miroki - майстор
При нас беше облачно. И ставаше за работа.
Напръсках снощи лозите и вероятно падна малко на листата на едни тиквички. Естествено жената днес ги скъсала. Казах и 3 дена карантина, но кой да слуша. С куадрис. Те, каза, били под листата скрити. Иди и обяснявай за системен препарат. Сега ме пита не може ли 3 те дена карантина да е в хладилника :)
Само, че и аз не знам. Предполагам не.
vlax - майстор
съб юни 03, 2023 4:49 pmmiroki написа:
Напръсках снощи лозите...
С какво пръска?
Аз май вече ще дигам байряка,ще се предавам.Всеки ден вали,скъсил съм наполовина срока за пръскане,пръскам през 4-5 дни и пак зле. На ябълките масово падат листата. :?
съб юни 03, 2023 4:49 pmmiroki написа:
Предполагам не.
Не.
:partyman:
kr1100 - майстор
съб юни 03, 2023 4:49 pmmiroki написа:
При нас беше облачно. И ставаше за работа.
Напръсках снощи лозите и вероятно падна малко на листата на едни тиквички. Естествено жената днес ги скъсала. Казах и 3 дена карантина, но кой да слуша. С куадрис. Те, каза, били под листата скрити. Иди и обяснявай за системен препарат. Сега ме пита не може ли 3 те дена карантина да е в хладилника :)
Само, че и аз не знам. Предполагам не.
Kуадриста е гъст и иска яко бълникане за да се разтвори. Абе ти нямаш ли си листни въшки ??
Влах
, ако са червеникави листата виж за листни въшки. Бели, зелени, черни.
vlax - майстор
съб юни 03, 2023 8:51 pmkr1100 написа:
Влах
, ако са червеникави листата виж за листни въшки. Бели, зелени, черни.
Не,на петна са,кафяви.Не мога да определя болестта по снимки.Първо я забелязах само по една ябълка,петровка.Днес като пръсках забелязах и по други дървета се прехвърлило,но само на определени сортове.Ще нося листа в аптеката другата седмица.Пръскам редовно,но всеки ден вали и е рай за гадовете.
Аз пък, срамежливо напръсках мискета, щото на баба Гана ѝ останало от една синя течност...
Секи път тъй става, ко да я прая?!
miroki - майстор
съб юни 03, 2023 8:51 pmkr1100 написа:
съб юни 03, 2023 4:49 pmmiroki написа:
При нас беше облачно. И ставаше за работа.
Напръсках снощи лозите и вероятно падна малко на листата на едни тиквички. Естествено жената днес ги скъсала. Казах и 3 дена карантина, но кой да слуша. С куадрис. Те, каза, били под листата скрити. Иди и обяснявай за системен препарат. Сега ме пита не може ли 3 те дена карантина да е в хладилника :)
Само, че и аз не знам. Предполагам не.
Kуадриста е гъст и иска яко бълникане за да се разтвори. Абе ти нямаш ли си листни въшки ??
Влах
, ако са червеникави листата виж за листни въшки. Бели, зелени, черни.
Едвам го вадя със спринцовка. Че беше и с дупчица от миналата година, но запечатан. Пръснах с него и домати и чушки+добавка за листните, че има и такива. Дори в оранжерията. Жълтите лепенки нямат място по тях вече.
После и картофите 2 ри път за колорадски. И си извадих 2 кила пресни.
Лозите са на второ пръскане и засега са 6. Един топаз и един куадрис и то през 12 дена. И за инсекти, че имаше краста малко. Готвят се да цъфтят. Ще почиват следващите 2 седмици, да прецъфтят. Че освен, че са нежни цветовете, комшото има 20-30 кошера в двора. Трябва и за тях да мислим. И да не мирише на препарати, че ще заобикалят двора.
miroki - майстор
съб юни 03, 2023 7:45 pmvlax написа:
съб юни 03, 2023 4:49 pmmiroki написа:
Напръсках снощи лозите...
С какво пръска?
Аз май вече ще дигам байряка,ще се предавам.Всеки ден вали,скъсил съм наполовина срока за пръскане,пръскам през 4-5 дни и пак зле. На ябълките масово падат листата. :?
съб юни 03, 2023 4:49 pmmiroki написа:
Предполагам не.
Не.
:partyman:
С Куадрис снощи, преди две недели с топаз +за акари - не помня кое беше. Имаше по едно цвете брашнеста мана и почнах със сериозните, а и поради валежното време.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: