Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Не вярвам да е идеал. Той е ранен и само това му е плюса. Не е толкова вкусен.
Имам и от розовия гигант и червен гигант от този грапавия (на ивици изпъкнали) Но миналата година почна да се маносва много, явно вече много се е преопрашил. От 300 корена, имаше моменти, като си берях по една кофа, но и такива, като си купувах ръгби от магазина. Само за родителите да има.
kr1100 - майстор
съб мар 04, 2023 6:58 pmmiroki написа:
..Имам и от розовия гигант и червен гигант от този грапавия (на ивици изпъкнали) ...
Да не е Розов Дар - той е ивици.
miroki - майстор
Розовият гигант ми е овален едвам заострен при цвета. Червеният гигант се разтегля странично и се извиват краищата нагоре и е оребрен.
Но няма снимка сега.
Изпочупиха ми коловете. Въпреки, че раждат малко. Имах подсилени с по 3 кола.
kr1100 - майстор
нед мар 05, 2023 9:28 ammiroki написа:
Изпочупиха ми коловете. Въпреки, че раждат малко. Имах подсилени с по 3 кола.
Aрматура ф10-12 с накатка - вечни.
нед мар 05, 2023 12:14 pmkr1100 написа:
нед мар 05, 2023 9:28 ammiroki написа:
Изпочупиха ми коловете. Въпреки, че раждат малко. Имах подсилени с по 3 кола.
Aрматура ф10-12 с накатка - вечни.
Потвърждавам. Имам ок.150 бр. квадрат, наследство от Тати. Все едно ги е грундирал- не мърдат, не се чупят, гъвкави са но не поддават много.....просто Идеал.
Като дойде ред да спирам градинарството, ще ги подаря на някой заслужаващ.
miroki - майстор
Супер е, но като тръгнах да купувам такива и ценовият шок, ми дойде в повече. :)
Сега се надявам да спестя малко колове, от оранжерията.
шоп - майстор
Помислете за сезал вместо колове. Аз така репих нещата.
То тва е стара практика, но за постоянни градинари.
Мислил съм го и да бях го направил, само дето не зная другата година как ще си прекроя градината.
Всъщност, виждал съм на редовете по един бетонен кол, в двата края, а на тях опъната тел.
Растенията вързани със сезал за тела.
Някъде съм виждал напречна гредичка на кола, като Т и от двете страни по един тел.
kr1100 - майстор
нед мар 05, 2023 7:41 pmmiroki написа:
Супер е, но като тръгнах да купувам такива и ценовият шок, ми дойде в повече. :)
Сега се надявам да спестя малко колове, от оранжерията.
Опъващ тел горе по дъгите - за да е по- естетичски с покритие зелено./ PVC покритие на телта/За да не провисва от тежетста на доматите - през ребро ба конструкцията на оранжерията.
От телта надолу сезал /пак зелен UV/ надолу. Арматура дълфа 80 см / за да се забие поне 20 см в земята о привързваш сезала за арматурата.После сезала го оставяш да си виси или закачаш да не ти пречи.
На лични мога да ти кажа откъде да купуваш тел и сезал/.
А дългите ми арматури са за външния домат.
За привързване използвам плоска тел с PVC покритие. Осукваш и готово от оребренията на арматурата няма свличане. След сезона отвърташ плоската тел и в шише широко гърло или кофичка дезинфекция с калиев перманганат или син камък.
След 4-5 сезона поизхвърляш плоската тел / старата от 2015 г е по-издържлива от новата. Телта се прекъсва в местата на огъване след години./
silent - майстор
нед мар 05, 2023 10:47 pmkr1100 написа:
нед мар 05, 2023 7:41 pmmiroki написа:
Супер е, но като тръгнах да купувам такива и ценовият шок, ми дойде в повече. :)
Сега се надявам да спестя малко колове, от оранжерията.
Опъващ тел горе по дъгите - за да е по- естетичски с покритие зелено./ PVC покритие на телта/За да не провисва от тежетста на доматите - през ребро ба конструкцията на оранжерията.
От телта надолу сезал /пак зелен UV/ надолу. Арматура дълфа 80 см / за да се забие поне 20 см в земята о привързваш сезала за арматурата.После сезала го оставяш да си виси или закачаш да не ти пречи.
На лични мога да ти кажа откъде да купуваш тел и сезал/.
А дългите ми арматури са за външния домат.
За привързване използвам плоска тел с PVC покритие. Осукваш и готово от оребренията на арматурата няма свличане. След сезона отвърташ плоската тел и в шише широко гърло или кофичка дезинфекция с калиев перманганат или син камък.
След 4-5 сезона поизхвърляш плоската тел / старата от 2015 г е по-издържлива от новата. Телта се прекъсва в местата на огъване след години./
Кр...има ли снимка на системата за връзване че не мога да си го представя...

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: